Najczęstsze problemy z silnikiem Ford 5.4

Silnik Ford 5.4L Triton jest obecny na rynku od ponad dekady. Z ponad milionem jednostek wyprodukowanych na całym świecie, 5.4L jest dobrze znaną jednostką napędową Forda. Nawet jeśli Ford przestał produkować 5.4L w 2010 roku, to nadal jest to naprawdę popularna opcja na rynku samochodów używanych. Zanim zdecydujesz się na zakup jednego, pamiętaj, aby rozważyć te kwestie.

W sumie, 5.4L silnik Triton jest dość niezawodny i powinien być w stanie wytrzymać wszelkiego rodzaju nadużycia przez dłuższy czas. Najczęstsze problemy z silnikiem Forda 5.4L są związane z układem zapłonowym, modułem sterownika pompy paliwa, układem rozrządu silnika, świecami zapłonowymi i problemami z fazą krzywkową.

Kluczem do posiadania tego silnika przez dziesiątki lat jest jego właściwa konserwacja przez cały czas. Jest to stosunkowo duży silnik, który wymaga stałej konserwacji i szybkiej wymiany płynów i płukania. Większość właścicieli twierdzi, że mogą one trwać kilkaset tysięcy mil, ale tylko wtedy, gdy są one utrzymywane dobrze.

Tak czy inaczej, należy rozważyć te kwestie, zanim zdecydujesz się na zakup silnika 5.4L, więc masz szeroki understating tego, co może potencjalnie pójść źle.

Ford 5.4 V8 – Problemy z układem zapłonowym

Istnieje kilka różnych wersji silnika 5.4L V8, 2-zaworowy V8 Triton, 3-zaworowy V8 Triton, 4-zaworowy V8 Triton i wszystkie one wydają się cierpieć z powodu problemów z układem zapłonowym. W silniku 5,4L V8 zastosowano konstrukcję coil-on-plug, w której cewka jest używana dla każdego cylindra z osobna. Są one umieszczone bezpośrednio na świecach zapłonowych.

  Problemy z hybrydą Forda Escape

Problem tutaj dzieje się, gdy gumowane osłony na buty cewki zaczynają się pogarszać i powodując iskrę uderzyć dobrze, jak nie trafić na świecę. Jeśli zauważysz, że silnik nie strzela lub traci moc, istnieje prawdopodobieństwo, że winny jest układ zapłonowy. Na szczęście naprawa tego problemu jest dość prosta, ponieważ wystarczy wymienić cewki.

Ford 5.4 V8 – problemy z modułem sterownika pompy paliwa

5.4L V8 znaleziony w F150 jest znany z problemów z modułem sterownika pompy paliwa, w którym pompa paliwowa przestaje dostarczać paliwo do silnika i powoduje, że samochód zatrzymuje się. To również odcina moc do całkiem sporo wszystkich istotnych systemów, które czasami mogą być niebezpieczne, a nawet spowodować wypadek. Najgorsze jest to, że zazwyczaj dzieje się to podczas jazdy na autostradzie.

Moduł sterownika pompy paliwa znajduje się bezpośrednio na stalowej ramie, co oznacza, że ma on kontakt z brudem, gruzem i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą powoli zżerać obudowę. Powoduje to zwarcie, w wyniku którego moduł nie spełnia swojego zadania. Ford dostrzegł ten problem i zaoferował przeprojektowaną obudowę zamienną, która rozwiązuje ten problem.

Ford 5.4 V8 – problemy z rozrządem silnika

Silnik 5.4L V8 również czasami cierpi z powodu kilku różnych problemów związanych z układem rozrządu, takich jak wydmuchany napinacz, problem z fazą krzywkową lub poluzowany łańcuch rozrządu. Wszystkie trzy z tych części muszą działać bez żadnych problemów, jeśli chcesz, aby silnik 5.4L wykonywać swoją pracę prawidłowo. Jeśli nie, silnik może dosłownie zniszczyć się.

  Najczęstsze problemy z Ford Focus Ecoboost

Najprostszym sposobem, jak można zauważyć te problemy wcześnie jest słuchać łańcucha grzechotanie. Jeśli to nie jest pod opieką wystarczająco wcześnie, to może potencjalnie rozpocząć efekt domina i spowodować, że dwa pozostałe systemy do awarii, jak również. Jeśli tak się stanie, twój silnik prawdopodobnie wybuchnie, więc upewnij się, że zwracasz uwagę na te trzy elementy.

Ford 5.4 V8 – problemy ze świecami zapłonowymi

Wysadzone świece zapłonowe nie są dokładnie powszechnym problemem, ale 5.4L V8 wydaje się być po drugiej stronie historii, zwłaszcza modele sprzed 2004 roku. Kiedy świeca zapłonowa dmucha, zwykle rozrywa całe gwintowanie aluminiowej głowicy. Co więcej, świeca może również złamać system „coil-over spark plug”, o którym wspomnieliśmy w pierwszym problemie.

Faktem jest, że problem jest tak powszechny, że wielu mechaników z rynku wtórnego nawet dokonało poprawki. Ford również dostrzegł ten problem i nawet zaoferował rozwiązanie z wkładką gwintową Lock-N-Stitch.

Ford 5.4 V8 – problemy z fazą rozrządu

Regulator faz rozrządu ma za zadanie obsługiwać wałek rozrządu i przesuwać go o kilka stopni, aby płatek krzywki mógł prawidłowo otwierać i zamykać zawory. Wałek rozrządu porusza się w zależności od stylu jazdy, co oznacza, że podczas jazdy przy niskich obrotach wałek zaworu pozostaje w jednym miejscu, ale zmienia pozycję, gdy potrzebujesz więcej mocy.
Jednak wiadomo, że w silniku 5.4L fazownik ulega awarii, co wymaga wymiany na zupełnie nowy egzemplarz.

  Ford Maverick - problemy

Sekcja FAQ

Jak długo może wytrzymać Ford V8 5.4L?

Ford 5.4L V8 może z łatwością wytrzymać kilkaset tysięcy mil bez konieczności przeprowadzania remontu kapitalnego. Silnik ten został zaprojektowany jako koń roboczy, co oznacza, że może ciągnąć i holować bez doświadczania zbyt wielu problemów.

Jako takie, 5.4L V8 może trwać długo, jeśli wziąć odpowiednią opiekę nad nim. Nie można przecenić, że te silnik musi być utrzymywane, aby trwać znaczną ilość czasu.

Dlaczego Ford przestał produkować 5.4L V8?

Ford przestał robić 5,4L V8, ponieważ silnik jest datowany i dość nieefektywny. T

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z