Najczęstsze problemy z samochodem Kia Soul

Kia Soul

Kia Soul jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów kubaturowych na rynku. Ten samochód prześcignął większość swoich rywali, takich jak Honda i Nissan. Jest również niezawodny, wydajny i praktyczny. Niemniej jednak, pochodzi również z kilkoma problemami, które użytkownicy powinni być gotowi do obsługi. Ale jakie są wspólne problemy z Kia Soul?

Wspólne problemy Kia Soul obejmują skoki tempomatu, problemy elektryczne, dźwięk stukania silnika, niedziałający katalizator, dmuchany silnik, wyboista jazda i utrata kontroli nad kierownicą. Nie, że niektóre problemy można znaleźć tylko w konkretnych latach modelowych Kia Soul.

Jakie są najczęstsze problemy z Kia Soul?

Odgłos stukania silnika

Kilku właścicieli modeli Kia Soul wyprodukowanych w latach 2012-2016 skarżyło się na to, że słyszą stukający dźwięk dochodzący spod maski samochodu. W tej samej notatce, problem ten szaleje w roku modelowym 2014 Kia Soul. Niektóre z rzeczy, które mogą powodować ten dźwięk to niewłaściwe oktany paliwa, węgiel gromadzący się w ścianach cylindrów, zła jakość paliwa i zaburzony czas spalania.

Jeśli podstawowy problem nie zostanie naprawiony, może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika i kosztownej naprawy. Poza tym może też spowodować wybuch pożaru i zagrozić kierowcy i pasażerom. Dobrą wiadomością jest to, że Kia odwołała dotknięte samochody w 2020 roku i naprawiła problem. Inne dotknięte modele Kia to Kia Sorento, Sportage i Optima.

Przepalony silnik

Innym częstym problemem z Kia Soul jest dmuchany silnik. Ten problem jest powszechny w 2016 Kia Soul, ale właściciele 2012 i 2015 Kia Soul również zgłaszali doświadczanie takiego problemu. Zgłoszono, że katalizator w 2016 Kia Soul jest podatny na wysokie temperatury spalin, przez co ulega awarii i tworzy nieprawidłowe spalanie w silniku.

  Kia Sorento Niezawodność

W rezultacie może to spowodować awarię wszystkich części w silniku, w tym uszczelek, pierścieni tłokowych, uszczelnień, a nawet spowodować pożar. Większość użytkowników zgłosiła, że doświadcza tego problemu po tym, jak ich samochód trafia na około 70 000 mil. Mimo to Kia odwołała dotknięte modele w 2019 roku, a problem został naprawiony.

Jest to bardzo poważny problem i może się zdarzyć w każdej chwili. Dlatego kluczowe jest, aby znać niektóre z oznak dmuchanego silnika i naprawić problem ASAP! Niektóre z tych oznak to głośne dźwięki, kłęby białego dymu wydobywające się spod maski, gwałtowne przyspieszenie i czarny dym wydobywający się z rury wydechowej.

Skok tempomatu

Jeśli prowadzisz swoją Kia Soul i zauważasz zmianę prędkości bez Twojej autoryzacji, to masz przepięcie tempomatu. Problem ten pojawia się zazwyczaj, gdy Kia Soul osiąga prędkość 40-50 mph, i może spowodować, że samochód odchyli się do przodu. Co zaskakujące, problem ten zwykle znika, jeśli tempomat jest włączony.

Zauważ, że ten problem jest powszechny w 2018 Kia Soul. Jest on zazwyczaj spowodowany problemami elektrycznymi. Podczas gdy Kia nie wydała jeszcze wycofania, możesz odwiedzić profesjonalnego mechanika, który naprawi problem za Ciebie.

Utrata kontroli nad układem kierowniczym

Kilku użytkowników Kia zgłosiło również, że stracili trochę kontroli nad kierunkiem. Oprócz tego słyszeli dziwne odgłosy emanujące z zębatki kierownicy. Jest to zwykle spowodowane utratą kontroli nad układem kierowniczym. Jednak Kia odwołała dotknięte tym problemem samochody i naprawiła problem.

  Czy Kia Niro to dobry samochód?

