Najczęstsze problemy z Suzuki Jimny

Suzuki Jimny

Suzuki Jimny to jeden z najlepszych kompaktowych SUV-ów do jazdy w każdym terenie. Dzieje się tak dlatego, że jest wytrzymały, ma doskonały prześwit i osiągi. Ale jakie są najczęstsze problemy z Suzuki Jimny?

Najczęstsze problemy z Suzuki Jimny to wadliwa pompa paliwa, uszkodzone przewody w wiązce drzwi, wadliwy ABS, rdza i śmiertelne wibracje. Ponadto właściciele Suzuki Jimny zgłaszali wycieki podciśnienia, awarie skrzyni biegów, zużyte łożysko sworznia zwrotnicy i zużycie przegubu homokinetycznego.

Jakie są najczęstsze problemy z Suzuki Jimny?

Wadliwa pompa paliwa

Suzuki Jimny miał kilka problemów, przez które producent musiał wycofać niektóre modele. Na przykład, producent musiał wycofać niektóre Suzuki Jimny 2018 z powodu wadliwej pompy paliwa.

Wirnik podający paliwo w pompie paliwowej, który jest wykonany z materiału żywicznego, może być spuchnięty i uszkodzony z powodu niewystarczającej gęstości materiału spowodowanej niewłaściwą procedurą formowania wtryskowego. W rezultacie wirnik może wpływać na obudowę pompy paliwa, prowadząc do jej awarii.

Jest to o tyle niebezpieczne, że może spowodować uruchomienie silnika i wypadek.

Uszkodzone przewody w wiązce drzwiowej

Problem ten dotyczył kilku modeli Suzuki Jimny z lat 2018-2020. Producent musiał wycofać dotknięte samochody i je naprawić. Z powodu złej konstrukcji przewody prowadzące w wiązce drzwi po stronie kierowcy i pasażera mogą zostać uszkodzone lub przecięte przez powtarzający się ruch otwierania i zamykania drzwi.

W konsekwencji może to spowodować, że kurtynowe i boczne poduszki powietrzne nie uruchomią się w razie potrzeby w razie wypadku, zwiększając ryzyko obrażeń.

Wadliwy ABS

Kolejną kwestią, która zmusiła producenta do wycofania kilku modeli Suzuki Jimny z lat 2014-2015, był wadliwy układ ABS. Producent zauważył, że fragmenty żywicy w jednostce sterującej hydrauliką hamulcową, które utknęły w hydraulicznym zaworze sterującym, mogą spowodować, że układ przeciwblokujący (ABS) nie będzie działał prawidłowo.

  Najczęstsze problemy z Suzuki Ignis

Rdza

Oprócz wad fabrycznych, głównym problemem, na który skarżą się użytkownicy Suzuki Jimny, są problemy z rdzą. Dzieje się tak głównie dlatego, że Suzuki Jimny jest fabrycznie słabo zabezpieczony przed rdzą. Niektóre z obszarów, w których należy zwrócić uwagę na rdzę, to podłoga bagażnika, nadwozie lub kabina, wewnętrzne nadkola, pod tylnymi siedzeniami, nadwozie za przednimi światłami drogowymi i nadwozie za bocznymi plastikowymi listwami.

Aby rozwiązać ten problem, należy naprawić lub wymienić zardzewiałe obszary w zależności od stopnia uszkodzenia.

Wibracje typu „death wobble

Wibracje Death wobble są bardzo powszechne w Suzuki Jimny 3. Death wobble oznacza, że występują silne wibracje kierownicy, a nawet całej przedniej połowy samochodu w określonym zakresie prędkości. Niemniej jednak, naprawa tego problemu może być łatwa lub trudna w zależności od powagi problemu. Odwiedź profesjonalnego mechanika, aby to naprawić.

Wyciek podciśnienia

Ten problem zwykle występuje w starszych modelach Suzuki Jimny. Ponieważ Jimny zazwyczaj jeździ w terenie, ma dużą tendencję do powstawania wycieków podciśnienia w układzie podciśnienia kołpaków przednich kół. Nieszczelność jest zwykle spowodowana odłączeniem kołpaków przednich kół. Tak więc, aby naprawić ten problem, będziesz musiał naprawić ten problem.

