Najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross jest w produkcji od 2013 roku do chwili obecnej. Jest to druga generacja Suzuki SX4 i jeden z najlepszych przystępnych cenowo crossoverów SUV na rynku. Z tym, że ten samochód również boryka się z kilkoma problemami. Ale jakie są wspólne problemy z Suzuki SX4 S-Cross?

Wspólne problemy z Suzuki SX4 S-Cross to wczesne zużycie hamulców, zacinający się pedał gazu, awaria rdzenia serca, usterka piątego biegu, lampka ostrzegawcza ESP, uszkodzona boczna poduszka powietrzna i oderwane lusterko wsteczne. Niektórzy użytkownicy zgłaszali również występowanie głośnego dyferencjału, wadliwych hamulców, problemów z elektryką oraz wadliwych śrub tylnej osi.

Jakie są najczęstsze problemy z Suzuki SX4 S-Cross?

Wczesne zużycie hamulców

Jest to jeden z głównych problemów, które zgłaszają właściciele Suzuki. Suzuki SX4 S-Cross nie jest tu wyjątkiem. Wczesne zużycie hamulców to jeden z głównych problemów w tym samochodzie. Hamulce szybko się zużywają. Właściciele zgłaszali, że słyszą piszczący dźwięk dochodzący z hamulców. Jeśli zauważysz ten dźwięk, powinieneś wymienić klocki hamulcowe.

Lampka ostrzegawcza ESP

Innym częstym problemem, o którym informowali właściciele Suzuki SX4 S-Cross jest lampka ostrzegawcza ESP pokazująca się na desce rozdzielczej. Jeśli zauważysz, że ta kontrolka się świeci, jest to wskazówka, że oprogramowanie jest przestarzałe i musi zostać zaktualizowane. Aktualizacja oprogramowania pomoże rozwiązać problem.

Awaria rdzenia nagrzewnicy

Jest to kolejna część, która szybko ulega awarii w Suzuki SX4 S-Cross. Rdzeń nagrzewnicy w tym modelu jest znany z przeciekania. Użytkownicy tego samochodu skarżyli się, że w rezultacie mają mokre plamy na przedniej części stopy. Aby rozwiązać ten problem, użytkownik będzie musiał wymienić uszkodzony rdzeń nagrzewnicy, co jest dość kosztowne.

  Czy Suzuki SX4 S-Cross to dobry samochód?

Odłączone lusterko wsteczne

Po pokonaniu kilku kilometrów swoim Suzuki SX4 S-Cross możesz mieć oderwane lusterko wsteczne. Dzieje się tak z powodu źle zaprojektowanego połączenia wstecznego. A jedynym rozwiązaniem, aby naprawić ten problem jest zakup nowego lusterka wstecznego.

Problemy z elektryką

Chociaż ten SUV nie ma wielu problemów elektrycznych, ponieważ nie jest bardzo zaawansowany, nadal rejestruje kilka problemów. Większość problemów elektrycznych w tym samochodzie jest spowodowana przez kabel pod maską, który jest podatny na ocieranie się o wieżę rozporową po stronie kierowcy, co prowadzi do zwarcia.

Większość problemów elektrycznych jest związana z lusterkami i światłami wewnętrznymi. Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie zaizolować kabel za pomocą jakiejś formy taśmy izolacyjnej lub pianki.

Zacinający się pedał przyspieszenia

Jeśli zauważysz, że kabel przyspieszenia zacina się, jest to zwykle spowodowane nagromadzeniem się węgla na wałku przepustnicy. Jeśli więc zauważysz, że pedał gazu nie jest już gładki, będziesz musiał wymienić cały korpus przepustnicy.

Głośny mechanizm różnicowy

To jeden z problemów, który spowodował, że Suzuki wycofało z rynku modele SX4 S-Cross. Właściciele zgłaszali, że mechanizm różnicowy staje się nosowy podczas jazdy. Było to spowodowane brakiem oleju. Suzuki zauważyło, że w modelach SX4 wyprodukowanych między 1 sierpnia 2013 roku a 14 stycznia 2014 roku podjęto niedokładny proces napełniania. Mimo to, dotknięte problemem modele zostały wycofane z rynku, a problem został naprawiony.

Awaria 5. biegu

Wielu użytkowników Suzuki SX4 S-Cross zauważyło, że piąty bieg wyskoczył podczas jazdy po trafieniu ponad 78 000 mil. Niemniej jednak, dobrą wiadomością jest to, że Twój mechanik nie musi wymieniać całej przekładni, ponieważ problemem jest synchronizator piątego biegu. Tak więc, wymiana synchronizatora pomoże rozwiązać problem.

