Najczęstsze problemy z Peugeotem Travellerem

Peugeot Traveller

Peugeot Traveller to średniej wielkości van Peugeot, który został po raz pierwszy wprowadzony jeszcze w 2016 roku i nadal jest produkowany. Traveller dzieli swoje podwaliny z Citroenem Spacetourer, Toyotą ProAce Verso i Vauxhall Vivaro. W tym artykule mamy zamiar wymienić najczęstsze problemy z Peugeot Traveller i powiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie jednego używanego.

Jeden z bardziej niebezpiecznych problemów Peugeot Traveller jest związany z hamulcami, które mogą przestać działać, a tym samym spowodować, że skończysz w wypadku. Inne problemy obejmują, że samochód jest albo powolny, albo nie chce się w ogóle uruchomić. Problemy związane z ogrzewaniem są powszechne w dość wielu modelach Peugeot, jak to jest w przypadku Peugeot Traveller.

Wreszcie, musimy również mówić o problemach elektrycznych, które są liczne i potencjalnie naprawdę niebezpieczne. Peugeot Traveller był wycofywany z rynku ponad 40 razy, co nie jest tak częste w przypadku jednego modelu. Wszystkie samochody są wycofywane z rynku, ale Traveller wydaje się doświadczać kilku wycofań każdego roku, odkąd się pojawił.

Tak czy inaczej, większość opinii klientów wskazuje na to, że Traveller jest dość niezawodny, jeśli jest utrzymywany w dobrym stanie przez dłuższy czas. Nie jest to wszystko, że drogie do utrzymania albo jak to jest zwykle rzecz z większości nowoczesnych modeli Peugeot.

Problemy z hamulcami

Jeśli chodzi o wycofywanie pojazdów z rynku, kilka z nich jest tak niebezpiecznych jak te związane z wadliwymi hamulcami. Mówi się, że układ hamulcowy w Travellerze może zawieść, a tym samym doprowadzić do całkowitej utraty siły hamowania i zwiększyć szanse na zakończenie wypadku. Ostatnie wycofanie związane z hamulcami miało miejsce latem 2022 roku, ale Traveller ogólnie miał dość dużo wycofań związanych z hamulcami.

  Czy Peugeot 107 jest dobrym samochodem?

W związku z tym, zawsze warto zwrócić uwagę na hamulce, jeśli jesteś na rynku używanego Peugeot Traveller. Przeprowadzenie ogólnej kontroli przed zakupem jest korzystne dla wszystkich kupowanych samochodów używanych, zwłaszcza tych, które były wycofywane z rynku 40 razy.

Not Wanting to Start Problems

Peugeot Traveller jest znany z problemów z niechęcią do uruchomienia, co może prowadzić do stosunkowo drogich napraw, ponieważ istnieje całkiem sporo problemów, które mogą to spowodować. Zdiagnozowanie prawidłowej przyczyny może być uciążliwe, dlatego też najlepiej zdiagnozować je za pośrednictwem dealera. Na początek, akumulator i związane z nim systemy mogą zawieść, a najłatwiej jest to stwierdzić, gdy samochód nie ma w ogóle energii elektrycznej.

Inne problemy są związane albo z wadliwym brelokiem, jeśli tak, to po prostu spróbuj uruchomić samochód ręcznie. Silnik rozrusznika jest również potencjalną przyczyną, dlatego sprawdzanie go jest dobrym pomysłem, jak również. Inne ewentualne przyczyny to zatkany filtr paliwa, uszkodzony alternator, uszkodzona pompa paliwowa, przepalony bezpiecznik, problemy z wiązkami przewodów lub uszkodzenia spowodowane przez gryzonie.

Heater-related Problems

Teraz nadszedł czas aby zagłębić się w problemy związane z nagrzewnicą, które również mogą wynikać z kilku powodów. Najczęstszą przyczyną jest brak płynu chłodzącego lub zatkany rdzeń nagrzewnicy. Aby je rozwiązać, należy w porę uzupełnić i przepłukać płyn chłodzący, ponieważ jest on niezbędny zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia nagrzewnicy. Zatkany rdzeń nagrzewnicy może być albo czyszczone lub będzie musiał być zastąpiony, jeśli jest nadmiernie skorodowane lub uszkodzone.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Pompa wody i termostat mogą również zawieść z powodu zatkania i ogólnego zużycia, więc to dobry pomysł, aby sprawdzić te, jak również. Ogólnie rzecz biorąc, systemy ogrzewania stanowią problem w wielu modelach Peugeot, a Traveller jest dość podobny.

Problemy z elektryką

Problemy elektryczne i francuskie samochody to połączenie jak w niebie, ale niektóre problemy elektryczne w Travellerze są naprawdę niebezpieczne. Po pierwsze, niektóre przewody w obszarze tylnej szyby mogą się przegrzać lub zrobić zwarcie, co może doprowadzić do pożaru. To był kiedyś powód, dla którego niektóre z nich zostały wycofane. ESP jest podatny na problemy i, co nie jest zaskoczeniem, może również prowadzić do pożaru.

Inne problemy elektryczne to problemy z systemem infotainment, problemy z klimatyzacją i problemy z zamkami elektrycznymi. Na szczęście nie są one zbyt drogie ani trudne do naprawy, ale mogą się powtarzać w kółko.

Sekcja FAQ

Czy Peugeot Traveller jest bezpieczny?

Peugeot Traveller jest samochodem z 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa, co oznacza, że bezpieczeństwo nie jest problemem w przypadku Travellera. Ma wiodące w klasie wyniki w zakresie ochrony dzieci z 91%, podczas gdy ochrona dorosłych jest dość podobna. Bezpieczeństwo pieszych nie jest tak dobre – 64%, co nie jest wynikiem najlepszym w tej kategorii.

Jest również wyposażony we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa czynnego, takie jak asystent martwego pola, adaptacyjny tempomat, asystent martwego pola, automatyczne hamowanie i wszystko inne, czego można oczekiwać od samochodu z XXI wieku.

  Czy Peugeot Rifter to dobry samochód?

Czy Peugeot Traveller to MPV czy van?

W zależności od tego, gdzie spojrzysz, okaże się, że niektórzy uznają Travellera za furgonetkę, podczas gdy inni uważają, że jest to MPV. W rzeczywistości na świecie istnieją dwa modele Travellera – normalny/mniejszy oraz Traveller XL, który jest vanem. W rzeczywistości Traveller jest furgonetką, ponieważ nie ma wspólnego języka projektowania z MPV.

MPV lub pojazd wielozadaniowy jest dostosowany do użytku rodzinnego, podczas gdy van jest bardziej dostosowany do potrzeb biznesowych. Oczywiście są ludzie, którzy używają furgonetek do przewozu rodzin, ale nie w takiej samej ilości. Z drugiej strony, MPV są często uważane za pojazdy do przewozu osób, co jest często scenariuszem użycia z Travellerem.

Czy Peugeot Traveller występuje w wersji elektrycznej?

Tak, Peugeot Traveller jest rzeczywiście jednym z bardzo niewielu w pełni elektrycznych vanów, podczas gdy pozostałe to wspomniane wcześniej samochody, które dzielą tę samą platformę co Traveller. Chodzi o to, że Stellantis, firma, która jest właścicielem Vauxhall, Peugeot i Citreon, a także ma podpisaną umowę na dostarczanie elektrycznych układów napędowych Toyota ProAce Verso, wykorzystuje tę samą platformę, na której wszystkie te samochody są zbudowane.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z