Najczęstsze problemy z Volkswagenem Sharan

Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan to wielozadaniowy van, który jest produkowany od 1995 roku. Druga generacja Sharana została wprowadzona w 2010 roku, natomiast facelift drugiej generacji został wprowadzony w 2015 roku.

Według większości danych dostępnych online, Sharan oferuje przeciętną niezawodność. Najczęstsze problemy VW Sharan są związane ze skrzynią biegów, wyposażeniem, czujnikiem MAF, elektryką i nadwoziem. Większość z nich można rozwiązać poprzez konserwację zapobiegawczą, ale inne, takie jak czujnik MAF, będą musiały zostać ostatecznie wymienione.

Można też śmiało powiedzieć, że 1. generacja Sharana jest najbardziej kłopotliwa ze wszystkich, podczas gdy 2. generacja nie jest wcale taka lepsza. Druga generacja faceliftingu oferuje wiele ulepszeń w stosunku do pierwszych dwóch modeli i jest preferowanym wyborem, jeśli jesteś po 2-gim Sharanie.

VW Sharan – Problemy z przekładnią

Według wielu danych dostępnych online, Sharan wydaje się cierpieć z powodu różnych problemów związanych ze skrzynią biegów, zarówno z manualną jak i automatyczną. Starsze Synchro automatyczne skrzynie biegów są znane jako niezdarne, powolny do odpowiedzi, i dość niewygodne, podczas gdy nie są niemowlęta z postoju. DSG jest ligi lepiej i jest najlepszą skrzynią biegów dla Sharan.

Wersje ręczne są również znane cierpieć z powodu awarii łączników biegów, które nie są w stanie wybrać bieg, który chcesz. Kiedy to się dzieje, jedynym sposobem, aby naprawić to na dobre jest wymiana podnośnika biegów całkowicie. Niektórzy ludzie wolą siłować się z drążkiem, aby wcisnąć go w bieg, ale to może spowodować dużo więcej problemów w dół linii.

  Czy Volkswagen Polo to dobry samochód?

VW Sharan – Problemy z wyposażeniem

Sharan cierpi również na różne problemy związane z wyposażeniem, takie jak wadliwy mechanizm koła zapasowego, który ma tendencję do pozostawania na miejscu, jeśli nie jest serwisowany w razie potrzeby. Innym problemem z Sharanem jest to, że wiele elementów wyposażenia samochodu jest znanych z tego, że się psują, ponieważ są wykonane z taniego plastiku. Osłony głośników drzwiowych są znane z tego, że łamią się niezwykle łatwo.

Inne problemy z wyposażeniem Sharana są związane z siedzeniami, ponieważ często mają tendencję do stawania się trudnymi do poruszania i obsługi. Niektóre plastikowe części we wnętrzu mogą się zaklinować i stać się niesamowicie trudne w obsłudze. Dotyczy to głównie Sharana 1 generacji i nowszych egzemplarzy o dużym przebiegu.

VW Sharan – problemy z czujnikiem MAF

Wiele modeli Volkswagena jest znanych z problemów z czujnikiem MAF (Mass airflow sensor) i Sharan również należy do tej grupy. Jeśli czujesz, że samochód cierpi z powodu słabego przyspieszenia, lub jeśli samochód nie jest w stanie utrzymać wyższej prędkości, są szanse, że winny jest MAF.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest po prostu wymienić MAF całkowicie, ponieważ problemy takie jak te mają tendencję do pogorszenia się w miarę upływu czasu. Jeśli nie uda się go wymienić odpowiednio wcześnie, istnieje duża szansa, że staną się one dużo większymi problemami w dół linii.

VW Sharan – problemy elektryczne

Sharan jest również znany z tego, że cierpi z powodu różnych problemów elektrycznych, takich jak problemy z oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym, problemy ze wskaźnikami na desce rozdzielczej, problemy z elektrycznymi oknami oraz problemy z różnymi elektrykami samochodowymi, przełącznikami i światłami. 1 gen Sharan jest najbardziej problematyczny jeden z grupy, ale wydaje się, że nawet nowsze modele czasami cierpią z powodu problemów elektrycznych.

  Volvo vs. Volkswagen: Niezawodność

Aby je naprawić, czasami wystarczy zrestartować systemy lub zmienić żarówki, a innym razem trzeba będzie wymienić większe części lub sprawdzić skrzynkę bezpieczników, jeśli coś się nie spaliło.

VW Sharan – problemy z nadwoziem

Volkswagen Sharan jest dużym samochodem, co oznacza, że cierpi na problemy związane z dużymi samochodami. Ponieważ jest tak duży, Sharan ma tendencję do wyginania się na różnych pofałdowaniach, co może mieć wpływ na szczeliny w panelach samochodu i wyrównanie szczelin. Może to prowadzić do problemów z otwieraniem i zamykaniem drzwi, których naprawa jest czasochłonna.

Tak czy inaczej, należy przejść przez cały samochód i otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi, aby zobaczyć, czy wszystko jest tam, gdzie powinno być. Również upewnij się, aby przesunąć wszystkie fotele, drzwi i wszystko, co jest przeznaczone do poruszania się, jak nie chcesz samochód z zbyt wielu z tych problemów.

Sekcja FAQ

Czy VW Sharan jest dobrym samochodem rodzinnym?

Volkswagen Sharan jest właściwie świetnym samochodem rodzinnym, ponieważ oferuje mnóstwo miejsca, przyzwoite udogodnienia i jest ogólnie naprawdę bezpiecznym samochodem. Sharan może z łatwością pomieścić do siedmiu pasażerów, co oznacza, że nawet największe rodziny powinny być w stanie wygodnie się w nim rozsiąść. Przestrzeń ładunkowa jest również ogromna, co jeszcze bardziej potwierdza, że Sharan jest świetnym samochodem rodzinnym.

Najlepsze samochody rodzinne muszą być również bezpieczne, więc dobrze wiedzieć, że VW Sharan jest samochodem o 5-gwiazdkowym ratingu bezpieczeństwa, dostępnym ze wszystkimi najnowocześniejszymi funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak asystent utrzymania pasa ruchu, kamery, czujniki, pilot parkowania i adaptacyjny tempomat.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

Jak długo może wytrzymać VW Sharan?

Volkswagen Sharan jest zbudowany na naprawdę starej platformie, co oznacza, że VW udało się rozwiązać większość problemów, które potencjalnie mogłyby przedwcześnie wycofać Sharana na emeryturę. Oznacza to, że Sharan może z łatwością wytrzymać nawet 200 000 mil, ale tylko wtedy, gdy utrzymasz go wystarczająco dobrze.

Sharan jest klasycznym przykładem niemieckiego samochodu klasy premium, w którym udaje się przetrwać długi czas, ale tylko wtedy, gdy zastosowano prawidłową konserwację. Jeśli jesteś po używanym Sharanie, upewnij się, że zdecydujesz się na taki z mniejszą liczbą mil na zegarze i z całą historią serwisową od momentu zakupu samochodu.

Czy powinienem kupić VW Sharan?

Jeśli szukasz rodzinnego minivana, Sharan jest naprawdę dobrym wyborem, ponieważ oferuje dużo miejsca, ale nie czuje się jak autobus do jazdy. Sharan może nie być najnowszym minivanem na rynku, co sprawia, że jego wartość jest wątpliwa od nowego, ale jeśli pójdziesz na dobrze utrzymany używany przykład, to ma sens.

Należy również pamiętać, że Sharan jest wycofywany z produkcji, więc najnowszy model prawdopodobnie zachowa swoją wartość dobrze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z