Najczęstsze problemy z Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg Problemy

VW Touareg to najlepszy SUV marki VW, ponieważ jest duży, mocny, luksusowy, komfortowy, wyposażony w wiele funkcji i jest w stanie wytrzymać na trasie off-road. Po trzech różnych generacjach Touarega, ta ogromna płyta metalu stała się poważnym zagrożeniem dla niektórych droższych członków rodziny, takich jak Cayenne, Q7, a nawet Bentley Benteyga.

Pod względem niezawodności Touareg jest bardzo zróżnicowany. Najbardziej problematyczny jest model pierwszej generacji, zarówno dlatego, że był pierwszy, jak i dlatego, że ma już 20 lat. Druga generacja jest lepsza, zwłaszcza model po faceliftingu, ale problemy, na które czasami cierpi Touareg, są drogie do naprawienia.

Obecny Touareg jest najlepszy z całej grupy, zarówno pod względem niezawodności, jak i wyposażenia. Najczęstsze problemy z Touaregiem to problemy z łańcuchem rozrządu, problemy ze skrzynią biegów, problemy z układem paliwowym, wycieki oleju i problemy z klimatyzacją.

Touareg jest dużym rodzinnym SUV-em, co oznacza, że jego utrzymanie jest dość kosztowne, ale w rzeczywistości wszystkie samochody z tego segmentu mają taką tendencję. Jeśli chcesz mieć dużego, luksusowego SUV-a, przygotuj się na wysokie koszty napraw i konserwacji.

VW Touareg – problemy z łańcuchem rozrządu

VW Touareg i wiele innych modeli VW jest znanych z problemów z łańcuchem rozrządu silnika, a dokładniej z napinaczem rozrządu, który ma tendencję do poluzowywania się po pewnym czasie. Może to spowodować ogromne uszkodzenie łańcucha w silniku, co oznacza, że należy się nim natychmiast zająć.

Jest to niestety problem typowy dla silnika 2.0L VW, który jest oferowany w wielu produktach VW. Jeśli jednak wybierzesz silnik 6-cylindrowy z wyższej półki, problem ten powinien występować równie często. Tak czy inaczej, zawsze trzeba zwracać uwagę na układ rozrządu silnika, niezależnie od silnika i marki.

  Volvo vs. Volkswagen: Niezawodność

VW Touareg – problemy ze skrzynią biegów

Jak wspomniano na początku, Touareg jest dość sprawnym samochodem do jazdy terenowej, ale w rzeczywistości VW nigdy nie planował, aby Touareg był przeznaczony do jazdy w terenie. Problem polega na tym, że przedni mechanizm różnicowy zaczyna powodować różnego rodzaju problemy, które kończą się wydawaniem przez skrzynię biegów różnego rodzaju odgłosów piszczenia.

Właściciele zgłaszali, że problem ten może mieć poważniejszy wpływ na skrzynię biegów, zwłaszcza jeśli mechanizm różnicowy nie zostanie odpowiednio wcześnie naprawiony. W związku z tym powinieneś zabrać swojego Touarega do dealera, który poinstruuje Cię, jaki jest najlepszy sposób postępowania.

VW Touareg – problemy z układem paliwowym

Prawdopodobnie najgorszym problemem dotyczącym Touarega drugiej generacji jest problem z pompą paliwową. Problem polega na tym, że pompa paliwowa przestaje działać bez wyraźnej przyczyny, co oznacza, że samochód staje. Jest to oczywiście poważny problem, jeśli dzieje się to przy dużych prędkościach, ponieważ może się to skończyć katastrofalnie.

Kilku właścicieli zgłosiło ten problem już przy przebiegu 40 000 mil, podczas gdy inni twierdzili, że doświadczali go wielokrotnie. Bez względu na przebieg, należy zwracać szczególną uwagę na pompę paliwową, aby spróbować zmniejszyć niektóre z tych kosztów.

VW Touareg – wycieki oleju

VW Touareg ma tendencję do występowania problemów z wyciekami oleju, szczególnie w modelach z większym przebiegiem. Problemem jest głównie plastikowa osłona uszczelki, która z czasem staje się krucha i powoduje wyciek oleju z silnika. Uszczelki te można stosunkowo łatwo wymienić, co oznacza, że należy o nie dbać za każdym razem, gdy zauważy się wycieki.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

Wiele osób twierdzi, że olej w Touaregu wycieka także z pierścienia uszczelniającego wokół czujnika prędkości obrotowej silnika. Czujnik ten znajduje się pomiędzy pompą paliwa a pompą wody. Dobra wiadomość jest taka, że takie uszczelki można tanio kupić, ale zła, że nie jest to najłatwiejsza naprawa.

VW Touareg – problemy z klimatyzacją

Wielu właścicieli VW Touareg skarżyło się, że samochód wydziela zapach stęchlizny we wnętrzu. Problem ten jest spowodowany skraplaniem się pary wodnej gromadzącej się w obudowie nagrzewnicy, która następnie przedostaje się do wnętrza. Aby rozwiązać ten problem, należy od czasu do czasu oczyścić układ, ale nie da się go rozwiązać na dobre.
Jeśli nie zajmiesz się tym problemem odpowiednio wcześnie, skraplająca się para wodna może potencjalnie spowodować uszkodzenie pobliskich elementów, które trzeba będzie wymienić.

Sekcja FAQ

Jak długo może wytrzymać VW Touareg?

VW Touareg jest znany z tego, że wytrzymuje naprawdę długo, jeśli odpowiednio się o niego dba. Jak już wcześniej wspomniano, utrzymanie luksusowego SUV-a kosztuje dość dużo pieniędzy, co oznacza, że będziesz musiał sporo zapłacić, aby utrzymać Touarega w nienagannym stanie.

Ma to jednak sens w przypadku samochodów takich jak Touareg, ponieważ wiele osób utrzymuje je przez dziesiątki lat. Nawet jeśli z wiekiem zabraknie im pewnych funkcji, główne wrażenia z jazdy zawsze będą luksusowe i komfortowe.

Czy warto kupić VW Touarega?

Jeśli szukasz luksusowego SUV-a dla rodziny średniej i dużej wielkości, Touareg zdecydowanie powinien znaleźć się na Twoim celowniku. Należy skupić swoją uwagę na drugiej generacji lub nowszym modelu. Model drugiej generacji po faceliftingu oferuje najlepszą wartość, ponieważ jest na tyle stary, że nie traci na wartości, a jednocześnie na tyle nowy, że sprawia wrażenie współczesnego.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do VW?

Należy unikać modelu pierwszej generacji, ponieważ jest to dość stary samochód. Touareg 1. generacji nie jest szczególnie drogi w zakupie, ale jego utrzymanie jest bardzo kosztowne.

Czy VW Touareg bazuje na Porsche Cayenne?

Wiele osób uważa, że Touareg jest tańszą wersją Porsche Cayenne, ale w rzeczywistości tak nie jest. Te dwa samochody rzeczywiście bazują na tym samym podwoziu, ale Cayenne jest o dwa poziomy droższe od Touarega.

W dzisiejszych czasach często zdarza się, że wiele samochodów korzysta z tej samej platformy, ale to nie oznacza, że są one sobie równe. Rzeczywiście, istnieją pewne podobieństwa, ale Cayenne jest modelem wyższej klasy w każdym możliwym otoczeniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z