Najczęstsze problemy z systemem BMW sDrive

System BMW sDrive został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu doskonałych właściwości jezdnych i wytrzymałości. W przeciwieństwie do systemu xDrive, który przenosi moc na wszystkie koła, system sDrive przenosi moc tylko na przednie lub tylne koła. Pomimo wielu zalet, system sDrive ma również pewne wady.

Jakie są niektóre z typowych problemów z BMW sDrive?

Najczęstsze problemy z BMW sDrive to drgania kierownicy, problemy z elektryką, problemy z tylnymi światłami, wadliwy układ chłodzenia, rozładowujący się akumulator, problemy z klamkami drzwi, nieszczelna uszczelka filtra oleju, awaria układu paliwowego i wiele innych.

Niektóre z modeli BMW, które są wyposażone w system BMW sDrive to BMW serii 2, serii 3, serii 4, serii 5, serii 6, serii 7, Z4, X1 i wiele innych. Jednak w niektórych modelach zrezygnowano z systemu sDrive w ich najnowszych wersjach wyposażenia. Na przykład, BMW X6 nie posiada już systemu BMW X6 sDrive.

Jakie są niektóre z typowych problemów z BMW sDrive?

Wadliwy układ chłodzenia

Większość właścicieli modeli BMW z systemem sDrive skarżyło się na wadliwy układ chłodzenia. Zadaniem układu chłodzenia jest regulowanie temperatury w jednostce silnikowej i dbanie o to, by samochód się nie przegrzewał. Dlatego też, gdy płyn chłodzący jest uszkodzony, samochód przegrzewa się.

Wibrująca kierownica

Innym częstym problemem, z którym zazwyczaj borykają się właściciele BMW sDrive, są silne wibracje i drgania podczas skręcania samochodu lub hamowania. Zwykle dzieje się tak z powodu niewspółosiowości kół lub wadliwych tulei wahaczy oporowych. Należy pamiętać, że naprawa tego problemu jest łatwa i może być wykonana przez wykwalifikowanego mechanika BMW.

Nieszczelna uszczelka filtra oleju

Uszczelka filtra oleju jest jedną z pierwszych części samochodu, w których pojawiają się problemy. Dzieje się tak dlatego, że uszczelka traci wytrzymałość przy długotrwałym użytkowaniu. Tak więc, gdy zużyje się, nie może już połączyć się z filtrem oleju, co prowadzi do wycieku oleju. Dlatego ważne jest, aby zawsze wymieniać uszczelkę filtra oleju zgodnie z zaleceniami BMW.

  Jaka jest różnica między BMW 750i a 750Li?

Problemy z elektryką

Jeśli posiadasz model BMW sDrive, powinieneś być przygotowany na problemy z elektryką. Wielu właścicieli BMW sDrive skarżyło się, że ich samochody nie tylko mają niesprawne szyby elektroniczne, ale również problemy z elektryką.

Awaria układu paliwowego

Innym poważnym problemem, z którym zazwyczaj borykają się właściciele BMW sDrive, jest nieprawidłowo działający układ paliwowy. Na przykład w 2016 roku BMW wycofało z rynku ponad 136 00 pojazdów z wysokociśnieniową pompą paliwową. Mimo, że problem ten jest powszechny w modelach BMW xDrive, niektóre modele BMW sDrive również doświadczają tego problemu.

Problemy z automatycznymi reflektorami

Automatyczne reflektory są doskonałym dodatkiem do nowoczesnych samochodów, ponieważ eliminują konieczność włączania/wyłączania świateł przez kierowcę w razie potrzeby. Jednak automatyczne reflektory w niektórych modelach BMW sDrive, takich jak seria 3, pozostają włączone nawet wtedy, gdy nie są potrzebne. Jest to spore wyzwanie, ponieważ mogą one rozładować akumulator i powodować dalsze problemy.

Problemy z klamkami drzwi

Problemy z klamkami drzwi są powszechne w BMW serii 5. Problem ten pojawia się zwykle po pewnym czasie użytkowania. Użytkownik zauważy, że klamka działa normalnie, ale nic się nie dzieje. W takim przypadku konieczna będzie wizyta w serwisie BMW w celu dokonania prawidłowej naprawy, ponieważ wymaga ona specjalistycznych narzędzi.

