Najczęstsze problemy z Renault Koleos

Renault Koleos

Renault Koleos to kompaktowy rodzinny SUV, który został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2007. Od tego czasu miał odświeżenie w 2011 roku, podczas gdy 2. generacja Koleosa pojawiła się w 2016 roku. Koleos jest jednym z bardziej interesujących SUV-ów Renault sprawia, ponieważ wykorzystuje tę samą platformę Renault Samsung QM5, która jest również dzielona z porównywalnie większym Nissanem X-Trail.

W tym artykule, mamy zamiar przejść przez wszystkie wspólne problemy z Renault Koleos, który obejmuje mówiąc, co jest nie tak i jak poważne jest. Najpierw zaczniemy od problemów z zawieszeniem, które były również powodem, dla którego Renault wycofało Koleosa z powrotem w 2013 roku. Inne problemy obejmują problemy z elektryką samochodu, hamulcem ręcznym, samochód zacina się i problemy z zamkami drzwi.

Podsumowując, Koleos wydaje się być dość niezawodnym samochodem, przynajmniej jeśli chodzi o model drugiej generacji. Jeśli zrobisz wszystko, co trzeba zrobić i nie pójdziesz na nadużywany model z drugiej ręki z dużą ilością mil na zegarze, będziesz mógł cieszyć się nim przez naprawdę długi czas.

Ponadto, ważne jest, aby stwierdzić, że Koleos nie było wszystko, że popularne, gdy po raz pierwszy wyszedł, ale sprzedaż w ciągu ostatnich kilku lat nie wydaje się poprawić, zwłaszcza na rynku Korei Południowej.

Problemy z zawieszeniem

Renault Koleos z 2011 roku cierpiał na poważny problem, w którym dolny wahacz z przodu był podatny na złamanie. Było to szczególnie ryzykowne podczas hamowania, które mogło spowodować złamanie wahacza, a tym samym uwięzienie koła w nadkolu i spowodowanie wypadku.

  Czy Renault Twingo to dobry samochód?

Renault wycofało grupę modeli Koleos z 2011 roku jeszcze w 2013 roku i wydaje się, że od tego momentu problem został naprawiony. Tak czy inaczej, jeśli jesteś na rynku Koleosa z 2011 roku, ważne jest, aby zadzwonić do dealera i zapytać, czy samochód został objęty tym wycofaniem.

Problemy elektryczne

Współczesne samochody stały się niezwykle skomplikowane, dlatego też często mogą cierpieć z powodu różnorodnych problemów elektrycznych. Kilku właścicieli zgłosiło problemy z trzecim światłem hamulca, które włącza się, gdy nie jest potrzebne lub pozostaje włączone nawet po zaparkowaniu samochodu. Wydaje się również, że istnieje problem z komputerem 4WD, który działa nieprawidłowo, powodując poważne uszkodzenia systemu 4WD.
Inne usterki elektryczne obejmują potencjalne rozładowanie akumulatora, które może prowadzić do przedwczesnej śmierci akumulatora. Wreszcie, kilku właścicieli skarżyło się na to, że klimatyzacja nie jest w stanie konsekwentnie chłodzić kabiny, co jest zazwyczaj związane z problemami z kondensatorem.

Problemy z hamulcem ręcznym

Elektryczny hamulec ręczny był również tematem dyskusji na kilku wątkach forum dotyczących Koleosa. Jeden z właścicieli skarżył się, że nie był w stanie zwolnić hamulca ręcznego za pomocą przycisku wewnątrz samochodu, podczas gdy inni również skarżyli się, że światła postojowe albo nie działają, albo odmawiają odejścia, nawet jeśli samochód nie jest w parku.

Jest to zazwyczaj wewnętrzna usterka elektroniczna systemu hamulca ręcznego i nie jest do końca jasne, co ją powoduje.

  Czy istnieje 7-miejscowe Renault?

Car Stalling

Modele Renault Koleos z silnikiem Diesla również zostały zauważone zgaśnięcie zaraz po włączeniu, a przyczyną wydaje się być coś związanego ze zbiornikiem paliwa. Niektórzy twierdzą, że przewody paliwowe mogą przeciekać i w ten sposób przepływ paliwa zostaje zakłócony, silnik traci paliwo i w końcu się wyłącza.

Powietrze prawdopodobnie dostaje się gdzieś do systemu, co oznacza, że będziesz musiał wykonać test powietrzny i ciśnieniowy systemu, aby znaleźć wyciek i go naprawić.

Door Lock Problems

Ostatni, ale nie najmniej ważny, musimy również omówić problemy z zamkiem drzwi. Właściciele skarżyli się, że nie mogą zdalnie zablokować i odblokować samochodu za pomocą kluczyka samochodowego. Jest to zazwyczaj spowodowane wadliwym brelokiem, rozładowaną baterią breloka lub problemem z siłownikami zamków drzwi, które będą musiały zostać sprawdzone, jeśli nowa bateria breloka nie rozwiąże problemu.

Oznacza to, że trzeba będzie rozebrać listwy drzwiowe w Koleosie i poszukać ewentualnych zakleszczeń w samym siłowniku. Jeśli siłownik jest rzeczywiście winowajcą, trzeba będzie wymienić go na nowy i przetestować wszystko ponownie.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Renault Koleos?

Jeśli szukasz przestronnego, ale w miarę kompaktowego crossovera SUV, Renault Koleos to naprawdę dobry wybór. Może nie jest to najbardziej luksusowy SUV, ale jeśli cena jest odpowiednia, może to być naprawdę dobry samochód używany, jak to zwykle bywa w takich przypadkach.

Powiedzieliśmy już, że starsze modele Koleos nie są tak naprawdę wszystkie, że popularne, co oznacza, że wartości tych były stosunkowo niskie przez lata. To się powoli zmienia, ponieważ crossovery SUV stają się najpopularniejszymi samochodami na świecie.

  Czy Renault Talisman to dobry samochód?

Jakie samochody są konkurencją dla Renault Koleos?

Ten segment rynku jest niezwykle konkurencyjny i wypełniony mnóstwem kuszących opcji. Modele takie jak Skoda Kodiaq i Ford Kuga są naprawdę podobne do Koleosa i zazwyczaj są ze sobą porównywane. Mazda CX-5 jest również bardzo podobna pod względem ceny, rozmiaru i silników, ale jest ogólnie bardziej popularnym modelem.

Nowy Koleos wkrótce zostanie wydany, co oznacza, że Koleos prawdopodobnie stanie się bardziej popularny niż kiedykolwiek.

Czy Renault Koleos jest SUV-em z napędem AWD?

Renault Koleos jest samochodem z napędem 4WD, co oznacza, że równomiernie dzieli moc między przednią i tylną oś. Układ 4WD jest lepszym wyborem do jazdy w terenie, holowania i przewożenia ładunków, ale nie jest tak wydajny ani tak skuteczny w zapewnianiu trakcji na drodze jak układ AWD.

Jeśli spędzasz więcej czasu w terenie, będziesz wolał system 4WD, ponieważ oferuje on większą równowagę w terenie, podczas gdy system AWD jest zazwyczaj lepszy dla kierowcy codziennego. Tak czy inaczej, Koleos zaczyna się jako FWD, ale można uaktualnić do 4WD, jeśli chcesz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z