Najczęstsze problemy z Volkswagen Atlas

Volkswagen Atlas Problemy

Volkswagen Atlas/Teramont to największy SUV koncernu VW zbudowany na zastrzeżonej przez koncern VAG platformie MQB. Atlas w pewnym sensie zastępuje VW Touarega, ponieważ model 2016 Atlas jest obecnie jedynym dużym SUV-em VW oferowanym w Ameryce Północnej.

Atlas ma konkurować z takimi modelami jak Mercedes GLE, BMW X5, Audi Q7 i całą resztą luksusowych SUV-ów średniej i dużej wielkości. Atlas wykorzystuje klasyczny, pudełkowaty kształt dużego SUV-a i jest dostępny w wielu różnych wersjach wyposażenia. Firma VW odświeżyła również model Atlas na rok modelowy 2021, co oznacza, że jest on świeżo po zejściu z linii produkcyjnej.

Jeśli chodzi o niezawodność, VW Atlas wydaje się być wszędzie, ale tak jest często w przypadku dużych, złożonych, luksusowych SUV-ów. Najczęstsze problemy z VW Atlas to uszkodzone wtryskiwacze paliwa, problemy z wyłączaniem silnika, wycieki płynu chłodzącego, problemy z pompą paliwa i uszkodzone sprężyny zegara.

Naprawa niektórych problemów z samochodem VW Atlas może kosztować kilka tysięcy dolarów, podczas gdy inne nie są aż tak przesadzone. Podsumowując, należy zachować ostrożność, jeśli jest się na rynku jednego z nich, ponieważ wiadomo, że brak należytej konserwacji może sprawić, że na dłuższą metę stanie się on niezwykle drogi.

VW Atlas – problemy z wtryskiwaczami paliwa

Ponieważ w modelu Atlas zastosowano wiele silników z wtryskiem bezpośrednim, wymaga on prawidłowo działających wtryskiwaczy paliwa. Wtryskiwacze w modelu Atlas są jednak podatne na pękanie, a nawet przeciekanie. Gdy tak się dzieje, całkowicie psuje to stosunek tlenu do paliwa, co może spowodować zarówno drobne, jak i bardzo poważne uszkodzenia silnika.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

Pamiętaj, aby skontrolować wtryskiwacze zarówno wizualnie, jak i za pomocą wysokiej klasy urządzenia diagnostycznego, ponieważ często trudno jest określić, który wtryskiwacz jest przyczyną problemów. Tak czy inaczej, trzeba działać szybko, ponieważ przedłużające się problemy z wtryskiwaczami mogą potencjalnie całkowicie zniszczyć silnik.

VW Atlas – problemy z wyłączaniem silnika

Wielu właścicieli VW Atlas zgłosiło, że ich samochody cierpią z powodu odgłosów zgrzytania przy wyłączaniu silnika, co jest naprawdę niepokojące, biorąc pod uwagę fakt, że Atlas jest stosunkowo nowym samochodem. Wielu właścicieli zwróciło się do firmy VW, ale ta odpowiedziała, że to normalne, że słychać takie odgłosy, co z pewnością nie jest prawdą.

Okazuje się, że przyczyną problemu jest sprężyna znajdująca się w przemienniku momentu obrotowego. Niektórzy specjaliści VW twierdzą, że nie jest to problem, który mógłby spowodować jakiekolwiek szkody, ale nie jest to coś, czego ktokolwiek chciałby doświadczyć w dużym, drogim i stosunkowo nowym samochodzie.

VW Atlas – wycieki płynu chłodzącego

Wielu właścicieli VW Atlas zgłosiło, że ich modele Atlas cierpią z powodu wycieków płynu chłodzącego. Płyn chłodzący to podstawowy płyn, którego zadaniem jest zapewnienie, aby silnik zawsze pracował w odpowiedniej temperaturze. Ponadto smaruje on silnik i czyści go. W przypadku wycieku płynu chłodzącego wszystkie te właściwości ochronne zostają utracone, co stanowi duże zagrożenie dla silnika.

