Najczęstsze problemy z Renault Captur

Renault Captur

Renault Captur został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2013 jako kompaktowy crossover SUV. Druga generacja Renault Captur pojawiła się w 2019 roku i wkrótce otrzyma swoje odświeżenie w połowie cyklu życia. Druga generacja jest również nieco większa dzięki dłuższemu o 20 mm rozstawowi osi, dzięki czemu Captur stał się bardziej przestronny na tylnych siedzeniach.

Jeśli chodzi o sprzedaż jawną, Captur jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów Renault we współczesnej erze, co ma wiele sensu, ponieważ jest to stylowy, miejski crossover SUV. W tym artykule mamy zamiar wymienić wszystkie wspólne problemy z Renault Captur i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś na rynku dla jednego.

Do najczęstszych problemów należą problemy elektryczne, które mogą być zarówno małe, jak i duże. Katalizator jest również stosunkowo problematyczny z powodu wadliwego spawania, podczas gdy hamulce mogą zawieść w samochodach wyprodukowanych między 2013 a 2015 rokiem. Otwieracz bagażnika może się zaciąć, a niektóre panele nadwozia nie układają się idealnie.

Na koniec należy wspomnieć o problemach z systemem start-stop, który może odciąć zasilanie samochodu bez powodu, a także może być stosunkowo trudny do uruchomienia po tym.

Problemy z elektryką

Problemy elektryczne to zdecydowanie najczęstsze problemy z Renault Captur. Prawie połowa wszystkich zgłoszonych problemów online jest bezpośrednio związana z elektryką samochodu, co oznacza, że powinieneś zwrócić na nie baczną uwagę przy zakupie używanego. Ludzie skarżyli się, że nawigacja satelitarna jest wadliwa, podczas gdy klimatyzacja i jej elementy sterujące mogą również przestać działać.

  Hyundai i20 vs Renault Clio - który jest lepszy?

Kilku właścicieli zgłosiło również problemy z reflektorami, które zanurzają się zbyt mocno, podczas gdy alternator i akumulator mogą również stanowić problem. Modele Captur wykonane w lipcu 2019 roku mają wadę fabryczną, w której alternator może spowodować zwarcie i pożar. Były one częścią wycofania, ale nie jest jasne, czy wszystkie modele 2019 zostały załatwione.

Problemy z konwerterem katalitycznym

Istnieją dwa problemy związane z katalizatorem, które musimy omówić. Pierwszym z nich jest to, że niektóre samochody są znane z doświadczania zatkanych katalizatorów nawet we wcześniejszym etapie życia samochodu. Jeśli to możliwe, będą one musiały być czyszczone, jeśli nie, trzeba będzie je wymienić.

Drugi problem ma również związek z konkretnym recall wydanym dla wielu modeli 2019 Captur. Mówi się, że konwertery nie były odpowiednio przyspawane do samochodu i przez to mogą z niego spaść. Pamiętaj, aby skontaktować się z dealerem Renault, jeśli jesteś zainteresowany zakupem 2019 Captur.

Problemy z hamulcami

Kilku właścicieli modelu Captur skarżyło się na to, że hamulce samochodu tracą swoją skuteczność bez wyraźnego powodu. Niektórzy zgłaszali również problemy z szybkim zużywaniem się hamulców. Oba te problemy były bezpośrednio związane z problemem, w którym wewnętrzne nadkola ocierają się o przewody hamulcowe, co prowadziło do ich pęknięcia.

Problem ten dotyczył zwłaszcza najwcześniejszych modeli modelu Captur, więc należy zachować ostrożność, jeśli jesteś na rynku modelu Captur z lat 2013-2015.

Problemy z panelami nadwozia

Musimy również omówić sporo skarg dotyczących nieosiowości paneli nadwozia samochodu, do tego stopnia, że mogą one powodować problemy z mechanizmem otwierania bagażnika. Kilka źródeł podaje, że klapa bagażnika może się zacinać i być trudna do otwarcia, co może być spowodowane problemami z zatrzaskiem, ale także problemami z niewłaściwym ustawieniem paneli nadwozia.

  Czy Renault Captur to dobry samochód?

Problemy z systemem Start-Stop

Ostatni, ale na pewno nie najmniej, Captur jest znany doświadczyć cały ładunek problemów z systemem start-stop, które mogą uczynić swoje codzienne dojazdy naprawdę frustrujące. Na początek, nie można wyłączyć start-stop na dobre, jak trzeba go wyłączyć za każdym razem, gdy uruchomić samochód, jak to zawsze domyślnie włączone, gdy samochód jest wyłączony.

Po drugie, system znany jest z tego, że włącza się przy stosunkowo dużych prędkościach i tym samym blokuje kierownicę. Po trzecie, właściciele zgłaszali, że samochód może się odciąć, ale nie pozwala im go uruchomić. Wielu z nich donosiło, że muszą nacisnąć przycisk startu kilka razy, zanim samochód w końcu zacznie działać.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Renault Captur?

Jeśli chcesz mieć nowoczesny, dobrze wyglądający, stosunkowo przestronny i niedrogi kompaktowy crossover SUV, Renault Captur jest naprawdę dobrą opcją. W rzeczywistości sprzedają się one jak szalone w Europie, ponieważ ludzie uwielbiają tego typu samochody. Captur ma wiele do zaoferowania dla tych, którzy chcą normalnego samochodu, ale ci, którzy chcą czegoś bardziej luksusowego, prawdopodobnie będą chcieli więcej.

Tak czy inaczej, Captur jest naprawdę dobry all-arounder z przyzwoitych silników. Wydajność jest naprawdę dobra na całej planszy, podczas gdy bezpieczeństwo jest ograniczone do 5 startów dla każdej iteracji Captur. Może nie jest szybki ani zbyt ekscytujący w prowadzeniu, ale robi wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego kierowcy codziennego użytku.

  Peugeot e-208 vs Renault Zoe - który jest lepszy

Jakie samochody konkurują z Renault Captur?

Jest to niezwykle konkurencyjny segment, co oznacza, że Captur ma całkiem sporo rywali. Nissan Juke, Peugeot 2008, Ford Puma, Toyota Yaris Cross i VW T-Cross są często uważane za najbardziej podobnych przeciwników.

W dyskusji pojawia się również nowy Hyundai Bayona, natomiast C3 Aircross bezpośrednio konkuruje z Capturem. Honda HR-V i Seat Arona są głównymi konkurentami Captura.

Czy Renault Captur jest drogi?

Renault Captur znajduje się w przystępnej/ekonomicznej części rynku, co oznacza, że jest daleki od bycia drogim, ale nawet samochody na poziomie ekonomicznym stały się teraz dość kosztowne z powodu rosnących cen i ogólnego postępu w przemyśle samochodowym.

Oznacza to, że możesz kupić lekko używany luksusowy crossover w cenie nowego Captura, ale Captur nadal będzie bardziej przystępny do życia, więc różnice są nadal.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z