Najczęstsze problemy z Suzuki Splash

Suzuki Splash

Suzuki Splash to kompaktowy i niezawodny samochód. Jest również wydajny i tani w utrzymaniu. Jego właściciele zgłaszali jednak kilka problemów. Jakie są najczęstsze problemy z Suzuki Splash?

Niektóre z najczęstszych problemów z Suzuki Splash to przegrzewanie się silnika, kontrolka ostrzegawcza DPF, zapach oleju, wadliwe sprężyny zawieszenia, awaria wycieraczek przedniej szyby i problemy z łańcuchem rozrządu. Co więcej, inni właściciele zgłaszali występowanie lampek ostrzegawczych systemu kontroli stabilności, awarię tylnego zawieszenia i warkot skrzyni biegów.

Jakie są najczęstsze problemy z Suzuki Splash?

Przegrzewający się silnik

Ten problem jest powszechny w modelu Suzuki Splash z 2013 roku. Silnik przegrzewa się z powodu usterki pompy wody. Mechanicy odkryli, że śruby mocujące koło pasowe do pompy wodnej zazwyczaj luzują się i wypadają. W rezultacie pompa wody nie działa prawidłowo, co powoduje przegrzewanie się silnika.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić śruby lub dokręcić je, jeśli nie są uszkodzone. Należy również wymienić pompę wody, jeśli jest uszkodzona.

Oleisty zapach

Innym problemem, który często występuje w Suzuki Splash jest zapach oleju wewnątrz kabiny samochodu. Co więcej, zapach ten można zauważyć po otwarciu maski z tyłu silnika. W większości przypadków zapach ten jest zwykle spowodowany pękniętym przewodem odpowietrzającym.

Aby zatrzymać ten zapach, należy wymienić przewód odpowietrzający.

Zapalająca się kontrolka trakcji

Jeśli Suzuki Splash ma uszkodzony czujnik ciśnienia w układzie ABS, zaświeci się kontrolka trakcji. Poza tym pedał hamulca będzie mniej responsywny. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić wadliwy czujnik ciśnienia i moduł ABS.

  Czy Suzuki SX4 S-Cross to dobry samochód?

Awaria wycieraczek przedniej szyby

Awaria wycieraczek przedniej szyby w Suzuki Splash po przejechaniu 1000 mil jest zjawiskiem normalnym. Problem ten jest bardzo irytujący, ponieważ wycieraczki wydają piszczący dźwięk. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana uszkodzonej wycieraczki.

Warkot skrzyni biegów

Suzuki Splash ma kilka problemów ze skrzynią biegów, a to jest jeden z nich. Użytkownicy stwierdzili, że słyszeli warkot dochodzący ze skrzyni biegów, gdy samochód był na pierwszym biegu. Dźwięk ustępuje jednak po zmianie biegu. Należy pamiętać, że problem ten może być spowodowany brakiem oleju lub luzami w skrzyni biegów.

Aby rozwiązać ten problem, należy uzupełnić olej, a następnie wymienić łączniki skrzyni biegów, jeśli są uszkodzone lub wadliwe.

Lampka ostrzegawcza DPF

Lampka ostrzegawcza filtra cząstek stałych zapala się, gdy filtr DPF zostanie zatkany. Filtr DPF zapycha się, gdy samochód nie jest użytkowany przez dłuższy czas. Jest to ważne w przypadku każdego samochodu z filtrem cząstek stałych. Aby rozwiązać ten problem, należy wyczyścić filtr DPF. Ale aby tego uniknąć, użytkownik musi jeździć samochodem po otwartych drogach przez długi czas, a nie tylko po mieście.

Wadliwe sprężyny zawieszenia

Jeśli podczas pokonywania nierówności słyszysz ostry dźwięk wydobywający się z zawieszenia, oznacza to, że masz uszkodzone sprężyny zawieszenia. Naprawa tego problemu jest łatwa, ponieważ należy wymienić uszkodzone sprężyny zawieszenia.