Niektórzy mechanicy VW powiedzą Ci, że to normalne, ale w rzeczywistości tak nie jest. Firma VW jest znana z naprawiania tego problemu, jeśli Twój Atlas jest objęty gwarancją. W związku z tym należy sprawdzić, czy poziom płynu chłodzącego jest stały. Jeśli nie, jak najszybciej zabierz samochód do warsztatu.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Arteon

VW Atlas – problemy z pompą paliwową

Zadaniem pompy paliwowej jest ciągłe dostarczanie do silnika niezbędnego paliwa, aby samochód mógł się poruszać. Jeśli pompa paliwowa zacznie sprawiać problemy, nie będzie można uruchomić samochodu lub samochód prawdopodobnie utknie w martwym punkcie. Tak czy inaczej, uszkodzona pompa paliwowa sprawia, że samochód nie nadaje się do jazdy.

W większości samochodów pompa paliwowa nie jest częścią zużywalną, co oznacza, że nie powinna ona zawieść w samochodzie, który ma zaledwie kilka lat.

VW Atlas – problemy z mechanizmem sprężyny zegarowej

Problem ze sprężynami zegarowymi to stosunkowo częsty problem w wielu produktach VAG, w których układ kierowniczy zaczyna wydawać skrzypiące dźwięki, gdy tylko w pełni zablokujesz kierownicę. Problem polega na tym, że jeśli sprężyna zegara rzeczywiście ulegnie awarii, prawdopodobnie dojdzie do uszkodzenia wszystkich systemów związanych z układem kierowniczym, takich jak tempomat, poduszki powietrzne i wiele innych elementów.

Wygląda na to, że wymiana sprężyny zegara kosztuje około 600 dolarów, co nie jest kwotą, którą ktoś chciałby wydać na stosunkowo nowy samochód. W związku z tym, jeśli Twój samochód jest na gwarancji, zapytaj o możliwość wymiany sprężyny zegara w ramach gwarancji. Jeśli nie są skłonni tego zrobić, należy ich trochę ponaglić, ponieważ nie jest to normalne zjawisko.

Sekcja FAQ

Czy VW Atlas to dobry samochód?

To zależy od tego, kogo pytasz. Niektórzy uważają, że VW Atlas jest świetnym samochodem i że oferuje bardzo dobrą wartość, zwłaszcza w porównaniu z niektórymi droższymi niemieckimi rywalami. Z drugiej strony, niektórzy twierdzą, że Atlas nie jest wart tych pieniędzy, ponieważ kosztuje mniej niż niektórzy z jego niemieckich rywali, a mimo to jego utrzymanie kosztuje więcej.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Tak czy inaczej, nie można powiedzieć, że Atlas jest złym samochodem, ponieważ jest to flagowy SUV koncernu VW. Problemy z dużymi SUV-ami są powszechne, co oznacza, że Atlas nie różni się od takich samochodów jak X5, GLE czy Q7.

Czy VW Atlas jest łatwy w utrzymaniu?

VW Atlas jest rzeczywiście wymagający w utrzymaniu, ale podobnie jest z wieloma samochodami z tego segmentu. Aby duży luksusowy SUV był w pełni funkcjonalny nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania, wymaga stałej i dokładnej konserwacji. Niełatwo jest określić, jak kosztowny może być Atlas, ale z pewnością jest to wysoka cena.

Niemniej jednak, aby nie wydawać ogromnych sum pieniędzy w przyszłości, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć konserwację modelu Atlas. Samochody takie jak ten są drogie w utrzymaniu, ponieważ oferują więcej niż większość aut.

Czy VW Atlas jest bezpieczny?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, VW Atlas ma 5 gwiazdek. Praktycznie wszystkie nowoczesne systemy bezpieczeństwa można znaleźć w modelu Atlas, ale wiele z nich jest częścią drogich pakietów. Atlas jest mniej więcej na równi z innymi luksusowymi SUV-ami, co oznacza, że bezpieczeństwo nie stanowi żadnego problemu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z