Najczęstsze problemy z Peugeot 407

Peugeot 407

Peugeot 407 to duży rodzinny sedan produkowany przez Peugeot od 2004 do 2011 roku, kiedy to został ostatecznie zastąpiony przez Peugeot 507. Model 407 zdołał pozostawić po sobie ślad, zwłaszcza że wielu uważało go za jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie, która plasuje się pomiędzy przeciętnymi ekonomicznymi „tanimi” sedanami a znacznie droższym i bardziej zaawansowanym rynkiem samochodów wykonawczych.

W tym artykule mamy zamiar wymienić wspólne problemy z Peugeot 407 i powiedzieć, co należy zwrócić uwagę na. Należą do nich problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego, problemy elektryczne, problemy z zawieszeniem, problemy z silnikiem i problemy ze skrzynią biegów.

Konserwacja, 407 nigdy naprawdę nie poprosił zbyt wiele, co jest częściowo dlaczego był dość udany. Jednym z problemów związanych z posiadaniem drogiego, dużego, luksusowego sedana są często koszty eksploatacji, które stają się naprawdę widoczne, gdy samochód traci gwarancję.

Peugeot 407 zdołał uniknąć niektórych z tych wysokich kosztów dzięki wykorzystaniu części, które są używane w całym katalogu marki, ale nie za dużo, aby było to oczywiste. W sumie Peugeot 407 jest teraz stosunkowo popularnym używanym sedanem, ale jego wiek powoli zaczyna zbierać swoje żniwo, ponieważ początkowe modele mają już prawie 20 lat.

Problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego

Układ wspomagania kierownicy w modelu 407 jest znany z tego, że doświadcza wielu różnych problemów, takich jak blokowanie się w miejscu lub całkowita awaria. Najczęstsze problemy ze wspomaganiem obejmują sztywność kierownicy lub zbyt wysoką temperaturę kierownicy w dotyku. Peugeot nazywa ten system systemem „EPAS”.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-2008

Jeśli napotkasz te problemy, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wymiana wspomnianego systemu EPAS i wszystko powinno być w porządku. Nie są to problemy, które powinieneś ignorować i na szczęście nie zdarzają się one wielokrotnie w ciągu życia samochodu.

Problemy elektryczne

Niektórzy mogą powiedzieć, że doświadczanie problemów elektrycznych w starszych modelach Peugeot jest częścią zabawy, ale to po prostu nie jest prawdą, ponieważ niektóre z nich są dokładnie odwrotne, niesamowicie denerwujące. Na przykład, wycieraczki są podatne na awarię z powodu problemu elektrycznego z silnikami wycieraczek, które są znane z szybkiej degradacji.

Elektryczna żaluzja na szyberdachu jest podatna na awarię i odmawia otwarcia lub zamknięcia. Światło ostrzegawcze kierunkowskazu bocznego może również włączyć się i ma tendencję do wskazywania na pewne problemy z czujnikami lub okablowaniem. Wreszcie, starsze modele mogą doświadczyć problemów z centralnym zamkiem drzwi, światłami zewnętrznymi lub problemami z systemem audio.

Problemy z zawieszeniem

Peugeot 407 nie jest wolny od układów związanych z zawieszeniem. Na szczególną uwagę zasługują łożyska kół przednich, które mogą ulec awarii kilka razy w okresie eksploatacji samochodu. Będą one musiały zostać wymienione, a najprostszym sposobem, aby to stwierdzić jest usłyszenie mechanicznych odgłosów z przednich kół podczas jazdy.

Górne stawy przedniego zawieszenia są podatne na zwiększony poziom tarcia, co może powodować ich skrzypienie. Jest to spowodowane brakiem smarowania i powinny być rozpatrywane natychmiast, jeśli nie chcesz, aby jakiekolwiek poważne problemy miały miejsce. Struny zawieszenia mogą powodować nierównomierne zużycie opon w garści, ale to głównie z powodu niewłaściwej długoterminowej konserwacji.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Problemy z silnikiem

Silnik wysokoprężny 1.6L HDi w 407 jest znany z doświadczania pewnych problemów z turbosprężarką, którym zwykle towarzyszą dziwne gwiżdżące odgłosy. To zazwyczaj wskazuje na wyciek gdzieś w systemie, prawdopodobnie z powodu pęknięć w rurze wlotowej. Chociaż można to naprawić za pomocą kleju przemysłowego, najlepiej jest go wymienić ze względu na długi czas.

Zawór EGR może również zawieść i ma tendencję do powodowania twój samochód, aby stać się powolny, zmniejsza wydajność paliwa, a także zwiększony zapach paliwa w i wokół samochodu. Aby rozwiązać ten problem, zawór EGR będzie musiał być wymieniony.

Problemy ze skrzynią biegów

Na koniec wymienimy również pewne problemy związane z wyposażeniem. 407 jest dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, z których obie mogą czasami zawieść. Skrzynia manualna ma problemy ze sprzęgłem z powodu luźnych przewodów. Jeśli pedał staje się sztywny, prawdopodobnie ulegnie awarii i będzie wymagał wymiany.

Automatyczna skrzynia biegów może spowodować przejście samochodu w tryb limp. Jak się okazuje, problem ten zazwyczaj prowadzi do zaworów elektromagnetycznych.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot 407?

Jeśli interesuje Cię dość duży, wygodny, ale nie przesadnie drogi rodzinny sedan, 407 jest właśnie dla Ciebie. Jest to samochód, który oferuje więcej niż wystarczająco dużo miejsca dla rodziny, ale może być również używany do celów biznesowych. W mieście może być dla niektórych zbyt duży, ale na autostradzie czuje się jak w domu, bez względu na preferencje.

  Wszystko o nowych modelach Peugeot 2023

Wady to fakt, że nie jest tak elegancki, jak niektóre niemieckie sedany i że jego design nie jest aż tak bardzo autentyczny. Wreszcie, odznaka Peugeot nigdy nie była kojarzona z sedanami, na początek.

Czy Peugeot 407 jest samochodem niezawodnym?

Peugeot 407 jest rzeczywiście bardzo niezawodny samochód istnieje wiele osób tam, którzy udało się je przez dziesięciolecia bez doświadczania większych problemów. Modele z silnikiem Diesla HDi mogą wytrzymać setki tysięcy mil bez żadnych problemów, jeśli są utrzymywane w odpowiedniej formie.

W sumie świat jest wypełniony nadużywanymi modelami Peugeot, które nie były odpowiednio pielęgnowane. To często daje Peugeotowi złą reputację w segmencie niezawodności, ale nie do końca tak jest, ponieważ Peugeot robi niezawodne samochody (co widać na przykładzie najnowszych modeli Peugeot).

Dlaczego Peugeot zaprzestał produkcji modelu Peugeot 407?

Peugeot nigdy tak naprawdę nie zaprzestał produkcji swojego dużego sedana, ale raczej zmienił jego nazwę na Peugeot 507, który został zastąpiony przez Peugeot 508, który nadal jest dostępny do kupienia. Struktura nazewnictwa Peugeot jest nieco inna niż w przypadku większości innych marek, ponieważ Peugeot lubi wprowadzać nowe modele z zupełnie nowymi nazwami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z