Najczęstsze problemy z Renault Zoe

Renault Zoe

Renault Zoe to mały, pięciodrzwiowy samochód elektryczny, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2012 roku. Został zaprojektowany jako mały samochód miejski, zdolny do pokonywania korków w zatłoczonych centrach europejskich miast. Zoe został zaprojektowany tak, aby zajmować jak najmniej miejsca, co oznacza, że nie jest szczególnie przestronny ani dobry do jazdy na długich dystansach.

W tym artykule zamierzamy omówić wszystkie typowe problemy z Renault Zoe, co oznacza, że powiemy Ci, co może pójść nie tak z Zoe, jak poważne to jest i co możesz zrobić, aby to naprawić. Obejmują one problemy z hamulcami, które mogą stracić swoją skuteczność oraz problemy z pedałem przyspieszenia.

Inne kwestie obejmują problemy związane ze skrzynią biegów, które mogą wyłączyć bieg postojowy samochodu, a tym samym spowodować staczanie się samochodu. Musimy również porozmawiać o bezpieczeństwie, ponieważ Renault Zoe nie jest zbyt bezpiecznym samochodem, zwłaszcza jak na samochód po 2010 roku. Nawet jeśli nie jest to technicznie problem w sensie niezawodności, to rzeczywiście jest to poważny problem.

Ostatnim problemem, o którym będziemy mówić, jest nagrzewnica, która może zawieść i przestać wydmuchiwać ciepłe powietrze. Podsumowując, Zoe jest mniej więcej przeciętny, jeśli chodzi o niezawodność, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o niego dbasz.

Problemy z hamulcami

Renault miało kilka swoich samochodów doświadczających tych samych problemów z wewnętrznym przewodem hamulcowym ocierającym się o wewnętrzne nadkola i pogarszającym się z czasem. Może to spowodować nieszczelność tych przewodów, co doprowadzi do naprawdę słabej reakcji hamulców. Jeśli tak się stanie, będziesz miał trudności z zatrzymaniem samochodu, niezależnie od prędkości.

  Czy Renault Twingo to dobry samochód?

Był to powód, dla którego Renault dwukrotnie wycofało kilka egzemplarzy tego modelu, aby naprawić ten problem. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to mieć oko na te przewody hamulcowe i sprawdzać je przy każdej wymianie oleju. Jeśli wydają się zużyte, należy je wymienić, zanim zaczną przeciekać, aby nie doprowadzić do wypadku.

Problemy z pedałem przyspieszenia

Było kilka przypadków, w których właściciele Renault Zoe skarżyli się, że pedał przyspieszenia zacina się i nie pozwala na zwolnienie przepustnicy. Problem ten brzmi naprawdę poważnie, a to dlatego, że naprawdę jest poważny. Renault poinformowało, że w niektórych modelach z 2017 r. zamontowano nieprawidłowy pedał.

W ramach wycofania z rynku wszystkie te pedały zostały wymienione, ale zdarzały się sytuacje, w których ludzie skarżyli się na ten problem nawet po wymianie pedału. Podsumowując, zawsze sprawdzaj pedał przyspieszenia u dealera, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak powinno.

Problemy ze skrzynią biegów

Mały sworzeń w dźwigni skrzyni biegów Zoe jest znany z tego, że może się złamać i pozwolić samochodowi stoczyć się nawet po zaparkowaniu. Na szczęście problem ten nie dotyczy hamulca ręcznego, co oznacza, że powinieneś być w stanie przeciwdziałać temu problemowi, po prostu włączając elektroniczny hamulec ręczny za każdym razem, gdy wybierzesz parkowanie.

Mimo to jest to poważny problem i Renault przeprowadziło kilka wycofań, aby w pełni zwalczyć ten problem. Skontaktuj się więc z dealerem Renault i poszukaj informacji, czy samochód, którego szukasz, był objęty którąkolwiek z tych akcji naprawczych.

  Czy istnieje 7-miejscowe Renault?

Słabe referencje bezpieczeństwa

Euro NCAP „przyznało” Renault Zoe fatalną ocenę 0 na 0 gwiazdek, co oznacza, że nie spełnia on minimalnych wymagań niezbędnych do uznania go za bezpieczny samochód. Test zderzenia bocznego wykazał najgorsze wyniki, ponieważ Zoe nie jest w stanie zapewnić kierowcy i pasażerom odpowiedniego bezpieczeństwa.

Oczywiście, Zoe jest naprawdę małym samochodem, więc ludzie naturalnie myślą, że powinien być stosunkowo niebezpieczny, ale nie zawsze tak jest, ponieważ istnieje wiele 5-gwiazdkowych samochodów subkompaktowych.

Problemy z nagrzewnicą

Jeśli czujesz, że nagrzewnica nie jest w stanie zapewnić Ci ciepłego powietrza, powinieneś jak najszybciej ją sprawdzić. Pamiętaj, aby najpierw wyłączyć tryb ECO, ponieważ czasami może on stanowić problem. Aby to naprawić, należy zregenerować nagrzewnicę układu klimatyzacji i zaktualizować oprogramowanie.

Jeśli wentylator nie działa, należy sprawdzić jego wejścia zasilania. Jeśli są one dostępne, ale wentylator nadal nie działa, należy go wymienić.

Sekcja FAQ

Czy Renault Zoe jest wycofywane z produkcji?

Tak, Renault Zoe wydaje się odchodzić na wieczny spoczynek, ponieważ zostanie zastąpione przez nadchodzące Renault 5 EV. Renault uznało, że najlepiej będzie ożywić nazwę Renault 5, ale Zoe znajduje się w tym samym segmencie, co oznacza, że musiał odejść, aby zrobić miejsce dla Renault 5.

Ma to sens, ponieważ producenci samochodów chcą wypuszczać zupełnie nowe, ekscytujące modele EV o futurystycznym designie, aby przywrócić markę. Oryginalne Renault 5 jest jednym z najbardziej kultowych modeli Renault wszechczasów, więc nowe Renault 5 EV powinno być naprawdę interesującym samochodem.

  Czy Renault Espace to dobry samochód?

Co konkuruje z Renault Zoe?

W tym segmencie jest kilka naprawdę podobnych samochodów, z których wszystkie są napędzane energią elektryczną i są małe. Należą do nich Fiat 500e, który jest nieco bardziej stylowym małym samochodem elektrycznym, Mini 500 Electric, który jest również kultowym samochodem, oraz nowa Honda e, która jest zdecydowanie najfajniej wyglądającym małym samochodem elektrycznym na rynku.

Podsumowując, segment ten zmienia się w miarę upływu czasu, co oznacza, że wszystkie te modele będą stawać się coraz ważniejsze.

Ile kilometrów może przejechać Renault Zoe?

Przy pojemności akumulatora wynoszącej 52,5 kWh, powinieneś być w stanie przejechać około 240 mil na pełnym naładowaniu. Szybkość ładowania wynosi od 3 kWh do 22 kWh, co jest powolne jak na dzisiejsze standardy i częściowo dlatego Renault Zoe musi zostać zastąpione czymś bardziej nowoczesnym i zdolnym do szybkiego ładowania prądem stałym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z