Najczęstsze problemy z Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4 Problemy

VW ID.4 to podstawowy samochód elektryczny Volkswagena zaprojektowany, aby konkurować z takimi modelami jak Mustang Mach E, Nissan Leaf, Chevy Bolt, Tesla Model Y i Audi Q4. Q4 i ID.4 zbudowane są na identycznej platformie, co oznacza, że Q4 jest bardziej ekskluzywną wersją ID.4.

Model ID.4. nie jest jeszcze zbyt długo dostępny w sprzedaży, co oznacza, że jego niezawodność w dłuższej perspektywie pozostaje zagadką. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy elektryczne są z natury bardziej niezawodne niż tradycyjne samochody z silnikami spalinowymi, model ID.4 powinien być przyzwoity.

Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z VW ID.4 są związane z układami elektrycznymi, hamulcami, zawieszeniem, jakością wykonania oraz wyposażeniem i listwami ozdobnymi. Większość z nich można stosunkowo łatwo rozwiązać, ale są one również w większości spowodowane brakiem kontroli jakości VW.

Podsumowując, ID.4 to stosunkowo niezawodny samochód, ale mógłby być lepszy. Większość modeli VW ma tendencję do poprawiania się wraz z kolejnymi modelami, więc ID.4 prawdopodobnie stanie się lepszy po odświeżeniu w połowie cyklu, które powinno nastąpić w nadchodzących latach.

VW ID.4 – problemy z układami elektrycznymi

Nie jest niespodzianką, że z samochodem elektrycznym wiąże się wiele możliwych problemów z układem elektrycznym. W dzisiejszych czasach jest to oczywiste dla większości pojazdów elektrycznych, ponieważ producenci samochodów dopiero zaczynają wdrażać rozwiązania dla pojazdów elektrycznych na większą skalę. Kilku właścicieli zgłosiło, że samochód wyłącza się bez wyraźnych przyczyn, a inni, że traci moc.

Problemy z elektryką dotyczą nie tylko układów napędowych samochodu, ale także systemu informacyjno-rozrywkowego, kamery cofania i czujników zbliżeniowych. Zrozumiałe jest, że niektóre z nich stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, co oznacza, że należy się nimi zająć tak szybko, jak to możliwe.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Golf

VW ID.4 – Problemy z hamulcami

Prawdopodobnie jednym z najgorszych problemów związanych z VW ID.4 są hamulce, którym zdarza się nagle tracić siłę hamowania. Jeden z właścicieli powiedział, że jego ID.4 nagle stracił całą siłę hamowania, co doprowadziło do wypadku, w którym samochód został całkowicie spisany na straty.
Kilku właścicieli zgłosiło, że samochód nagle zaczął przyspieszać bez żadnego powodu, a nawet zderzył się z innymi samochodami. Twierdzili, że nie byli w stanie uruchomić hamulców, ponieważ samochód nie reagował na ich polecenia. Firma VW nie skomentowała tej sprawy, ale niektóre źródła podają, że VW rzeczywiście zdaje sobie z tego sprawę.

VW ID.4 – problemy z zawieszeniem

Wydaje się, że model ID.4 czasami cierpi z powodu problemów z zawieszeniem, podczas których samochód zaczyna wydawać odgłosy tarcia. Niektórzy specjaliści twierdzą, że problem ten jest spowodowany problemami z tulejami, które mogą pęknąć wcześniej niż się spodziewano.

W związku z tym przed podjęciem decyzji o zakupie należy dokładnie sprawdzić zawieszenie ID.4s. Warto wspomnieć, że te skargi nie są zbyt częste, ale problemy takie jak te zazwyczaj dotykają cięższe samochody po kilku latach użytkowania.

VW ID.4 – Problemy z jakością wykonania

VW ID.4 cierpi z powodu różnych problemów związanych z jakością wykonania na dwa różne sposoby. Po pierwsze, w samochodzie zastosowano różne metody cięcia kosztów, ponieważ VW stracił mnóstwo pieniędzy w wyniku skandalu Dieselgate. W związku z tym wiele produktów VW, zwłaszcza model ID i Golf, ma teraz tańsze elementy wykończeniowe w porównaniu na przykład z Golfem Mk7.5.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Atlas

Ponadto, w modelu ID.4 czasami występują problemy z nierównymi szczelinami między panelami, które można dość łatwo zauważyć. Większość osób twierdzi, że wynikają one głównie ze słabej kontroli jakości po opuszczeniu fabryki.

VW ID.4 – problemy z wyposażeniem i wykończeniem

VW ID.4 jest również znany z problemów związanych z wieloma elementami wykończenia wnętrza i wyposażenia samochodu. VW ogłosił nawet wycofanie modelu ID.4 z rynku, ponieważ samochód posiadał źle zamocowaną półkę bagażową, która mogła się złamać i zrzucić cały bagaż do przedziału pasażerskiego.

Niektórzy właściciele zgłaszali również problemy z szyberdachem, który nie zawsze ustawiał się prawidłowo. Problemy z odbarwieniami wnętrza są rzadkie, ale niektórzy właściciele skarżyli się na nie. Podsumowując, problemy takie jak te zostaną prawdopodobnie rozwiązane w nadchodzących modelach ID.4, ponieważ VW ma tendencję do rozwiązywania ich, gdy tylko się o nich dowie.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volkswagena ID.4?

VW ID.4 jest obecnie stosunkowo popularnym pojazdem elektrycznym i wiele osób zastanawia się nad jego zakupem. Należy mieć świadomość, że ID.4 jest pojazdem klasy podstawowej, co oznacza, że bardzo stara się być pojazdem premium, ale poziom wykonania nie zawsze jest w stanie to uzasadnić.

Niekoniecznie jest to problem ID.4, ale raczej wszystkich pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku. Tak czy inaczej, ID.4 jest naprawdę interesującym samochodem i warto go rozważyć, jeśli ktoś chce mieć samochód elektryczny. ID.4 oferuje bardziej prestiżowe oznaczenia w porównaniu z Nissanem i Chevy, a jednocześnie jest nieco lepiej wyposażony, zwłaszcza w wyższych wersjach.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Beetle

Czy mogę odbyć jazdę próbną VW ID.4?

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem modelu ID.4, najlepiej udać się do salonu VW i przetestować samochód. VW wymaga podpisania oświadczenia o zrzeczeniu się odpowiedzialności, co oznacza, że będziesz ponosić odpowiedzialność, jeśli cokolwiek stanie się z samochodem.

VW zdaje sobie sprawę, że zainteresowanie modelem ID.4 jest duże, więc prawdopodobnie pozwoli Ci na jazdę próbną. Jednak VW zdaje sobie również sprawę, że nie wszyscy ludzie wiedzą, jak prowadzić samochód elektryczny. Dlatego zanim zdecydujesz się poprosić o jazdę próbną, obejrzyj kilka filmów online.

Czy warto kupić VW ID.4?

VW ID.4 oferuje przyzwoitą wartość, ponieważ jest to VW i ma uczciwą cenę. Niektórzy uważają, że model ID.4 jest nieco za drogi, ale taka jest rzeczywistość samochodów elektrycznych. W świecie samochodów elektrycznych model ID.4 jest w rzeczywistości stosunkowo tanim samochodem.

Podsumowując, VW ID.4 jest naprawdę warty swojej ceny, więc pamiętaj, aby zapytać o możliwość jazdy próbnej w lokalnym salonie VW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z