Problemy elektryczne

Kiedy wiązka elektryczna w Twoim Kia Soul się zepsuje, powinieneś wymienić ją jak najszybciej, niepowodzenie w tym zakresie, możesz zauważyć takie rzeczy jak światła włączające się losowo i dźwięki poppingu w radiu. W niektórych przypadkach, szyberdach może nie działać. Upewnij się, że wymieniłeś złą wiązkę elektryczną.

Wyboista jazda

Kia Soul jest znana z tego, że ma słabe zawieszenie. Dlatego też, gdy samochód się starzeje, możesz zacząć doświadczać ostrzejszej lub wyboistej jazdy. Zapewnij wymianę całego zawieszenia, aby naprawić problem. Obejmuje to przeguby, amortyzatory i łożyska.

Niedziałający katalizator

Katalizator pomaga samochodowi filtrować i oczyszczać powietrze wylotowe przed wejściem do atmosfery. Dlatego też, jeśli katalizator jest uszkodzony, należy go natychmiast wymienić, aby uniknąć uszkodzenia innych części. Najbardziej dotknięte awarią są modele Kia Soul wyprodukowane w latach 2014-2015.

FAQ

Czy Kia Soul jest niezawodnym samochodem?

Tak, Kia Soul jest niezawodnym samochodem. Ściśle konkuruje z Toyotą i Hondą pod względem niezawodności. Większość agencji niezawodności ocenia Kia Soul na ocenę powyżej średniej. To lepiej niż większość subkompaktowych SUV-ów na rynku. Na dodatek samochód ten nie rejestruje wielu problemów i jest tańszy w utrzymaniu.

Czy Kia Soul jest droga w naprawie?

Nie, Kia Soul jest bardzo tania w utrzymaniu. Rocznie utrzymanie tego samochodu będzie kosztowało użytkownika tylko około 437 dolarów. Jest to o wiele tańsze niż większość subkompaktowych SUV-ów, których roczne utrzymanie kosztuje około 466 dolarów. Jest to nawet znacznie tańsze niż standardowe samochody, które kosztują około 652 dolarów, aby utrzymać rocznie.

  Hyundai Tucson vs Kia Sportage - który jest lepszy?

Jak długo wytrzymuje Kia Soul?

Kia produkuje jedne z najbardziej wytrzymałych samochodów na rynku. Przy odpowiedniej konserwacji, Kia Soul wytrzyma ponad 200 000 mil. Na dodatek, aby samochód był trwały, należy zachować dobre nawyki jazdy. Poza tym najnowsze modele Kia Soul mogą wytrzymać ponad 250 000 mil.

Czy Kia Soul ma problemy ze skrzynią biegów?

Tak, Kia Soul również przychodzi z problemami z transmisją. Niektóre z problemów ze skrzynią biegów, na które właściciele Kia Soul powinni być gotowi, to zgrzytanie, opóźnienia w zmianie biegów, trzęsienie się samochodu przy innej prędkości, przeskakiwanie podczas przyspieszania, gwiżdżący dźwięk dochodzący z maski i zapach spalenizny.

Czy Kia Soul zostanie wycofana z produkcji?

Nie, Kia Soul nie zostanie wycofana z produkcji, ponieważ producent zaplanował również facelifting na kolejny rok modelowy Kia Soul. Po wypuszczeniu Kia Soul 2022, producent podda liftingowi Kia Soul 2023, w tym gniewny kubek i zmienioną linię. Jednak porzuci również trymery X-Line i Turbo.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Kia Soul to elegancki, niezawodny, wydajny, przestronny, praktyczny i niedrogi subkompaktowy SUV. Ale jak większość samochodów, ma problemy, z którymi użytkownicy powinni przygotować się do radzenia sobie podczas ich posiadania. Niemniej jednak, większość problemów Kia Soul, które podkreśliliśmy, można uniknąć lub poradzić sobie z nimi w odpowiednim czasie, dbając o samochód.

Dzięki terminowej konserwacji i naprawom, właściciele Kia Soul mogą zapobiec większości problemów, aby miały miejsce. Ponadto, właściwa konserwacja zapewnia, że samochód trwa dłużej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z