Najczęstsze problemy z Renault Kadjar

Renault Kadjar

Renault Kadjar to kompaktowy crossover SUV produkowany przez Renault w latach 2015-2022. Kadjar został zastąpiony przez Renault Austral, który należy do tego samego segmentu, ale opiera się tylko na mocy EV i hybrydowej. Podczas swojej stosunkowo krótkiej żywotności, Kadjar udało się stać jednym z najlepiej sprzedających się modeli Renault, które nie są zaskoczeniem, ponieważ świat jest tak do crossover SUV te dni.

W tym artykule, mamy zamiar przejść przez wszystkie wspólne problemy z Renault Kadjar i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś na rynku dla jednego. Ogólnie rzecz biorąc, Kadjar wydaje się być przyzwoicie niezawodnym samochodem, ponieważ Renault udało się poprawić jego ogólną niezawodność w erze po 2010 roku.

Najczęstsze problemy z Renault Kadjar obejmują problemy elektryczne, takie jak wadliwa karta klucza lub problem z niektórymi akcesoriami samochodu. Inne problemy obejmują różne problemy z poduszkami powietrznymi, które spowodowały kilka wycofań w okresie eksploatacji samochodu.

Skrzynia biegów może wydawać się ociężała i leniwa przy zmianie biegów, podczas gdy filtr oleju napędowego jest również znany z powodowania problemów. Podsumowując, Kadjar jest samochodem odpowiednio niezawodnym, ale wielu jego rywali oferuje lepsze wyniki ogólnej niezawodności.

Wadliwa karta klucza

Pojawiło się wiele doniesień o tym, że karta kluczyka do Kadjara nie chce odblokować samochodu. Jak się wydaje, problem ten jest prawdopodobnie spowodowany zbyt szybkim wyczerpaniem się baterii wewnątrz karty. Niektórzy twierdzą, że karta doświadcza problemów podczas parkowania w ruchliwych miejscach, gdzie sygnał może zostać zakłócony, co nie jest zwykle czymś, o co należy się martwić w przypadku większości samochodów.

  Hyundai i20 vs Renault Clio - który jest lepszy?

Tak czy inaczej, jeśli twoja karta klucz nie może odblokować lub uruchomić samochód, należy wymienić baterię i spróbować jeszcze raz. Jeśli nie pączkuje, należy wziąć samochód do dealera, aby technik spojrzał na to. Nawet jeśli te problemy mogą stać się irytujące naprawdę szybko, nie są zbyt trudne do sortowania, gdy zdajesz sobie sprawę, co jest dokładnie przyczyną problemu.

Wadliwe akcesoria

Elektryczne szyby w modelu Kadjar są znane z tego, że ulegają awarii, co oznacza, że będziesz musiał wymienić siłowniki szyb, jeśli chcesz, aby Twoje szyby podnosiły się i opadały. Jest to stosunkowo znana usterka wielu Renault w przeszłości i wydaje się, że Kadjar nadal czasami na nie cierpi.

Wycieraczki są również problematyczne, ale często po prostu dlatego, że utknęły i trzeba będzie je trochę pączkować. Kierunkowskazy są również czasami znane z tego, że tracą żarówkę dość wcześnie, co może pozostawić cię z niedziałającymi wskaźnikami, które będą musiały być natychmiast wymienione dla twojego własnego bezpieczeństwa.

Airbag Problems

W dzisiejszych czasach dość często zdarza się, że nowe samochody cierpią z powodu problemów z poduszkami powietrznymi i Kadjar nie jest pod tym względem inny. Jednak model Kadjar był przedmiotem wielu wycofań z rynku właśnie z powodu problemów z poduszkami powietrznymi. W modelach z roku 2015 moduł sterujący poduszką powietrzną może ulec awarii i uniemożliwić uruchomienie poduszki powietrznej, co może być naprawdę niebezpieczne.

  Jeep Renegade 1.6 diesel problemy ze sprzęgłem

Napełniacze poduszek powietrznych w poduszkach okiennych również mogą działać nieprawidłowo i prowadzić do nieuruchomienia poduszki. Wreszcie, kurtynowe poduszki powietrzne również zostały poddane wycofaniu, a poduszki piersiowe również zostały uwzględnione. W sumie, Kadjar przeszedł cztery różne wycofania związane z poduszkami powietrznymi w samej UE.

Problemy ze skrzynią biegów

Wydaje się, że Kadjar nie cierpi na żadne szczególnie poważne problemy ze skrzynią biegów, ale jeśli nie będziesz jej konserwować w odpowiednim czasie, cała jednostka może zawieść. Automatyczna skrzynia biegów jest jednak znana z tego, że jest powolna, leniwa i niespójna, co sprawia, że ogólne wrażenia z jazdy są nieco zbyt rolnicze.

Cylinder sprzęgła w wersji z manualną skrzynią biegów może zawieść i spowodować, że samochód nie będzie w stanie konsekwentnie zmieniać biegów. Ponadto, jeśli ten problem nie zostanie wcześnie zauważony, może spowodować dalsze uszkodzenia skrzyni biegów.

Problemy z filtrem cząstek stałych

Wreszcie, ale nie najmniej, musimy również mówić o problemach z filtrem DPF, które są najczęściej spotykane w silniku Renault 1.5 dCI. Czasami DPF może się zatkać, podczas gdy korki przepływowe w tym silniku są również czasami znane z doświadczania problemów.

W sumie, jeśli złapiesz je wcześnie, rozwiążesz je naprawdę łatwo, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to wyczyścić powiązane elementy. Jeśli nie uda Ci się zatrzymać ich wystarczająco wcześnie, z czasem będą się one pogarszać.

Sekcja FAQ.

Czy Renault Kadjar to dobry samochód używany?

Jeśli chcesz mieć stylowy, wydajny, stosunkowo przestronny i przyzwoicie wyposażony samochód rodzinny, Renault Kadjar jest naprawdę dobrą opcją samochodu używanego. Ma wystarczająco dużo miejsca dla większości potrzeb rodziny, oferuje dobrą widoczność, jest odpowiednio niezawodny i udaje mu się nie zniszczyć Twojego konta bankowego dzięki niskim kosztom eksploatacji.

  Czy Renault Captur to dobry samochód?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do prowadzenia samochodów z segmentu ekonomicznego, Kadjar nie będzie czuł się inaczej. Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy samochodami z luksusowego segmentu rynku, Kadjar będzie sprawiał wrażenie znacznego obniżenia klasy.

Dlaczego Renault wycofało Kadjara?

Nie ma jasnych powodów, dla których Renault zdecydowało się porzucić Kadjara, ale jest kilka rzeczy, które z pewnością odegrały rolę. Po pierwsze, Kadjar był na poważnej spirali spadkowej, jeśli chodzi o popularność, a także walczył z niektórymi rywalami, nawet gdy pojawił się po raz pierwszy.

Jeśli połączysz to z faktem, że Renault chce iść w kierunku EV i hybryd, było raczej jasne, że zaprzestanie produkcji Kadjara na rzecz nowego SUV-a Austral może być dobrym pomysłem.

Jakie samochody rywalizują z Renault Kadjar?

W tej części rynku panuje ogromna konkurencja, co oznacza, że Kadjar konkuruje z takimi modelami jak Volkswagen Tiguan, Skoda Karoq, Peugeot 3008, Ford Kuga, Nissan Qashqai i Hyundai Kona.

Wszystkie z nich mają coś do zaoferowania i dlatego całkiem sporo z nich sprzedaje się przyzwoicie, z wyjątkiem wycofanego Kadjara.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z