Najczęstsze problemy z Renault Arkana

Renault Arkana

Renault Arkana to stylowy crossover SUV/Coupe, który został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2020, a jego produkcja jest obecnie w pełnym rozkwicie. Arkana jest oparta na tej samej platformie co Renault Clio, ale charakteryzuje się podniesioną pozycją jazdy z pochyłą linią dachu i różnymi drobiazgami stylizacyjnymi, które sprawiają, że się wyróżnia.

W tym artykule, mamy zamiar przejść przez wszystkie wspólne problemy z Renault Arkana, który obejmuje mówiąc, co jest nie tak z nim i jak poważne niektóre z tych problemów mogą być. Ogólnie rzecz biorąc, Arkana jest wciąż stosunkowo nowym samochodem, co oznacza, że nie możemy nic powiedzieć o długoterminowej niezawodności, ale jasne jest, że Arkana jest tutaj, aby pozostać, ponieważ projekty takie jak te są ogromnie popularne w tych dniach.

Najczęstsze problemy z Renault Arkana obejmują problemy z układem kierowniczym, problemy ze skrzynią biegów, problemy z ekranem infotainment i łącznością telefoniczną oraz problemy z niektórymi systemami elektrycznymi samochodu.

W sumie, Arkana jest jeszcze trochę zbyt świeże dla nas, aby móc powiedzieć carerything elektryczne, że jest źle, ale wydaje się, że Arkana nie jest idealny, jak to zwykle bywa z prawie wszystkich nowych samochodów tam. Stały się one niezmiernie skomplikowane i będziemy musieli poczekać kilka lat, zanim będziemy mogli wysnuć solidny wniosek, jak bardzo jest on niezawodny lub zawodny.

Problemy z układem kierowniczym

Z powrotem w 2022 roku, Renault wydał wycofanie dla wszystkich modeli Arkana wykonane do grudnia 2021 roku, ponieważ zostały one wyprodukowane z różnych wad dotyczących układu wspomagania kierownicy. Mówi się, że błąd w kalibracji systemu może prowadzić do przegrzania układu wspomagania, co może skończyć się utratą wspomagania kierownicy.

  Najczęstsze problemy z Renault Captur

Jest to rzeczywiście poważny problem i Renault przypomniało sobie o kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Jeśli jesteś na rynku używanego przykładu, powinieneś skontaktować się z lokalnym dealerem Renault, aby sprawdzić, czy samochód, którym jesteś zainteresowany, był częścią któregoś z tych wycofań. Układ wspomagania kierownicy jest niezbędny w każdym samochodzie, co oznacza, że możesz łatwo skończyć w wypadku, jeśli pojawi się problem taki jak ten.

Problemy z przekładnią

Mówi się, że automatyczna skrzynia biegów w modelu Arkana może cierpieć z powodu problemów z oprogramowaniem, które mogą wpłynąć na to, że samochód nie będzie się przesuwał i popychał obroty do naprawdę wysokich wartości. Renault wyszedł z kilkoma aktualizacjami oprogramowania, aby rozwiązać ten problem, ale wielu właścicieli nadal nie są zadowoleni z tego, jak ich konkretne przykłady przesunąć biegi.

Nie wiadomo, ilu właścicieli Arkana zmierzyło się z tym konkretnym problemem, ale według kilku postów w sieci, liczba nie jest mała. Problem ten jest najbardziej zauważalny podczas jazdy pod górę, ponieważ Arkana odmawia zmiany elektrycznego Caren przy naprawdę wysokich obrotach, co zwiększa zużycie paliwa i często również emituje zapach spalenizny, który jest niepokojący, aby powiedzieć co najmniej.

System Infotainment i problemy z łącznością telefoniczną

System inforozrywki w Arkanie również nie jest wolny od usterek i prawdopodobnie dlatego wielu właścicieli Arkany skarżyło się Renault na powolne reagowanie systemu lub jego całkowite zamrożenie. Niektórzy twierdzą, że ponowne uruchomienie samochodu pomogło, podczas gdy inni mówią, że czasami problem utrzymywał się po kilkukrotnym ponownym uruchomieniu samochodu.

