Najczęstsze problemy z Volvo S90

Volvo S90 to flagowy luksusowy sedan produkowany przez Volvo od 2019 roku. Volvo S90 zostało zaprojektowane, aby konkurować z Mercedes Benz E-Class, BMW serii 5 i Audi A6. Wszystkie te cztery samochody są znane z tego, że są niezwykle skomplikowane i pełne wszelkiego rodzaju funkcji i gadżetów, co częściowo wpływa na ich długoterminową niezawodność.

W związku z tym Volvo S90 jest niestety samochodem o niezawodności poniżej średniej, a szkoda, ponieważ Volvo jest znane z tego, że często produkuje bardziej niezawodne samochody niż jego niemieccy odpowiednicy. Tak czy inaczej, Volvo S90 wydaje się mieć przeważnie negatywną reputację, przynajmniej według wielu wiarygodnych źródeł niezawodności.

Najczęstsze problemy z Volvo S90 to uszkodzony ECM (moduł sterowania silnikiem), problemy z jednostką hydrauliczną, bezpieczniki pompy paliwowej, wibracje podczas jazdy i elektronika. Występują one we wszystkich modelach S90, co oznacza, że problemy te nie zostały rozwiązane na większą skalę.

Zakup S90 to kwestia tego, czy jesteś gotowy zaryzykować, zwłaszcza jeśli samochód, który oglądasz, nie jest objęty gwarancją. S90 jest również stosunkowo drogie w utrzymaniu, podobnie jak pozostałe samochody z tego segmentu.

Volvo S90 – problemy z ECM (moduł sterowania silnikiem)

Ciśnienie wewnątrz zbiornika paliwa nie jest w stanie prawidłowo się uwolnić z powodu problemów z oprogramowaniem w ECM. Może to spowodować znaczne odkształcenie i ściśnięcie zbiornika paliwa, co z kolei może prowadzić do potencjalnych wycieków paliwa. Może to również spowodować zatrzymanie samochodu bez żadnych ostrzeżeń, co rzeczywiście stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas jazdy z większą prędkością.

  Volvo S60 - wszystko, co musisz wiedzieć

W 2021 r. Volvo opublikowało nawet komunikat o wycofaniu samochodu z rynku, aby rozwiązać ten problem. Oznacza to, że wciąż jest wiele samochodów, w których nie naprawiono jeszcze tego problemu. W związku z tym, jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego samochodu, pamiętaj, aby sprawdzić, czy zbiornik paliwa nie wykazuje oznak deformacji i wycieków.

Volvo S90 – problemy z jednostką hydrauliczną

W modelu S90 występują również problemy związane z wałem wirnika silnika. Dokładniej mówiąc, miejsce, w którym wał styka się z pakietem magnetycznym w jednostce hydraulicznej układu hamulcowego, nie jest prawidłowo zespawane fabrycznie. Może to powodować wiele problemów, takich jak niedziałający system ABS, niedziałający system ESC itd.

Oznacza to, że możliwości hamowania są mocno ograniczone, co może prowadzić do wielu niepożądanych konsekwencji. Istnieją nawet przypadki, w których właściciele zgłaszali wypadki, ponieważ nie byli w stanie prawidłowo zatrzymać samochodu.

Volvo S90 – problem z bezpiecznikiem pompy paliwa

Bezpiecznik 15A znajdujący się w pompie paliwa jest znany z tego, że przepala się bez żadnego ostrzeżenia, co prowadzi do zatrzymania samochodu i niemożności jego uruchomienia. Oznacza to, że samochód S90 nie jest w stanie dostarczać paliwa do silnika i w związku z tym nie nadaje się do jazdy. Może się to zdarzyć zarówno podczas postoju, jak i podczas jazdy po autostradzie.

W 2021 roku Volvo również wydało komunikat o wycofaniu produktu z rynku, co oznacza, że w wielu modelach S90 problem ten nie został jeszcze rozwiązany.