Awaria tylnej kolumny zawieszenia

Kolejnym problemem z zawieszeniem, z którym użytkownicy Suzuki Splash powinni być gotowi się zmierzyć, jest awaria tylnej kolumny zawieszenia. Amortyzator tylnego zawieszenia jest podatny na awarie, a w przypadku awarii wydaje stukający dźwięk. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzoną tylną kolumnę zawieszenia.

  Czy Suzuki Ignis to dobry samochód?

Problemy z łańcuchem rozrządu

Suzuki Splash jest wyposażony w łańcuch rozrządu zamiast paska rozrządu, który jest trwalszy i wymaga mniej konserwacji. Wielu użytkowników modelu Splash zgłaszało przedwczesne rozciągnięcie lub zerwanie łańcucha rozrządu. W rezultacie konieczna jest wcześniejsza wymiana łańcucha rozrządu, co jest dość kosztowne.

Lampka ostrzegawcza systemu kontroli stabilności

Chociaż nie jest to bardzo powszechne, kilku użytkowników Suzuki Splash zgłosiło również występowanie lampek ostrzegawczych SCS. Lampka ta zwykle zapala się, gdy system kontroli stabilności jest uszkodzony. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić system kontroli stabilności.

FAQ

Czy Suzuki Splash jest niezawodnym samochodem?

Suzuki Splash może mieć mnóstwo problemów i niedociągnięć, ale ten samochód jest niezawodny. Wiele agencji niezawodności przyznało mu ponadprzeciętny wynik, co jest imponujące. Ponadto model ten jest tani w utrzymaniu i świetnie nadaje się do jazdy po mieście.

Jak długo wytrzyma Suzuki Splash?

To zależy od tego, jak dobrze utrzymujesz i prowadzisz samochód. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji samochód ten może wytrzymać ponad 250 tysięcy kilometrów. Średnio Suzuki Splash powinien wytrzymać od 150 000 do 260 000 mil (około 418429,44 km).

Czy utrzymanie Suzuki Splash jest drogie?

Nie, utrzymanie Suzuki Splash jest niedrogie w porównaniu z większością rywali. Poza tym, samochód ten rejestruje mniej problemów, dzięki czemu jest tani w utrzymaniu. Co więcej, koszt naprawy i robocizny jest bardzo przystępny, w przeciwieństwie do niektórych rywali, którzy będą kosztować prawie dwa razy więcej za te same części.

  Najczęstsze problemy z Suzuki Ignis

Który rok produkcji Suzuki Splash jest najmniej niezawodny?

Suzuki produkuje model Splash od 2008 roku. Przez lata udało mu się opracować kilka wyjątkowych lat modelowych, które wyróżniały się na tle konkurencji. Jednak niektóre lata modelowe, takie jak te wyprodukowane w latach 2008-2010, były nękane problemami.

Jeśli więc chcesz kupić używany model Suzuki Splash, staraj się trzymać z daleka od roczników 2008-2010. Większość tych modeli boryka się z takimi problemami jak problemy z łańcuchem rozrządu, wycieki oleju, utrata mocy, problemy ze skrzynią biegów i problemy z elektryką.

Czy Suzuki jest bardziej niezawodne niż Nissan?

Tak, Suzuki jest obecnie bardziej niezawodne niż Nissan. Jednak w przeszłości było inaczej, ponieważ Nissan produkował bardziej niezawodne samochody. Obecnie Suzuki jest uważane za jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów głównego nurtu na rynku. Tylko Toyota, Honda i Lexus są uważane za bardziej niezawodne.

Podsumowanie

Suzuki Splash może być wydajnym, praktycznym, niedrogim i niezawodnym samochodem, ale ma też kilka problemów, o których mowa powyżej. Niemniej jednak, przy dobrej opiece i konserwacji, Suzuki Splash może służyć przez ponad 12 lat.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z