Najczęstsze problemy z Skodą Octavia

Skodą Octavia

Skoda Octavia to zdecydowanie najlepiej sprzedający się model Skody na rynku. Ten samochód jest dobrze zaprojektowany, luksusowy i wyposażony w wiele wyjątkowych funkcji. Na dodatek jest bardzo niezawodny w porównaniu do większości swoich rywali. Jednak ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Ale jakie są wspólne problemy z Skoda Octavia?

Wspólne problemy z Skoda Octavia obejmują problemy ze skrzynią biegów, problemy elektryczne, wadliwe dwumasowe koło zamachowe, problemy z wyciekami, wadliwe blokady dziecięce, problemy z reflektorami i problemy z DPF. Dodatkowo użytkownicy zgłaszali posiadanie braku mocy, niedziałający wskaźnik lusterka skrzydłowego oraz problemy z zaworem EGR.

Jakie są najczęstsze problemy ze Skodą Octavia?

Problemy ze skrzynią biegów

Skrzynia biegów DSG w automatycznych modelach Skody Octavia to znana z Volkswagena skrzynia DSG. Po pewnym czasie w tej skrzyni pojawiają się problemy, takie jak problemy z przełączaniem się między biegami powodujące uczucie zgrzytania podczas przyspieszania lub zwalniania. Jest to zwykle spowodowane usterką zarówno skrzyni biegów, jak i mechatronicznego układu sterowania.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić lub naprawić odpowiednie części.

Problemy z elektryką

Problemy elektryczne są również powszechne w przypadku Skody Octavia. Wielu użytkowników zgłosiło problemy z systemem nawigacji satelitarnej Octavii. Niemniej jednak, ten problem jest powszechny w modelach 2014 do 2020 Skoda Octavia. Innym częstym problemem elektrycznym jest awaria centralnego zamka. Jest to zwykle spowodowane przez przepalony bezpiecznik. Aby naprawić ten problem, trzeba będzie wymienić zły bezpiecznik.

Problemy z zaworem EGR

Zawór recyrkulacji spalin lub EGR jest podatny na zablokowanie w Skodzie Octavia. Dzieje się tak dlatego, że gromadzi się w nim węgiel, który powoduje wahania i nierówną pracę silnika na biegu jałowym. W rezultacie użytkownik może zauważyć brak przyspieszenia.

  Czy Skoda Octavia to dobry samochód?

Dobrą wiadomością jest to, że naprawa tego problemu jest dość łatwa, ponieważ wystarczy wyczyścić nagar i problem zostanie naprawiony.

Problemy z przeciekami

Jest to bardzo frustrujący problem, ponieważ Skoda Octavia jest luksusowym samochodem od Volkswagena. Wielu użytkowników zgłosiło posiadanie mokrego bagażnika, nieszczelnych szyb bocznych i wycieku wody w przedniej wnęce na stopy pasażera. Większość z tych problemów z przeciekami jest spowodowana problemami z konstrukcją nadwozia. Na przykład, nieszczelne szyby boczne są spowodowane brakiem podkładu stosowanego w procesie produkcyjnym.

Brak mocy

Podobnie jak zawór EGR, korpus przepustnicy również zatyka się nagarem. Problem ten prowadzi do braku przyspieszenia, a także może powodować zgaśnięcie samochodu na skrzyżowaniach. W niektórych przypadkach, można również zauważyć splutters i kaszle podczas biegu jałowego. Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wyczyścić korpus przepustnicy.

Problemy z DPF

Silnik w Skodzie Octavia jest zaprojektowany w taki sposób, że co roku musi być popychany do wyższego poziomu wydajności. Zaniechanie tego może doprowadzić do zablokowania filtra cząstek stałych w silniku wysokoprężnym. Aby naprawić ten problem, być może trzeba będzie wyczyścić filtr cząstek stałych lub wymienić go, jeśli jest uszkodzony. Poza tym można też często wyjeżdżać za miasto, aby zapobiec temu problemowi.

Problemy z reflektorami

Oprócz tego, że Skoda Octavia ma problemy z wyciekami, niektórzy użytkownicy zgłosili również, że wilgoć dostaje się do zespołu reflektorów. W rezultacie może to spowodować przedwczesne zwarcie części lub woda na soczewce może powodować problemy z efektywną dyfrakcją. Niemniej jednak, ten problem powinien być prosty do naprawienia poprzez oględziny.

