Najczęstsze problemy z Porsche 718 Cayman

Najczęstsze problemy z Porsche 718 Cayman

Porsche 718 Cayman to podstawowy model Porsche z dwumiejscowym dachem typu hardtop, który dzieli wiele elementów z modelem 718 Boxster. Rodzina 718 jest wyposażona w stosunkowo skromne 4-cylindrowe silniki Boxstera lub płaskie 6-cylindrowe silniki klasy Porsche 911 o mocy idealnie dopasowanej do rozmiaru 718.

Jeśli chodzi o niezawodność, linia 718 jest stosunkowo niezawodna, ale są pewne problemy, nad którymi warto się pochylić. Na początek, 718 Cayman cierpi z powodu problemów ze skrzynią biegów, które są bardziej powszechne we wcześniejszych modelach 718. W modelu 718 Cayman występują również problemy związane ze sprężarką klimatyzacji.

Inne problemy związane są z silnikiem, układem paliwowym i ewentualnie z poduszkami powietrznymi. Porsche stale unowocześnia linię modeli 718, aby rozwiązać wiele problemów, z którymi borykały się wcześniejsze modele. Dlatego nowsze modele 718 są znacznie lepsze, jeśli chodzi o niezawodność.

Zakup 718 Cayman ma sens, ponieważ jest to naprawdę ekscytujący samochód do jazdy. Jego utrzymanie może kosztować więcej pieniędzy niż w przypadku niektórych konkurentów, ale większość ludzi jest skłonna za to zapłacić, ponieważ Cayman świetnie się prowadzi i ma ukochaną plakietkę Porsche z przodu.

Porsche 718 Cayman – problemy z przekładnią

Porsche 718 Cayman miało kilka problemów związanych z automatyczną skrzynią biegów PDK. Dwusprzęgłowa skrzynia biegów PDK jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych dwusprzęgłowych skrzyń biegów w branży, ale sprawy nie wyglądały tak dobrze, gdy PDK po raz pierwszy trafiła do modeli 718 Cayman i Boxster.

Wiele źródeł podaje, że skrzynia biegów w tych dwóch modelach była niestabilna, nie reagowała, a czasami nawet się ślizgała. Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu był znany z tego, że od czasu do czasu się ślizgał, a zwrotność samochodu przy niższych prędkościach była nieco zbyt ostra i szarpana.

  Czy warto kupić Porsche Macan?

Porsche 718 Cayman – problemy z klimatyzacją

Nie jest zaskoczeniem, że 718 Cayman jest fabrycznie wyposażony w układ klimatyzacji, ale zaskakujące jest to, że układ klimatyzacji czasami sprawia problemy. Właściciele zgłaszali, że sprężarka klimatyzacji jest zbyt głośna i grzechocze, a przewody skraplające są znane z przedwczesnego zużywania się w starszych modelach 718.

Czasami samochód nie jest w stanie wystarczająco szybko ogrzać lub schłodzić kabiny, co zazwyczaj wymaga przepłukania i napełnienia układu. Podsumowując, jeśli szukasz używanego 718 Cayman, upewnij się, że sprawdziłeś układ klimatyzacji, aby mieć 100% pewność, że wszystko jest tak, jak powinno być.

Porsche 718 Cayman – problemy z silnikiem

Porsche 718 Cayman ma wiele silników do wyboru, ale większość ludzi woli jednostki 6-cylindrowe od mniejszych jednostek 4-cylindrowych. Jednak wiele silników 6-cylindrowych w modelu 718 miało poważne problemy z korbowodem, które zmusiły nawet Porsche do wstrzymania produkcji modelu 718 do czasu całkowitego rozwiązania tego problemu.

Problemy te mogły potencjalnie prowadzić do zgaśnięcia silnika, jego uszkodzenia, a w najgorszym wypadku nawet do pożaru. W samochodach, które zostały dostarczone przed wstrzymaniem produkcji, silniki zostały już wymienione. W związku z tym należy sprawdzić, czy samochód, który oglądamy, ma nowszy silnik.

