Najczęstsze problemy z samochodem Jeep Renegade

Jeep Renegade Problemy

Jeep Renegade może i jest kompaktowym SUV-em, ale nadal oferuje osiągi i wytrzymałość swoich większych braci. Pomimo wyjątkowych osiągów i wytrzymałej konstrukcji, Jeep Renegade nie jest zbyt niezawodnym samochodem. Dzieje się tak dlatego, że rejestruje on kilka problemów, na które skarżyli się poprzedni użytkownicy.

Niektóre z typowych problemów występujących w Jeepie Renegade to nadmierne zużycie oleju, problemy z silnikiem, nadmierna emisja spalin, zapalenie się kontrolki „check engine”, problemy ze skrzynią biegów i nieregularne wyłączanie się pojazdu. Ponadto może zapalić się kontrolka silnika i może uaktywnić się system trakcji.

Jakie są najczęstsze problemy związane z samochodem Jeep Renegade?

Nadmierna emisja spalin

Celem przeprowadzania badania emisji spalin jest pomoc w zmniejszeniu liczby zanieczyszczeń, które są niebezpieczne dla środowiska. Jeśli więc Twój samochód emituje nadmierne ilości spalin, może nie zostać dopuszczony do ruchu drogowego. Większość samochodów Jeep Renegade ma ten problem.

Jednym z silników Jeepa Renegade, który notorycznie emituje nadmierne ilości zanieczyszczeń, jest czterocylindrowy silnik Tigershark o pojemności 2,4 litra. Silnik ten wytwarza nadmierną ilość spalin powyżej zalecanego poziomu. Oznacza to, że możesz wydać więcej na ten silnik, aby rozwiązać problem i mieć swój samochód na drodze.

Nadmierne zużycie oleju

Jest to główny problem związany z samochodem Jeep Renegade. Wszystkie modele Jeepa Renegade wyposażone w czterocylindrowy silnik Tigershark o pojemności 2,4 litra zużywają nadmierną ilość oleju. Wynika to z wady konstrukcyjnej, która sprawia, że silnik zużywa nadmierną ilość oleju. Zauważono, że silnik jest wyposażony w wadliwe pierścienie tłokowe, które umożliwiają przesiąkanie oleju przez pierścienie.

Mimo że w silniku o pojemności 2,4 litra mieści się do 5,5 kwarty oleju, może on zużywać do jednej kwarty oleju co 1000 mil. Zaskakujące jest to, że silnik może utknąć w martwym punkcie, jeśli poziom oleju spadnie poniżej 3,5 kwarty. Ponadto poziom oleju może spaść bez zapalenia się kontrolki niskiego poziomu oleju.

Problemy z przekładnią

Jeep Renegade boryka się również z problemami ze skrzynią biegów. Jeden z głównych problemów związanych ze skrzynią biegów dotyczy jakości zmiany biegów. Problem ten jest powszechny w samochodach Jeep Renegade z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów ZF, która była jedyna w swoim rodzaju i miała zaawansowaną technologię. Problem ten powodował opóźnione włączanie się skrzyni biegów przy próbach przyspieszania.

Ponadto w 9-biegowej skrzyni biegów występowały problemy związane ze źle zamontowanymi czujnikami, które mogły powodować nagłe przełączanie samochodu w położenie neutralne. Inne problemy ze skrzynią biegów to szarpanie, brak reakcji, wada wiązki przewodów i problemy z przyspieszaniem.

Problemy z silnikiem

Problemy z silnikiem w modelu Jeep Renegade różniły się w zależności od roku modelowego. Jednak najczęściej występującymi problemami z silnikiem były zgaśnięcie, nadmierne zużycie oleju, stukanie i terkotanie oraz wiele innych. Należy pamiętać, że silnik zatykał się podczas jazdy. Poza tym, problem ten występował częściej w modelu 2017 Jeep Renegade.

  Częste problemy z samochodem Jeep Gladiator

Problemy z elektryką

Niektórzy właściciele Jeepa Renegade skarżyli się również na problemy z elektryką. Jeden z właścicieli Jeepa Renegade skarżył się na całkowitą utratę zasilania elektrycznego, co powodowało zgaśnięcie samochodu. W niektórych samochodach użytkownicy próbowali wymieniać akumulator, a w innych aktualizować oprogramowanie, ale problem nigdy nie zniknął całkowicie. Co więcej, problem ten jest powszechny w Jeepie Renegade z 2015 roku.

Nieregularne wyłączanie się pojazdu

Jako najmniej niezawodny model Jeepa Renegade na rynku, Jeep Renegade z roku 2015 ma wiele problemów. Jednym z tych problemów jest nieregularne wyłączanie się samochodu. Wielu kierowców tego samochodu skarżyło się, że samochód wyłącza się bez żadnego ostrzeżenia. Irytujące jest to, że technicy nie potrafią zlokalizować problemu.