  Najczęstsze problemy z Renault Kadjar

Ponadto, było wiele raportów na temat problemów z łącznością telefoniczną, gdzie samochód zajmuje zbyt dużo czasu, aby połączyć się z telefonem lub stale próbuje połączyć po awarii. Problemy takie jak te mogą być wyprasowane z prostych aktualizacji i reset do systemu, ale skargi są nadal tam.

Problemy z elektryką

Silnik elektryczny e-Tech w Arkana jest znany z tego, że powoduje symbole awarii na desce rozdzielczej i ludzie nie wydają się wiedzieć, dlaczego tak jest. Inne problemy elektryczne obejmują takie rzeczy jak problemy z klimatyzacją lub problemy z niektórymi systemami wspomagającymi samochód, które są zbyt asertywne i wręcz niewygodne.

Większość z tych problemów są w dół do słabej kalibracji, co oznacza, że są one prawdopodobnie będzie żelaza się elektryczne carentually. Najgorsze problemy elektryczne wynikają z awarii silnika e-Tech, a wielu właścicieli zgłosiło, że ich jednostki e-Tech musiały być wymienione przy bardzo niskim przebiegu.

Sekcja FAQ.

Czy warto kupić Renault Arkana?

Może się wydawać, że Renault Arkana jest naprawdę kłopotliwym samochodem, ale te problemy są w większości związane z oprogramowaniem i zostaną rozwiązane electric carentually. Whenelectric carer pojawia się zupełnie nowy samochód, problemy zaczynają wyskakiwać, ponieważ jest to normalne dla praktycznie wszystkich samochodów ze wszystkich segmentów. Co jest niezwykłe, to fakt, że Renault często ma problemy z uświadomieniem sobie, co właściwie jest nie tak.

W związku z tym dobrze jest wstrzymać się z zakupem Arkana, jeśli w tej chwili nie czujemy się zbyt komfortowo z zakupem samochodu. Howelectric carer, jeśli twój samochód jest na gwarancji (które wszystkie nadal są), możesz kupić samochód i cieszyć się nim, a jeśli coś pójdzie nie tak, twoja gwarancja prawdopodobnie pokryje to.

  Czy Renault Kadjar to dobry samochód?

Czy The Renault Arkana jest samochodem elektrycznym?

Renault Arkana została zaprojektowana i zbudowana jako hybryda, co oznacza, że należy do grupy bardzo niewielu modeli, które od początku były projektowane jako hybrydy. Arkana posiada niewielki silnik benzynowy połączony z silnikiem elektrycznym w celu zwiększenia wydajności i mocy, dzięki czemu Arkana jest naprawdę zdolnym kierowcą codziennym.

Wadą tego rozwiązania jest to, że Arkana jest z natury bardziej skomplikowana niż większość samochodów z silnikami spalinowymi i elektrycznymi, a zatem jest podatna na problemy w obu obozach.

Czy Renault Arkana może jeździć w trybie samochodu elektrycznego?

Tak, Renault Arkana może jeździć w trybie samochodu elektrycznego, ale zasięg nie będzie szczególny, ponieważ Arkana ma tylko mały akumulator o pojemności 1,2 kWh. Ten układ jest przede wszystkim po to, aby pomóc silnikowi benzynowemu być bardziej wydajnym poprzez wypełnianie luk i wyłączanie silnika, gdy nie jest potrzebny.

Kiedy potrzebujesz dodatkowego uderzenia, oba te elementy dostarczą wszystko, co mają, ale Arkana nie jest przeznaczony do jazdy w pełnym trybie samochodu elektrycznego electric caren choć może to zrobić przez naprawdę krótką chwilę, aż mała bateria zabraknie soku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z