Najczęstsze problemy z Renault Twizy

Renault Twizy

Renault Twizzy to 2-miejscowy samochód miejski z napędem elektrycznym. Twizzy został po raz pierwszy zaprezentowany w roku modelowym 2012 i nadal jest dość popularnym samochodem miejskim w całej Europie. Charakteryzuje się owadzim wyglądem nadwozia, nożycowymi drzwiami i niewiarygodnie małą powierzchnią, dzięki czemu Twizzy jest tak popularny.

W tym artykule omówimy wszystkie najczęstsze problemy z Renault Twizzy, co oznacza, że wymienimy, co się w nim psuje i co można zrobić, aby to naprawić. Najczęstsze problemy obejmują problemy z prędkościomierzem, problemy z redukcją zasięgu, problemy z hamulcami, problemy z zawieszeniem i problemy z elektryką.

Ważne jest, aby stwierdzić, że Twizzy wydaje się być dość niezawodnym samochodem, co oznacza, że te problemy nie są zbyt częste. Ponieważ pojazdy elektryczne są bardziej niezawodne niż zwykłe samochody z silnikiem spalinowym ze względu na mniejszą liczbę ruchomych części, Twizzy jest również bardziej niezawodny w porównaniu z niektórymi mini samochodami miejskimi z silnikiem spalinowym.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić używany samochód, najlepiej wybrać taki z przyzwoitą historią serwisową, ponieważ wiele z nich było używanych jako narzędzia, co oznacza, że ludzie nie zwracali zbytniej uwagi na ich konserwację w razie potrzeby. Jeśli to zrobisz, będziesz cieszyć się Twizzy.

Problemy z prędkościomierzem

W modelach Renault Twizzy 2020 często zgłaszano problemy z elektrycznym reduktorem trakcji, który wpływa na prędkościomierz. Oznacza to, że prędkościomierz pokazuje, że jedziesz 45 km / h, ale w rzeczywistości jedziesz bliżej 80 km / h, co jest ogromną różnicą i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, szczególnie w małym samochodzie, takim jak Twizzy.

  Czy Renault Laguna to dobry samochód?

Renault wycofało Twizzy w 2020 roku z powodu tego problemu, ale nie jest jasne, czy wszystkie Twizzy models były częścią tego wycofania. Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest używanie GPS w telefonie jako prędkościomierza podczas jazdy Twizzy, ponieważ większość ludzi i tak używa swoich telefonów do celów GPS.

Problemy z redukcją zasięgu

Twizzy jest wyposażony w dość małą baterię o pojemności 6,1 kWh, która może zapewnić zasięg do 90 km (56 mil), co nie jest idealne w żadnych okolicznościach. Jednak zasięg ten może się znacznie pogorszyć z powodu wielu różnych czynników, takich jak temperatura zewnętrzna, teren, po którym jeździsz i nawyki jazdy.

Jeśli wszystkie te czynniki wejdą w grę, zasięg może zostać znacznie zmniejszony, tak bardzo, że nie będziesz w stanie wykonywać codziennych dojazdów do pracy bez konieczności ładowania. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób pomija Twizzy i wybiera pojazd elektryczny z nieco większym akumulatorem, aby móc zaspokoić swoje minimalne potrzeby w zakresie zasięgu.

Problemy z hamulcami

Nie jest to klasyczny problem, ale z pewnością należy o nim wspomnieć, ponieważ wiele osób po prostu nie lubi sposobu, w jaki hamulce w Twizzy zostały skalibrowane fabrycznie. Wielu właścicieli stwierdziło, że pedał hamulca jest zbyt delikatny i miękki oraz że nie jest tak progresywny, jak większość pedałów hamulca w samochodach.

Może to powodować problemy z określeniem siły nacisku na hamulec podczas całkowitego zatrzymania. Podczas jazdy z niższymi prędkościami hamulce nie wydają się być tak dużym problemem, ale jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że zatrzymanie się przy niższej prędkości i tak wymaga mniejszego wysiłku.

  Czy Renault Master to dobry samochód?

Problemy z zawieszeniem

Twizzy jest przede wszystkim samochodem miejskim, ponieważ jazda na długich dystansach z tak małym i głośnym samochodem byłaby trochę koszmarem. Problem polega na tym, że większość miast jest wypełniona niezbyt idealną nawierzchnią z wieloma miejscami, w których można zahamować kołami lub nadwyrężyć zawieszenie. Wydaje się, że dotyczy to również Twizzy, ponieważ wiele osób skarżyło się na problemy z zawieszeniem.

Problemy te obejmują piszczenie i grzechotanie podczas pokonywania progów zwalniających lub wjeżdżania na krawężniki. Niestety, jest to coś, czego nie można łatwo uniknąć, ponieważ układ zawieszenia każdego samochodu jest podatny na zużycie, niezależnie od tego, jak się nim jeździ.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Renault Twizzy?

Jeśli jesteś na rynku mini samochodu miejskiego i chcesz jeździć w pełni elektrycznie, Renault Twizzy jest jednym z najlepszych samochodów, jakie możesz wybrać. Dzieje się tak dlatego, że jest niezwykle mały i można go zaparkować w dowolnym miejscu, jest łatwy w prowadzeniu i przez większość czasu pozostaje bezawaryjny. Właśnie dlatego można je zobaczyć w wielu miejscach, takich jak południe Europy lub inne nadmorskie kraje europejskie.

Jest po prostu zbyt łatwy do życia, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy otwarta konstrukcja Twizzy jest najprzyjemniejsza. Mając to na uwadze, jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, lepiej wybrać samochód z całkowicie zamkniętą kabiną, ponieważ bardzo docenisz brak odmrożeń w zimie.

Czy Renault wprowadzi na rynek nowego Twizzy?

Renault oficjalnie pożegnało się z modelem Twizzy i w najbliższym czasie nie planuje jego reaktywacji. Renault zaprezentowało jednak nową submarkę o nazwie Mobilize, która ma wypełnić tę lukę i zaoferować samochód o nazwie Mobilize Duo.

  Czy Renault Espace to dobry samochód?

Mobilize Duo to Renault Twizzy 2.0, co oznacza, że niewiele się zmieni, ale Duo będzie oferować większy zasięg, więcej technologii i miejmy nadzieję, że będzie nieco bardziej zamknięty niż Twizzy.

Dlaczego ludzie kupują Renault Twizzy?

Ponieważ wsiadanie i wysiadanie z supermini, które można zaparkować w dowolnym miejscu i kosztuje prawie nic, jest po prostu zbyt wygodne. Twizzy jest idealny do miejsc takich jak południowa Francja lub gdziekolwiek indziej, gdzie parkowanie stanowi pewien problem.

Możesz wykonywać wszystkie swoje codzienne dojazdy, ciesząc się żywiołami, co oznacza, że Twizzy jest w zasadzie nieco bardziej praktyczny niż zwykły skuter.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z