Porsche 718 Cayman – problemy z poduszkami powietrznymi

Problemy z poduszkami powietrznymi są powszechnym zjawiskiem w obecnym przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ wiele samochodów wyposażonych jest w dziesiątki poduszek powietrznych, a wszystkie z nich muszą być w idealnym stanie, w przeciwnym razie mogą spowodować więcej szkód niż pożytku. Porsche wydało dwa osobne komunikaty o wycofaniu z rynku wielu modeli 718 w celu wymiany wadliwych modułów poduszek powietrznych.

  Porsche Boxster - wszystko, co musisz wiedzieć

Pierwsze wycofanie miało miejsce na początku produkcji 718 w 2016 roku, natomiast późniejsze wycofanie dotyczyło samochodów wyprodukowanych do 2018 roku. Mogą one stanowić poważne zagrożenie dla Twojego życia, dlatego należy je wymienić, jeśli jeszcze nie zostały wymienione.

Porsche 718 Cayman – problemy z układem paliwowym

Niektóre modele Porsche 718 Cayman cierpią z powodu wadliwych przewodów paliwowych, które należy wymienić, ponieważ mogą one tworzyć nieszczelności, a tym samym prowadzić do pożaru silnika. Porsche wydało z tego powodu przypomnienie i wygląda na to, że problemy te dotyczą samochodów wyprodukowanych między lipcem 2019 r. a styczniem 2020 r.

Wspomnieliśmy już, że problemy związane z poduszkami powietrznymi stanowią ogromny problem, ale problemy związane z układem paliwowym są potencjalnie jeszcze poważniejsze, ponieważ mogą doprowadzić do pożaru. Dlatego warto sprawdzić, czy w modelu, który oglądasz, Porsche wymieniło te przewody.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Porsche 718 Cayman?

Jeśli szukasz dwumiejscowego kompaktowego samochodu sportowego z plakietką premium, nie ma samochodów, które mogą konkurować z Porsche Cayman. Jedynym samochodem, który mógłby potencjalnie konkurować z Caymanem, jest Boxster, który jest w zasadzie tym samym samochodem, ale bez dachu.

Porsche Cayman jest obecne na rynku od dłuższego czasu i każdy wie, jak dobry jest Cayman, jeśli chodzi o prowadzenie. Oferuje silnik umieszczony pośrodku nadwozia, który zapewnia doskonałe wyważenie masy, dzięki czemu Cayman jest niezwykle wciągający w prowadzenie.

  Czy Porsche Cayenne jest dobre w terenie

Które 718 Porsche Cayman jest najlepsze?

Najlepsze 718 Porsche Cayman to nowo wypuszczony model 718 GT4 RS. Ten kosztujący ponad 140 000 dolarów dwumiejscowy samochód wyścigowy jest najpoważniejszym modelem Caymana wszech czasów, nie tylko z linii 718. Po raz pierwszy Porsche postanowiło nadać modelowi Cayman oznaczenie RS, które zmieniło go w gokarta.

Do czasu wprowadzenia modelu GT4 RS, najlepszym modelem Caymana był model GT4, który cieszył się ogromnym uznaniem wielu dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy uznali go za najlepszy samochód roku lub najlepszy samochód produkowany przez Porsche. To ogromny sukces Caymana, ponieważ 911 zawsze było tym, którego wszyscy chcieli.

Czy Porsche Cayman jest 911-tką dla ubogich?

Nie, Porsche Cayman i Porsche 911 to zupełnie inne samochody i bardziej sensowne jest stwierdzenie, że VW Beetle jest 911-tką dla ubogich, niż że Cayman jest Caymanem. Cayman jest samochodem z silnikiem umieszczonym pośrodku, podczas gdy 911 jest samochodem z silnikiem umieszczonym z tyłu.
Cayman jest mniejszy, bardziej zwrotny i lepiej wyważony, podczas gdy 911 prowadzi się tak, jak zawsze jeździło 911, czyli inaczej niż wszystkie inne samochody na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z