Najczęstsze problemy z samochodem Jeep Compass

Jeep Compass Problemy

Samochody Jeep są popularne za to, że mogą wszędzie dojechać. Jednak jeśli chodzi o niezawodność, samochody te nie znajdują się nigdzie na szczycie listy.

Jeep Compass jest tego dobrym przykładem. Ten kompaktowy SUV typu crossover jest stylowy, mocny, przestronny i ma przyzwoitą zdolność holowania. Nie jest jednak niezawodny i boryka się z wieloma problemami. Jakie są więc najczęstsze problemy z Jeepem Compassem?

Jeśli jesteś właścicielem Jeepa Compassa lub rozważasz jego zakup, koniecznie zapoznaj się z niektórymi typowymi problemami, z którymi możesz się spotkać po drodze. Niektóre z nich to przegrzewająca się przekładnia CVT, problemy z rozruchem, awaria TIPM, problemy z zawieszeniem, awaria łożysk kół i wiele innych.

Jakie są najczęstsze problemy z samochodem Jeep Compass?

Przegrzewająca się przekładnia CVT

Ten problem jest często spotykany w modelu Jeep Compass 2011. Większość użytkowników skarżyła się, że przekładnia bezstopniowa (CVT) przegrzewała się przy wysokich temperaturach lub podczas długich podróży. Problem ten pojawia się zwykle po przejechaniu przez samochód 2011 Jeep Compass 70 200 mil.

Jedną z oznak przegrzewania się przekładni CVT jest migająca lampka ostrzegawcza sygnalizująca przegrzanie przekładni.

Problemy z zawieszeniem

Chociaż problem ten może wystąpić w każdym modelu Jeepa Compassa, jest on powszechny w Jeepie Compassie z 2007 roku. Jeep Compass 2007 jest najmniej niezawodnym modelem Jeepa Compassa. Oprócz problemów z zawieszeniem, miał on także kilka innych problemów.

Problemy z zawieszeniem w tym samochodzie koncentrowały się wokół awarii wahacza lub tulei. Ponadto problem ten pojawia się zawsze po przejechaniu przez ten samochód 58 000 mil. Jego naprawa jest również dość kosztowna, ponieważ kosztuje średnio 600 USD.

  Jeep Gladiator Niezawodność

Nieudany rozruch

Innym częstym problemem Jeepa Compassa jest nieuruchamianie się samochodu. Problem ten jest powszechny w modelu 2018 Jeep Compass. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że ich samochód nie uruchamiał się po przejechaniu 25 000 mil. Problem ten był związany z problemem z akumulatorem pojazdu. Wadliwe połączenie z akumulatorem pomocniczym powodowało zatrzymanie samochodu.

Głośne lub zgrzytające hamulce

Problem ten występuje we wszystkich modelach Jeepa Compassa. Niemniej jednak jest bardziej rozpowszechniony w Jeepie Compassie z 2012 i 2014 roku. W Compassie z 2012 roku zaczyna się on po przejechaniu 8 900 mil, natomiast w Compassie z 2014 roku – po przejechaniu 12 700 mil.

Najlepszym rozwiązaniem, aby pozbyć się tego problemu, jest zamontowanie wspornika antywibracyjnego do zacisku tylnego hamulca.

Woda wyciekająca do wnętrza kabiny

Jeśli jesteś właścicielem Jeepa Compassa z roczników 2007-2014, spodziewaj się tego problemu. Z wielu raportów wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo przecieków z przedniego i tylnego dachu. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie sprawdzić wszystkie uszczelki i zatyczki, a także ponownie uszczelnić szwy dachu i rury spustowe szyberdachu. Co więcej, należy sprawdzić rury spustowe szyberdachu.

Awaria TIPM

Całkowicie Zintegrowany Moduł Zasilania (TIPM) jest urządzeniem elektronicznym, które służy do zarządzania dystrybucją energii w samochodzie. Jeśli moduł TIPM jest uszkodzony lub ulegnie awarii, może wystąpić szereg problemów, a jego naprawa jest kosztowna. Niektóre z objawów awarii TIPM to włączające się i wyłączające reflektory i lampki na desce rozdzielczej.