Awaria skrzyni biegów

Problem ten jest powszechny w Suzuki Jimny wyprodukowanych w połowie i pod koniec 2000 roku. Większość tych modeli jest wyposażona w model skrzyni biegów R72, który ma tendencję do przedwczesnych awarii. Główną przyczyną tej awarii są niektóre łożyska w skrzyni biegów. Aby rozwiązać ten problem, należy zlecić mechanikowi wymianę wadliwych łożysk.

  Najczęstsze problemy z Suzuki Alto

Zużyte łożysko sworznia zwrotnicy

Podobnie jak w przypadku chybotania, ten problem jest również powszechny w Suzuki Jimny 3. Jest on spowodowany złą konstrukcją zespołu zwrotnicy. Z powodu złej konstrukcji kurz, woda, błoto i żwir dostają się do zwrotnic, a następnie do łożysk sworznia zwrotnicy. W rezultacie gwałtownie przyspiesza to zużycie łożysk sworznia zwrotnicy.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić zużyte łożyska sworznia zwrotnicy.

Zużycie przegubu homokinetycznego

Chociaż problem ten nie jest powszechny w Suzuki Jimny, kilku użytkowników Suzuki Jimny 3 zgłosiło go. Przegub homokinetyczny zużywa się z powodu niewłaściwego użytkowania skrzyni biegów 4WD Jimny. Należy pamiętać, że naprawa tego przegubu CV jest nie tylko uciążliwa, ale także kosztowna.

Porównywalnym samochodem jest Jeep Wrangler. Oto najczęstsze problemy z Jeepem Wranglerem.

FAQ

Czy Suzuki Jimny jest niezawodny?

Tak, Suzuki Jimny zawsze był niezawodnym samochodem. Być może jest to mały samochód terenowy z kilkoma problemami, ale jest bardziej niezawodny niż większość jego rywali, takich jak Jeep Wrangler. Z drugiej strony jest to jeden z najmniej niezawodnych modeli Suzuki, chociaż większość agencji niezawodności przyznała mu ponadprzeciętny wynik niezawodności.

Jak długo działa Suzuki Jimny?

Podobnie jak większość modeli Suzuki, Suzuki Jimny powinien z łatwością przejechać ponad 200 000 mil. A przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji samochód ten powinien przejechać ponad 250 tys. lub nawet 300 tys. kilometrów. Oprócz właściwej konserwacji samochodu, właściciel musi również ćwiczyć dobre nawyki jazdy.

Czy naprawa Suzuki Jimny jest kosztowna?

Pomimo tego, że Suzuki Jimny jest droższy w utrzymaniu niż inne modele Suzuki, jest dość tańszy w utrzymaniu niż większość jego rywali. Średnio właściciel powinien wydać od 400 do 550 dolarów na utrzymanie tego samochodu. Poza tym, jeśli zwykle jeździsz nim poza miastem, być może będziesz musiał ponieść większe wydatki niż osoba, która jeździ nim po drogach przez większość czasu.

  Czy Suzuki Vitara to dobry samochód?

Dlaczego Suzuki Jimny jest lepszy od większości rywali?

Suzuki Jimny jest lepszy od większości swoich rywali ze względu na jakość wykonania i wydajność. Ten samochód jest mały i lekki z napędem na 4 koła. W rezultacie jego lekka konstrukcja pozwala mu płynnie poruszać się po piasku, błocie i stromych śliskich zboczach, gdzie cięższe 4X4 mają tendencję do problemów.

Czy używany Suzuki Jimny to dobry samochód?

To zależy od tego, jak dobrze samochód był utrzymywany. Każdy używany samochód może być dobry lub zły w zależności od tego, jak dobrze był utrzymywany przez poprzedniego właściciela. Suzuki Jimny jest jednak jednym z najmniej niezawodnych modeli Suzuki. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić historię i stan używanego Suzuki Jimny.

Podsumowanie

Suzuki Jimny jest jednym z najlepszych kompaktowych SUV-ów do jazdy w terenie na rynku. Samochód ten charakteryzuje się znakomitym prześwitem i odpowiednio dobranym napędem na cztery koła z niskim przełożeniem. Jest również wydajny, niezawodny i przyjemny w prowadzeniu. Aby jednak samochód ten był trwały, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z