Rozładowujące się akumulatory

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym, kolejnym problemem, który właściciele samochodów BMW sDrive powinni przewidzieć, jest rozładowywanie się akumulatora w ciągu nocy. Głównym winowajcą rozładowywania się akumulatora są automatyczne reflektory, które włączają się bez wiedzy użytkownika. Może to być również spowodowane przypadkowym pozostawieniem otwartych drzwi.

  Czy Tesla jest lepsza od BMW?

FAQ

Który z nich jest lepszy – BMW xDrive czy sDrive?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz mieć samochód o wysokich osiągach, bezpieczny i mocny, napęd xDrive jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast zależy Ci na doskonałych właściwościach jezdnych i szybszym przyspieszeniu, idealnym wyborem będzie układ sDrive. Co więcej, napęd xDrive zapewnia lepszą dynamikę jazdy.

Jaka jest główna różnica pomiędzy BMW sDrive i xDrive?

Główna różnica pomiędzy systemami BMW sDrive i xDrive polega na tym, że system sDrive jest napędem na dwa koła, natomiast xDrive jest napędem na wszystkie koła. Ponadto, podczas gdy system sDrive przekazuje moc tylko na jedną oś samochodu, system xDrive przekazuje moc na wszystkie cztery koła samochodu.

Dlaczego BMW serii X1 sDrive różni się od innych systemów sDrive?

Ponieważ BMW serii X1 jest wyposażone w napęd na przednie koła, podczas gdy inne modele sDrive posiadają napęd na tylne koła. Zaletą systemu FWD jest to, że zapewnia on lepszą trakcję na śniegu lub oblodzonych drogach niż system RWD.

Czy sDrive dobrze radzi sobie na śniegu?

Nie, napęd sDrive nie jest dobry na śniegu. Jednak po założeniu opon zimowych BMW sDrive nadal będzie sprawował się dobrze, ale nie lepiej niż BMW xDrive. Wynika to z faktu, że napęd ten przenosi moc tylko na jeden zestaw kół, podczas gdy BMW xDrive przenosi moc na wszystkie cztery koła.

  Najlepszy używany BMW hatchback

Ponadto modele BMW z napędem xDrive będą lepiej radzić sobie na śniegu i lodzie ze względu na wyjątkową trakcję. Najlepszym modelem BMW z napędem xDrive do jazdy po śniegu jest BMW X1. Dzieje się tak, ponieważ jest on wyposażony w napęd na przednie koła, który zapewnia lepszą trakcję niż napęd na tylne koła w oblodzonych lub zaśnieżonych warunkach.

Co jest lepsze – Audi Quattro czy BMW xDrive?

Audi Quattro zostało sprawdzone i przez jakiś czas było najlepszym systemem napędu na wszystkie koła na rynku. Jednak BMW również wprowadziło kilka zmian do swojego napędu xDrive, ale nadal nie jest on lepszy od Quattro. System Audi Quattro zapewnia bardziej zrównoważony napęd na wszystkie koła, ponieważ zapewnia moment obrotowy w proporcji 50/50, podczas gdy BMW zapewnia 40% z przodu i 60% z tyłu.

Wniosek

Jeśli zamierzasz nabyć samochód BMW z systemem sDrive, ważne jest, aby znać zarówno korzyści, jak i problemy, które możesz napotkać po drodze. Mimo, że BMW sDrive ma wiele zalet, dobrze jest również poznać niektóre problemy, na które można się natknąć w trakcie posiadania samochodu.

Typowe problemy z BMW sDrive to wibrująca kierownica, problemy z elektryką, nieszczelna uszczelka filtra oleju, problemy ze światłami tylnymi, wibrująca kierownica, problemy z klamkami drzwi, wadliwy układ chłodzenia i problemy z rozładowaniem. Nawet jeśli BMW sDrive ma wiele problemów, z większością z nich może poradzić sobie certyfikowany mechanik.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z