Układ kontroli trakcji włącza się na

Układ kontroli trakcji w Jeepie Renegade z 2016 roku włącza się bez żadnego ostrzeżenia. Po włączeniu się systemu ostrzegawczego pojazd będzie pracował przez kilka sekund, a następnie gwałtownie się zatrzyma. Co zaskakujące, problem ten może wystąpić już po przejechaniu 7000 mil.

FAQ

Czy Jeep Renegade jest niezawodny?

Nie, Jeep Renegade charakteryzuje się średnią niezawodnością. Nie jest więc ani zły, ani dobry, jeśli chodzi o niezawodność. W rezultacie nie jest to najlepsza opcja dla osób szukających bardziej niezawodnego subkompaktowego SUV-a. Samochód ten charakteryzuje się przeciętną niezawodnością, ponieważ ma wiele problemów. Nie jest jednak bardzo drogi w naprawie, jak większość jego konkurentów.

Jak długa jest żywotność Jeepa Renegade?

Jeep Renegade może mieć wiele problemów, ale mimo to jest samochodem trwałym. Dzieje się tak dlatego, że przy odpowiedniej konserwacji może on przejechać ponad 200 000 mil. Średnio, Jeep Renegade powinien przejechać od 150 000 do 250 000 mil. Jeśli jednak samochód nie jest dobrze konserwowany lub źle prowadzony, jego trwałość może nie przekroczyć 150 000 mil.

Czy utrzymanie Jeepa Renegade jest drogie?

Porównując koszty naprawy subkompaktowego SUV-a, można stwierdzić, że Jeep Renegade jest nieco droższy w utrzymaniu. Jego roczny koszt utrzymania wynosi 498 USD, podczas gdy średni koszt naprawy subkompaktowego SUV-a wynosi około 466 USD. Ogólnie rzecz biorąc, jest on dość tani w naprawie niż większość jego konkurentów.

Jaki jest najmniej niezawodny Jeep Renegade?

Tytuł dla najmniej niezawodnego Jeepa Renegade przypada rocznikowi modelowemu 2015. Samochód ten zgłasza więcej problemów niż wszystkie inne lata modelowe. Niektóre z najczęstszych problemów, z jakimi boryka się Jeep Renegade z roku 2015, to zapalenie się kontrolki „check engine”, problemy ze skrzynią biegów i problemy z silnikiem.

Przy jakim przebiegu Jeep Renegade zaczyna mieć problemy?

Niektórzy kierowcy zgłaszali problemy już przy przebiegu 80 000 mil, a inni przy przebiegu 90 000 mil. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli użytkownik będzie odpowiednio dbał o swój samochód Renegade, nie powinien doświadczyć poważnych problemów przed przejechaniem ponad 150 000 mil.

  Najczęstsze problemy z samochodem Jeep Commander

Który rok jest najlepszym modelem Jeepa Renegade?

Rok 2015 był najlepszym rokiem dla Jeepa Renegade. Ogólna ocena dla tego modelu wynosi 7,9, co czyni go najwyżej ocenionym Renegade w historii.

Kto produkuje silniki do Jeepa Renegade?

Wszystkie modele Renegade mają silniki 3- lub 4-cylindrowe. Silniki te pochodzą od Fiata lub Chryslera, w zależności od rynku.

Dlaczego mój Jeep Renegade traci moc?

Najprawdopodobniej jest to zatkany filtr paliwa. Zablokowanie filtra paliwa w samochodzie Renegade. Oznacza to, że do silnika nie może być wtryskiwana wystarczająca ilość paliwa. Może to powodować utratę mocy i szarpanie podczas przyspieszania pojazdu. Co gorsza, silnik może przestać pracować podczas jazdy z powodu niewystarczającej ilości paliwa.

Czy Jeep Renegades nagrzewa się do wysokich temperatur?

Tak, czasami się nagrzewają. Najczęstszą przyczyną przegrzewania się samochodu Renegade jest wyciek płynu chłodzącego, pompa wodna, chłodnica lub przewód. Wentylator chłodnicy lub uszkodzony termostat to najczęstsze przyczyny przegrzania samochodu Jeep Renegade.

Czy Jeep Renegade dobrze radzi sobie na śniegu?

Eksperci i właściciele są zgodni, że Jeep Renegade radzi sobie w warunkach śnieżnych. Renegade jest znany z doskonałych zdolności terenowych. Jest wyposażony w system zarządzania trakcją Selec-Terrain, który ułatwia radzenie sobie w śnieżnych warunkach.

Jaki model Jeepa jest najlepszy na śniegu?

  • Grand Cherokee.
  • Cherokee Trailhawk.
  • Wrangler.
  • Renegade.

Który model Jeepa Renegade jest najlepszy na śniegu?