  Czy Suzuki SX4 S-Cross to dobry samochód?

Wadliwe hamulce

Kolejnym problemem, który zmusił Suzuki do wycofania tego samochodu były wadliwe hamulce. Z powodu spuchnięcia zaworu w pompie próżniowej, podciśnienie wspomagające hamulce może zostać chwilowo zablokowane. W efekcie, mimo że układ hamulcowy pozostaje sprawny, pedał hamulca musi być mocno wciśnięty, co zwiększa niebezpieczeństwo wypadku. Problem ten dotyczy lat modelowych wyprodukowanych między 2015 a 2022 rokiem.

Wadliwa boczna poduszka powietrzna

Suzuki przypomniało sobie o kilku modelach SX4 S-Cross wyprodukowanych między 2013 a 2016 rokiem. Jest to spowodowane tym, że szwy przednich, oparć siedzeń mogły zostać uszyte niedokładnie w pozycji bocznej poduszki powietrznej. W związku z tym szwy są niezwykle blisko i uszyte bardzo mocno, przez co w razie wypadku boczna poduszka powietrzna nie zatrzaśnie się dokładnie.

Wadliwe śruby tylnej osi

Wreszcie, kolejnym problemem, który zmusił Suzuki do wycofania niektórych modeli 2015 SX4 S-Cross, są wadliwe śruby tylnej osi. Suzuki potwierdziło, że podczas produkcji śrub tylnej osi mogło nie dojść do nałożenia na nie powłoki modyfikującej współczynnik ścieralności. W rezultacie śruby mogą się poluzować, odpaść, a nawet pęknąć. Gdy to nastąpi, samochód może być trudny do prowadzenia.

FAQ.

Czy Suzuki SX4 S-Cross jest niezawodny?

Tak, Suzuki SX4 S-Cross jest samochodem niezawodnym. To dlatego, że rejestruje mniej problemów, a koszt naprawy i konserwacji jest dość niski. Poza tym, Suzuki poprawiło się pod względem bezpieczeństwa i niezawodności. Większość agencji niezawodności ocenia ją w pierwszej piątce najbardziej niezawodnych marek samochodowych na rynku.

Jak długo wytrzymuje Suzuki SX4 S-Cross?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji Suzuki SX4 S-Cross wytrzyma co najmniej 200 000 mil. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy donoszą o przebiegu ponad 300 000 mil, co jest bardzo imponujące. Aby jednak Twój samochód służył długo, będziesz musiał ćwiczyć doskonałe nawyki jazdy.

  Czy Suzuki SX4 S-Cross to dobry samochód?

Czy utrzymanie Suzuki SX4 S-Cross jest drogie?

Nie, utrzymanie Suzuki SX4 S-Cross jest dość tanie. Wynika to z faktu, że samochód ten nie rejestruje wielu problemów, jak niektórzy jego rywale. Dodatkowo, jego części zamienne są tanie, dzięki czemu ogólny koszt jest niższy. Jednakże, jeśli samochód ma kilka poważnych napraw, koszt może nieco wzrosnąć.

Jaki jest najbardziej niezawodny rok modelowy Suzuki SX4 S-Cross?

Mimo że Suzuki SX4 S-Cross jest w produkcji od wielu lat, niektóre lata modelowe przebiły inne. Na przykład, Suzuki SX4 S-Cross z 2013 roku jest najbardziej niezawodnym rokiem modelowym z tej linii. Samochód ten zarejestrował najmniej problemów i otrzymał maksymalną pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa od Euro NCAP 2013.

Czy używane Suzuki SX4 S-Cross to dobre samochody?

Tak, używane Suzuki SX4 S-Cross to doskonałe samochody, ponieważ nie rejestrują wielu problemów. Podobnie jak większość jego japońskich odpowiedników, Suzuki SX4 S-Cross jest tani w utrzymaniu i bardzo praktyczny. Jeśli jednak nabywasz używany model, kluczowe jest poznanie jego historii i tego, czy był dobrze utrzymywany, czy nie.

Wnioski.

Podsumowując, Suzuki SX4 S-Cross to znakomity crossover SUV o eleganckim wyglądzie, świetnych osiągach, praktycznej konstrukcji i wydajności paliwowej. Ma jednak również kilka problemów, których użytkownicy mogą uniknąć lub poradzić sobie w czasie z dobrą konserwacją i opieką.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z