  Czy Skoda Octavia to dobry samochód?

Wadliwe dwumasowe koło zamachowe

Jest to jeden z większych problemów, które zostały zgłoszone przez Skodę. Dwumasowe koło zamachowe w Skodzie Octavia było znane z tego, że rozpadało się prowadząc do masowych awarii w silniku. Jednakże, samochody dotknięte tym problemem zostały wycofane i problem został naprawiony. Tak więc, przed zakupem używanego modelu Skoda Octavia z tym problemem, należy, że użytkownik naprawił go.

Niedziałający wskaźnik lusterka skrzydła

Innym problemem, który jest spowodowany przez wadę producenta w konstrukcji nadwozia jest niedziałający wskaźnik lusterka skrzydła. Awaria wskaźnika lusterka skrzydłowego jest spowodowana przeciekaniem wody do lampek LED. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzone lub dotknięte awarią kierunkowskazy lusterek skrzydłowych.

Wadliwy zamek dziecięcy

Kilku użytkowników skarżyło się, że blokada dziecięca może odłączyć się bez zauważenia przez kierowcę. W rezultacie pozwala to osobom przebywającym w samochodzie otworzyć drzwi od wewnątrz i wyjść. Jeśli jesteś na gwarancji, Skoda może naprawić ten problem dla Ciebie, ale jeśli nie, będziesz musiał wymienić cały system blokady.

FAQ.

Czy Skoda Octavia jest niezawodna?

Tak, Skoda Octavia jest całkiem niezawodna. Większość agencji niezawodności przyznała jej ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Jeśli jednak porównać ją z Toyotą, Hondą, Mazdą i Suzuki, to są one znacznie bardziej niezawodne. Jest jednak bardziej niezawodna niż Audi, BMW i Mercedes-Benz.

Jak długo wytrzymuje Skoda Octavia?

To zależy od tego, jak dobrze utrzymujesz i prowadzisz swój samochód. Jeśli będziesz przestrzegał zalecanego przez Skodę harmonogramu przeglądów, Twój samochód przejedzie ponad 150 000 mil. Niektórzy użytkownicy donoszą o przebiegu ponad 300 000 mil, co jest bardzo imponujące jak na tak luksusowy samochód.

  Czy Skoda Octavia to dobry samochód?

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Skody Octavia?

Większość lat modelowych Skoda Octavia zbudowanych po 2015 roku jest uważana za niezawodne. Wynika to z faktu, że są one wyposażone w ulepszone i bardziej niezawodne skrzynie biegów DSG. Niemniej jednak, najbardziej niezawodnym modelem Skoda Octavia jest rok modelowy 2018. Ten samochód rejestruje kilka problemów i jest dość niezawodny.

Czy utrzymanie Skody Octavia jest drogie?

Tak, utrzymanie Skody Octavia jest dość kosztowne niż samochody głównego nurtu. Ale w porównaniu z innymi luksusowymi samochodami, takimi jak Audi i Mercedes, przekonasz się, że utrzymanie Skody Octavia jest znacznie tańsze. Podczas gdy koszt pracy dla utrzymania Skody jest niski, jego części zamienne są dość kosztowne.

Który samochód jest lepszy – Skoda czy Audi?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz mieć samochód z najwyższej klasy i zaawansowanymi funkcjami, Audi jest lepszą opcją. Ale jeśli chcesz samochód, który jest bardziej przystępny, niezawodny i tańszy w utrzymaniu, to powinieneś rozważyć uzyskanie Skody. Wręcz przeciwnie, oba samochody są pod Volkswagenem.

Wniosek

W sumie, Skoda Octavia jest piękny, niezawodny, luksusowy i przestronny samochód. Jeśli prawidłowo utrzymane i zadbane, ten samochód może trwać przez ponad 150.000 mil. Teraz, gdy znasz niektóre z powszechnych problemów z Skoda Octavia, powinieneś zadbać o swój samochód, aby uniknąć większości z nich. Pomoże to obniżyć koszty napraw w dłuższej perspektywie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z