Każda wersja wyposażenia, w tym Trailhawk, Limited i Latitude, oferuje napęd na wszystkie koła i pewność prowadzenia na zaśnieżonych drogach. Wariant Trailhawk jest zalecany, jeżeli zamierzasz jeździć Renegade’em w terenie. Dodaje ona nieco więcej luksusu do Twojego dnia.

Jaka jest różnica między Renegade latitude a Renegade sport?

Jeep Renegade Latitude wygląda bardziej ekskluzywnie niż jego bazowy odpowiednik Sport. Wyposażenie standardowe obejmuje wiele opcjonalnych elementów wyposażenia Sport, takich jak tempomat i 7-calowy system Uconnect. Ponadto wyposażenie obejmuje 17-calowe opony ze stopu metali lekkich, dwustrefową regulację temperatury, relingi dachowe, światła przeciwmgielne i automatyczne reflektory.

Jak często należy wymieniać olej w Renegade?

Najważniejszą i najbardziej istotną czynnością serwisową w samochodzie jest wymiana oleju. Jeep zaleca wymianę oleju i filtra w Jeepie Renegade 2019 co 3 000 do 5 000 mil. Warto jednak zapoznać się z instrukcją obsługi właściciela oraz skontaktować się z dealerem w celu ustalenia optymalnej częstotliwości wymiany oleju dla danego pojazdu.

Czy Renegade ma napęd na 4 koła?

Tak, Renegade oferuje napęd AWD, a także dwa różne systemy napędu na cztery koła. Model Trailhawk jest wyposażony w system napędu na cztery koła Jeep Active Drive Low full-time 4WD. System ten charakteryzuje się niskim zakresem przełożeń 21:1. System ten sprawia, że Trailhawk jest zaliczany do klasy Trail Rated.

  Najczęstsze problemy z Jeep Grand Cherokee

Czy Jeep Renegade jest dostępny z silnikiem wysokoprężnym?

Jeep wycofał z oferty wszystkie silniki wysokoprężne do modelu Renegade, w tym 2,0-litrowy silnik Multijet, który posiadał napęd na cztery koła i moc 168 KM. Nie są już dostępne 1,6-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 118 KM ani nowy 2,0-litrowy silnik o mocy 138 KM.

Jaka jest różnica między Jeepem Wranglerem a Renegade?

Renegade ma większą przestrzeń pasażerską – 118,6 stóp sześciennych, podczas gdy Wrangler ma 88,1 stóp sześciennych. Ponadto Wrangler oferuje więcej miejsca na ładunek – 56,5 stóp sześciennych za siedzeniem w pierwszym rzędzie, w porównaniu z 50,8 stopami sześciennymi za siedzeniem w Renegade.

Co oznacza wykrzyknik na Renegade?

Lampka ostrzegawcza: Ostrzeżenie o ciśnieniu w oponach: Ten wykrzyknik jest otoczony kształtem podkowy. Może również zawierać napis TPMS (system monitorowania ciśnienia w oponach). Wskazuje ona, że w jednej lub kilku oponach jest niski poziom ciśnienia.

Czy Renegade ma skórzane siedzenia?

Fotele skórzane są dostępne z przeszyciami akcentującymi. Podgrzewane przednie fotele i kierownica są podgrzewane. Kolorowy wyświetlacz ma przekątną 7 cali i jest wyposażony w 115-woltowe wejście pomocnicze. W celu zwiększenia bezpieczeństwa samochód jest wyposażony w funkcję odmrażania wycieraczek przedniej szyby.

Jakich roczników Renegade należy unikać?

Najgorszy rok modelowy Jeepa Renegade. Tylko najgorszy rocznik modelu Renegade uzyskał niską ocenę niezawodności. Jeep Renegade z roku 2016 nie jest wolny od problemów. Model 2015 również miał wiele problemów.

Jakie silniki są dostępne w modelu Jeep Renegade?

Silnik z turbodoładowaniem: Wszystkie modele, z wyjątkiem modelu GT, mają turbodoładowany silnik czterocylindrowy i automatyczną skrzynię biegów o dziewięciu przełożeniach. Tylko wersja Sport ma napęd na cztery koła. W wersji Sport można również wybrać opcję z napędem na pięć kół.

Uwagi końcowe

Jeep Renegade może mieć kilka problemów, ale nadal jest to miły samochód. Poza tym, problemy różnią się w zależności od roku modelowego Jeepa Renegade. Jeep Renegade z roku 2015 jest modelem, w którym występuje najwięcej problemów, natomiast model z roku 2017 jest najbardziej niezawodny.
Niezależnie od tego, jaki model Jeepa Renegade nabędziesz, ważne jest, abyś odpowiednio dbał o samochód, aby uniknąć częstszych wizyt u mechanika. Właściwa konserwacja i nawyki związane z jazdą zapewnią dłuższą żywotność Jeepa Renegade i niższe koszty utrzymania w dłuższej perspektywie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z