Najczęstsze problemy z Renault Fluence

Renault Fluence

Renault Fluence to rodzinny samochód Renault typu sedan, który został po raz pierwszy wprowadzony w roku modelowym 2009, a następnie zastąpiony przez Renault Megane IV sedan w 2016 roku. Fluence EV jest jedynym modelem Fluence nadal produkowanym w Korei Południowej wyłącznie na rynek Azji i Pacyfiku.

W tym artykule zamierzamy omówić wszystkie typowe problemy z Renault Fluence, w tym powiedzieć, co może pójść nie tak z Fluence i co można zrobić, aby go naprawić. Renault Fluence często cierpi na problemy ze skrzynią biegów, układami elektrycznymi, zawieszeniem, silnikiem i klimatyzacją.

Ogólnie rzecz biorąc, Fluence jest stosunkowo niezawodnym samochodem, co oznacza, że powinien być w stanie przetrwać próbę czasu bez zbyt wielu problemów. Jeśli odpowiednio o niego zadbasz i zrobisz wszystko, co należy zrobić w odpowiednim czasie, powinieneś być w stanie cieszyć się nim przez naprawdę długi czas.

Mimo że nie można już kupić nowego Fluence, rynek jest wypełniony dość atrakcyjnymi opcjami używanymi, które mogą pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednakże, powinieneś skupić się tylko na lekko używanych modelach z niskim przebiegiem, ponieważ inne mogą być nieco bardziej problematyczne.

Problemy ze skrzynią biegów

Renault Fluence jest w większości wyposażone w standardową manualną skrzynię biegów, ale wiele osób decyduje się również na automat. Automatyczna skrzynia biegów jest podatna na nierówną zmianę biegów i potencjalne awarie przekładni, ale nie jest jasne, czy są one głównie związane z niewłaściwą konserwacją, czy niską jakością.

Jednostki manualne mogą cierpieć z powodu problemów z paskiem i biegu wstecznego, który nie włącza się w razie potrzeby. Sprzęgło jest również stosunkowo delikatne, co oznacza, że będzie trzeba je wymieniać nieco częściej niż w przypadku innych manualnych skrzyń biegów.

  Najczęstsze problemy z Renault Captur

Problemy elektryczne

Starsze modele Renault nie są obce problemom elektrycznym i Fluence niestety nie jest inaczej. Trzy najbardziej wrażliwe aspekty to elektroniczny wyświetlacz na desce rozdzielczej, światła zewnętrzne i wyświetlacz centralny. Oba ekrany mogą działać nieprawidłowo, a tym samym całkowicie się wyłączyć, podczas gdy ekran centralny jest podatny na zamarzanie i różne usterki.

Światła zewnętrzne mogą ulec awarii i wymagać wymiany zużytych żarówek lub jednego z modułów oświetleniowych. Tylne światła cierpią na utlenianie styków, co oznacza, że należy je okresowo zdejmować i czyścić.

Problemy z zawieszeniem

Wielu właścicieli zgłaszało dziwne dźwięki dochodzące z zawieszenia, takie jak stukanie lub grzechotanie. Może to być spowodowane zużyciem lub uszkodzeniem elementów zawieszenia, takich jak przeguby kulowe, drążki kierownicze lub amortyzatory.

Niektórzy właściciele doświadczyli nadmiernych wibracji podczas jazdy, które mogą być spowodowane zużytymi elementami zawieszenia lub nawet źle ustawionymi kołami. Ważne jest, aby wszelkie problemy z zawieszeniem w Renault Fluence zostały niezwłocznie sprawdzone i naprawione przez wykwalifikowanego mechanika. Opóźnienie naprawy może prowadzić do poważniejszych problemów i potencjalnie zagrozić bezpieczeństwu i prowadzeniu pojazdu.

Problemy z silnikiem

Właściciele zgłaszali brak mocy i słabe przyspieszenie silnika Renault Fluence. Może to być spowodowane zatkanym filtrem powietrza, nieprawidłowo działającym wtryskiwaczem paliwa lub wadliwym czujnikiem położenia przepustnicy. Układ zapłonowy może również powodować zgaśnięcie samochodu i brak przyspieszenia.

Niektórzy właściciele zgłaszali przegrzewanie się Renault Fluence, co może być spowodowane wadliwym termostatem, wadliwie działającą chłodnicą lub nieszczelnym układem chłodzenia, z których wszystkie należy natychmiast sprawdzić i zająć się nimi.

  Czy Renault Clio to dobry samochód?

Problemy z klimatyzacją

Sprężarka klimatyzacji może ulec awarii, powodując problemy takie jak brak chłodzenia/ogrzewania lub całkowity brak działania układu. Sprzęgło i zawór rozprężny również mogą ulec awarii, głównie z powodu zatkania i zablokowania mechanizmów.

Ogólnie rzecz biorąc, układ klimatyzacji nie jest problemem samym w sobie, ponieważ problemy te wynikają z braku konserwacji w razie potrzeby. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany zakupem używanego Fluence, dobrym pomysłem jest zlecenie profesjonaliście sprawdzenia układu klimatyzacji, aby zobaczyć, jak dobrze działa. Jeśli wykazuje on oznaki przeciążenia, można to łatwo rozwiązać poprzez odpowiednie czyszczenie układu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Renault Fluence?

Renault Fluence słynie z przestronnej kabiny, komfortowej jazdy i wydajnych silników. Jednak, jak w przypadku każdego samochodu, istnieją pewne potencjalne wady, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Jeśli jesteś przyzwyczajony do posiadania luksusowego samochodu, musisz mieć świadomość, że Fluence jest daleki od tego poziomu, co oznacza, że prawdopodobnie nie będziesz zadowolony.

Jeśli jednak chcesz niedrogiego, bezpiecznego i stosunkowo dobrze wyposażonego rodzinnego sedana, Fluence będzie w stanie zapewnić Ci to doświadczenie bez żadnych znaczących problemów. Wszystko sprowadza się do przykładu, który kupujesz, więc pamiętaj, aby nie oszczędzać na takich rzeczach, jak odpowiednia konserwacja i serwis.

Dlaczego Renault wycofało Fluence?

Istnieje kilka powodów, dla których Renault zdecydowało się zaprzestać produkcji modelu Fluence, a główne z nich to słaba sprzedaż, ograniczona atrakcyjność rynkowa i ogólna zmiana nastawienia do rynku. Fluence odnotował niskie wyniki sprzedaży na wielu rynkach, w tym w Europie, gdzie zmagał się z silną konkurencją ze strony innych sedanów średniej wielkości.

  Najczęstsze problemy z Renault Talisman

Renault skupiło się na innych modelach, w tym Megane i SUV Kadjar, które odniosły większy sukces pod względem sprzedaży i atrakcyjności rynkowej. Co więcej, opinia publiczna preferuje obecnie crossovery i SUV-y, co oznacza, że Renault nie było zainteresowane posiadaniem wielu sedanów w swojej ofercie.

Czy Renault Fluence jest samochodem luksusowym?

Renault Fluence należy do przystępnego cenowo segmentu rynku, co oznacza, że w żadnym wypadku nie jest to samochód luksusowy. Nawet jeśli bogato wyposażone modele mają pewne cechy, których większość ludzi oczekuje od luksusowych ofert, nie są one najwyższej klasy ani szczególnie rzadkie w praktycznie wszystkich dzisiejszych samochodach.

Poziom rzemiosła, technologii, jakości materiałów i ogólnego wykończenia jest daleki od luksusowego końca rynku, co oznacza, że Fluence nie zdoła poruszyć ani jednego pióra na rynku luksusowych sedanów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z