Najczęstsze problemy z Suzuki Ignis

Suzuki Ignis

Suzuki Ignis może być eleganckim subkompaktowym samochodem miejskim typu crossover z dużą przestrzenią w kabinie i świetną wydajnością paliwową, ale ma też kilka problemów. Ale jakie są powszechne problemy z Suzuki Ignis?

Typowe problemy z Suzuki Ignis to problemy z układem kierowniczym, zatkany zawór EGR, dymiąca stacyjka, zapalona kontrolka ładowania, problemy z elektryką i duże zużycie paliwa. Ponadto, użytkownicy zarejestrowali również piszczące lub skrzypiące odgłosy, lampki ostrzegawcze zarządzania silnikiem, wadliwe rury odpowietrzające i zgaśnięcie silnika.

Jakie są najczęstsze problemy z Suzuki Ignis?

Zatkany zawór EGR

Częstym problemem w Suzuki Ignis jest zatkany zawór EGR. Po przejechaniu samochodem kilku kilometrów, zawór EGR prawdopodobnie się zatka. W rezultacie doprowadzi to do nieprawidłowego zapłonu samochodu, słabej pracy silnika na biegu jałowym i słabego przyspieszenia. Aby rozwiązać ten problem, należy oczyścić zawór EGR z nagromadzonego węgla.

Problemy z układem kierowniczym

Innym częstym problemem z Suzuki Ignis są problemy z układem kierowniczym. Wielu użytkowników zgłosiło, że słyszy klunking lub pukający hałas z zębatki kierowniczej, kiedy skręcają z pełnego zamka w drugą stronę. Problem ten jest zwykle spowodowany przez zużyte drążki kierownicze. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana zużytych drążków.

Palący się wyłącznik zapłonu

Ten problem jest specyficzny dla modeli Suzuki Ignis zbudowanych między 2000 a 2004 rokiem. Właściciele tych modeli skarżyli się, że po pewnym czasie użytkowania z wyłącznika zapłonu wydobywał się dym. Niemniej jednak, problem ten był spowodowany zwęglonym smarem wewnątrz stacyjki.

Właściciel samochodu musi wymienić złą stacyjkę, aby naprawić ten problem.

  Czy Suzuki SX4 S-Cross to dobry samochód?

Wysokie zużycie paliwa

Suzuki Ignis jest jednym z najbardziej paliwooszczędnych samochodów w swojej klasie. Jeśli więc zauważysz, że Twój samochód zużywa dużo paliwa, to jest problem. Wysokie zużycie paliwa w tym samochodzie jest zazwyczaj spowodowane przez szwankującą pompę paliwową. Dlatego Twój mechanik powinien sprawdzić pompę paliwową i wymienić ją, jeśli jest uszkodzona lub szwankuje.

Piszczący lub skrzypiący hałas

Piszczący lub skrzypiący hałas w tym samochodzie jest spowodowany problemami z zawieszeniem. Problemy z drążkami rolkowymi w niektórych modelach Suzuki Ignis powodują, że wydają one piszczący lub skrzypiący dźwięk. Poza tym, ten hałas jest bardzo częsty podczas jazdy po zakrętach.

Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie zastosować trochę smaru do prętów rolkowych.

Lampka ostrzegawcza zarządzania silnikiem

Lampka ostrzegawcza zarządzania silnikiem może włączyć się na desce rozdzielczej z powodu złego czujnika tlenu lub zwiększonego zużycia paliwa. Dlatego tak ważne jest, aby profesjonalny mechanik zdiagnozował Twój samochód przed naprawą problemu. Jeśli czujnik tlenu jest zły, trzeba będzie go wymienić na dobry.

Zapalona kontrolka ładowania

Kontrolka ładowania zapala się, gdy zintegrowany pasek rozrusznika generatora hamuje. Ponadto, samochód może również zacząć się zacinać i będzie miał trudności z uruchomieniem. Aby naprawić ten problem, trzeba będzie wymienić uszkodzoną zintegrowaną prądnicę rozruchową na dobrą.