Naprawa uszkodzonego TIPM może kosztować średnio około 1 600 USD. Problem ten pojawia się zwykle około 110 000 mil.

Uszkodzony moduł sterowania bezprzewodowego

Jeśli moduł sterowania bezprzewodowego jest uszkodzony, Twój Jeep Compass może nie uruchamiać się lub nie włączać. Problem ten został zarejestrowany w latach modelowych 2007, 2008, 2010 i 2011 Jeepa Compassa. Problem był spowodowany blokadą elektroniczną bezprzewodowego modułu sterującego (WCM). Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony moduł WCM.

  Jeep Compass Niezawodność

Awaria łożyska koła

Ten problem również występuje w większości modeli Jeepa Compassa. Jeśli zaczniesz słyszeć dudniący odgłos kół, oznacza to, że łożyska kół Twojego samochodu uległy zużyciu. Hałas będzie bardziej zauważalny podczas jazdy z prędkością ponad 30 mil na godzinę lub podczas pokonywania zakrętów z małą prędkością.

FAQ

Czy Jeep Compass jest niezawodny?

Tak, Jeep Compass jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Jeepa na rynku. Tylko kilka innych modeli Jeepa, takich jak Jeep Grand Cherokee, jest bardziej niezawodnych. Consumer Reports i J.D. Power oceniają Jeepa Compassa nieco powyżej średniej, co jest fantastycznym wynikiem, biorąc pod uwagę, że większość modeli Jeepa charakteryzuje się średnią niezawodnością.

Jaki jest najmniej niezawodny model roku Jeepa Compassa?

Najbardziej skarżonym rokiem modelowym Jeepa Compassa jest 2007 Jeep Compass. Co więcej, jest to pierwszy Jeep Compass, który został wyprodukowany. Wielu użytkowników zgłaszało problemy związane z silnikiem i zawieszeniem. Poza tym, większość problemów jest kłopotliwa i kosztowna w naprawie.

Przy jakim przebiegu Jeep Compass zaczyna mieć problemy?

Niektóre modele Jeepa Compassa, takie jak model 2018, zaczynają mieć problem z brakiem rozruchu już przy przebiegu 25 000 mil. Dlatego, jeśli nie będziesz dobrze konserwować swojego Jeepa Compassa, być może będziesz musiał zacząć borykać się z problemami bardzo wcześnie. Niemniej jednak większość problemów z Jeepem Compassem zaczyna się po przejechaniu ponad 100 000 mil.

  Czy Jeep Commander to dobry samochód?

Ile kilometrów może przejechać Jeep Compass?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji Jeep Compass może przejechać ponad 200 000 mil. Średnio, większość modeli Jeepa Compassa przejeżdża ponad 150 000 mil. Jeśli jednak nie będziesz odpowiednio dbał o swojego Jeepa Compassa, może on nie wytrzymać przebiegu ponad 150 000 mil.

Jaki jest najbardziej niezawodny model Jeepa?

To pytanie jest dość trudne, ponieważ zarówno Jeep Grand Cherokee, jak i Jeep Wrangler JK to dwa niezawodne modele. W związku z tym najbardziej niezawodnym modelem Jeepa jest Jeep Grand Cherokee 2019, a tuż za nim plasuje się Jeep Wrangler JK z 2007 roku.

Jeep Grand Cherokee jest nie tylko niezawodny, ale także bezpieczny, przestronny, wszechstronny, paliwooszczędny i zaawansowany technologicznie. Jak większość Jeepów, ma znakomitą zdolność holowania, która jest idealna dla pojazdów terenowych.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz już niektóre z problemów, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć, inwestując w Jeepa Compassa, ważne jest, aby utrzymywać samochód w dobrym stanie, aby nie musieć się martwić o większość z powyższych typowych problemów. Ponadto właściwa konserwacja samochodu może pomóc przedłużyć żywotność Jeepa.

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Compass jest miłym i niezawodnym kompaktowym SUV-em. Ma dość dobre osiągi, dużą kabinę i doskonałe możliwości holowania. Jest także łatwiejszy i tańszy w utrzymaniu niż większość jego konkurentów, takich jak GMC Terrain i Volkswagen Tiguan.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z