Volvo S90 – Wibracje podczas jazdy

Wiele współczesnych modeli Volvo wydaje się czasami cierpieć z powodu zwiększonego poziomu wibracji podczas jazdy powyżej 60 mil na godzinę. Niektórzy właściciele skarżyli się, że takie problemy są tak intensywne, że sprawiają, że samochód wydaje się wyjątkowo niewyszukany. Volvo twierdzi, że problemy tego typu są spowodowane głównie oponami, ale wielu właścicieli twierdzi, że nawet po ich wymianie problem nadal występował.

  Volvo vs. Volkswagen: Niezawodność

Tak czy inaczej, Volvo nie wydało jeszcze oświadczenia, w którym odpowiednio odniosłoby się do tego problemu, ponieważ jest on zauważany w nowszych modelach Volvo. Niektóre źródła podają, że problemy te mogą być spowodowane gorszej jakości mocowaniami silnika lub problemami ze skrzynią biegów.

Volvo S90 – problemy z elektryką

S90 jest dość nowym samochodem, co oznacza, że nie powinien mieć zbyt wielu problemów z elektryką. Niemniej jednak istnieją pewne problemy z układem elektrycznym, które właściciele zgłaszają na większą skalę. Są to problemy z systemem start/stop, usterki i błędy na ekranie infotainment, problemy z zestawem wskaźników na desce rozdzielczej oraz problemy z szyberdachem.
Niektórzy właściciele zgłaszali nawet, że system start/stop powodował sporadyczne szarpnięcia samochodu do przodu, nawet bez kierowcy w środku. Jest to oczywiście poważny problem związany z bezpieczeństwem, ale nie ma zbyt wielu właścicieli, którzy doświadczają takich problemów.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Volvo S90?

Jak wspomniano wcześniej, Volvo S90 nie jest zbyt niezawodne, co oznacza, że niezawodność niekoniecznie należy do jego mocnych stron. Tak czy inaczej, S90 jest naprawdę przyjemnym w prowadzeniu samochodem, ponieważ emanuje wyrafinowaniem i luksusem. Oferuje dużo miejsca dla każdego pasażera, a przestrzeń ładunkowa jest również bardzo przyjazna.

Wiele osób uważa, że S90 wygląda o wiele lepiej niż jego niemieccy rywale, i łatwo zrozumieć dlaczego. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że prawie każdy producent samochodów (poza Lexusem) ma problemy z wyprodukowaniem niezawodnego luksusowego sedana średniej wielkości, to fakt, że Volvo nie jest w stanie zrobić tego równie dobrze, nie jest niczym nadzwyczajnym.

  Czy hybrydy plug-in Volvo są niezawodne?

Czy Volvo S90 jest lepsze od Mercedesa Klasy E?

Mercedesowi Benz Klasie E udaje się pokonać S90 pod względem technologii, komfortu i luksusu, podczas gdy S90 bije Mercedesa pod względem bezpieczeństwa, wydajności i wyrafinowania. Mercedes Klasy E to imponujący samochód, ale wiele osób uważa, że w ciągu ostatnich kilku lat stał się nieco zbyt krzykliwy.

Z drugiej strony, S90 w porównaniu z Klasą E wydaje się być dostojny i nieco mniej rzucający się w oczy. Tak czy inaczej, choć S90 jest naprawdę niezwykle luksusowym samochodem, Klasa E wydaje się oferować ogólnie lepszy pakiet.

Czy Volvo S90 jest bezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, S90 jest liderem w tym segmencie. Można się tego mniej więcej spodziewać po samochodach Volvo, ponieważ zawsze mają one tendencję do przewodzenia w zakresie niezawodności. S90 jest standardowo wyposażony w wiele systemów bezpieczeństwa, a najnowsze i potencjalnie najbardziej bezużyteczne stanowią część wyposażenia dodatkowego.

Tak czy inaczej, jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze, S90 z pewnością zapewni Ci bezpieczeństwo, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziesz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z