Problemy z elektryką

Suzuki Ignis nie ma wielu problemów z elektryką. Niemniej jednak, modele Ignis wykonane w latach 2021-2022 mają pewne problemy z okablowaniem. Suzuki potwierdziło, że dodatni przewód 12V może wejść w kontakt z ujemnym przewodem zasilającym lub karoserią i może spowodować zwarcie i pożar.

  Najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross

Dobrą wiadomością jest to, że producent odwołał wszystkie dotknięte problemem modele, a problem został naprawiony.

Wadliwa rura odpowietrzająca

To kolejny problem, który spowodował, że producent wycofał z rynku modele Suzuki Ignis wyprodukowane między 1 lipca a 30 października 2020 roku. Z powodu nieprawidłowej procedury produkcyjnej, rura odpowietrzająca może nie być dobrze przyspawana do zbiornika paliwa i może się rozłączyć.

W rezultacie, przy napełnionym do granic możliwości zbiorniku paliwa może wyciekać paliwo, zwiększając niebezpieczeństwo pożaru.

Zgaśnięcie silnika

Producent wycofał z rynku kilka modeli Suzuki Ignis wyprodukowanych w latach 2015-2016 z powodu zgaśnięcia silnika. System automatycznego zatrzymania/uruchomienia silnika staje się wadliwy, co powoduje, że akumulator nie jest ładowany. Z tego powodu akumulator może się rozładować, a silnik może się zaciąć podczas jazdy.

FAQ

Czy Suzuki Ignis jest niezawodny?

Tak, Suzuki Ignis jest samochodem niezawodnym. Podobnie jak większość jego rodzeństwa, model ten został oceniony jako posiadający ponadprzeciętny wynik niezawodności przez większość agencji niezawodności. Tylko kilka samochodów w swojej klasie wypadło w tej kategorii lepiej.

Jak długo wytrzymuje Suzuki Ignis?

Suzuki Ignis może wytrzymać co najmniej 15 lat przy dobrej opiece i konserwacji. Większość użytkowników zgłosiła taktowanie pomiędzy 200 000 a 300 000 mil (około 482803,2 km). Jednakże, nawyki jazdy właściciela również przyczyniają się do tego, jak długo samochód trwa. Jeśli więc jeździsz ostrożnie i dobrze go utrzymujesz, samochód może wykręcić 300 000 mil lub więcej.

Czy utrzymanie Suzuki Ignis jest drogie?

Nie, utrzymanie Suzuki Ignis jest dość tanie. To dlatego, że będzie kosztować między 320 a 400 dolarów, aby utrzymać ten samochód na podstawie rocznej. Jest to tańsze niż większość jego rywali, co czyni go miłym samochodem miejskim do jazdy i eksploatacji. Na dodatek jest bardzo oszczędny w zużyciu paliwa.

  Czy Suzuki Ignis to dobry samochód?

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Suzuki Ignis?

Suzuki Ignis był w produkcji od 2000 do 2008 roku, a od 2016 roku do chwili obecnej. Pomimo posiadania kilku znakomitych modeli na przestrzeni lat, Suzuki Ignis z 2022 roku wyróżnia się jako samochód z najmniejszymi problemami. Niemniej jednak, 2023 Suzuki Ignis nie jest daleko, ponieważ wiele osób pochwaliło go za minimalne problemy i doskonałe osiągi.

Czy warto kupić używane Suzuki Ignis?

Tak, Suzuki Ignis jest jednym z najlepszych modeli Suzuki do posiadania. To dlatego, że ten samochód jest elegancki, niedrogi i tani w eksploatacji. Co więcej, jest bardzo niezawodny, trwały i praktyczny. Jednak jeśli szukasz bezpieczniejszego, bardziej zaawansowanego i wydajnego subkompaktowego crossovera miejskiego, to nie jest to najlepszy wybór dla Ciebie.

Wnioski.

Suzuki Ignis może nie jest tak zaawansowany jak większość jego rywali, ale to fajna jazda z wieloma fascynującymi funkcjami. Jest również bardzo niezawodny, mimo że rejestruje kilka problemów. Poza tym większość problemów, które zgłosili użytkownicy, można uniknąć dzięki dobrej naprawie i konserwacji. Średnio, ten samochód powinien trwać przez co najmniej 250 000 mil (około 402336 km), jeśli jest dobrze utrzymany.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z