Najczęstsze problemy z Volvo XC60

Volvo XC60 Problemy

Volvo XC60 to kompaktowy, luksusowy SUV wyprodukowany po raz pierwszy przez Volvo w 2008 roku. Druga generacja modelu XC60 została wprowadzona prawie 10 lat później, w 2017 roku. W tym czasie model XC60 zyskał pozycję jednego z najlepszych kompaktowych i średniej wielkości luksusowych SUV-ów i tylko model XC90 jest większy od XC60.

Niezawodność Volvo XC60 wydaje się być dość przyzwoita, ale jest kilka konkretnych problemów, nad którymi warto się pochylić. Najczęstsze problemy z Volvo XC60 są związane z układem elektronicznym, układem kierowniczym, układem paliwowym, wadliwym czujnikiem ciepła wydechu i elementami wykończenia.

Większość z nich można rozwiązać za pomocą konserwacji zapobiegawczej, ale inne, takie jak problemy z elektroniką i tapicerką, wynikają głównie z samego procesu produkcji. Podsumowując, XC60 jest samochodem niezawodnym, ale aby służył jak najdłużej, wymaga gruntownej konserwacji.

Osoby zainteresowane zakupem modelu XC60 muszą mieć świadomość, że utrzymanie takich SUV-ów wiąże się z dużymi kosztami. Są one wyposażone w mnóstwo wysokiej klasy funkcji i gadżetów, które wymagają dokładnej konserwacji, w przeciwnym razie mogą zawieść.

Volvo XC60 – problemy z elektryką

Volvo XC60 to samochód luksusowy, co oznacza, że jest wyposażony w mnóstwo wysokiej klasy układów elektrycznych, które po pewnym czasie mogą powodować różnego rodzaju problemy. Ekran systemu informacyjno-rozrywkowego/nawigacyjnego ma tendencję do migotania i powoduje, że kamera zaczyna się ładować, mimo że nie ma takiej potrzeby. Znane są również awarie klimatyzacji.

Oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie wnętrza, elektryczne szyby i inne elementy elektryczne w samochodzie mogą czasami ulegać awarii, co oznacza konieczność ich wymiany. Należy również sprawdzić automatyczny wyłącznik bagażnika, który również może ulec awarii.

  Najczęstsze problemy z Volvo XC70

Volvo XC60 – problemy z układem kierowniczym

W Volvo XC60 występują również problemy z układem wspomagania kierownicy. Wielu specjalistów z Volvo twierdzi, że przyczyną tego problemu jest uszkodzone złącze między przewodem wysokiego ciśnienia układu kierowniczego a przekładnią kierowniczą. Takie wadliwe złącza powodują wycieki płynu, które ostatecznie prowadzą do utraty wspomagania układu kierowniczego, co może spowodować, że jazda samochodem stanie się niebezpieczna.

Aby całkowicie rozwiązać ten problem, należy wymienić te elementy na nowe. W każdym razie, jeśli czujesz, że układ kierowniczy traci wspomaganie, pamiętaj, aby zabrać samochód do dealera, ponieważ ignorowanie takich problemów nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Volvo XC60 – problemy z układem paliwowym

Jeżeli zauważysz, że Twoje XC60 zużywa więcej paliwa niż zwykle, sprawdź, czy nie jest źle zamontowana szyna paliwowa. Prowadzi to w końcu do nadmiernego zużycia, co skutkuje dużą ilością pęknięć i dziur bezpośrednio na przewodach paliwowych. Wielu właścicieli samochodów XC60 zgłaszało, że w ich modelach pojawiają się kałuże paliwa, dlatego należy to jak najszybciej sprawdzić.

Aby naprawić ten problem, należy zamówić nowe przewody paliwowe i zamocować je ponownie w bardziej bezpieczny sposób. Tylko w ten sposób można rozwiązać ten problem na dobre, co oznacza, że naprawa przewodów paliwowych już nigdy nie będzie tak skuteczna.

Volvo XC60 – Uszkodzony czujnik ciepła spalin

Jeśli na desce rozdzielczej zapali się kontrolka „check engine”, a następnie nastąpi utrata mocy, istnieje prawdopodobieństwo, że masz problem z uszkodzonym czujnikiem ciepła spalin. Jeśli problemy te pozostaną niezauważone, samochód zostanie przełączony w tryb awaryjny i nie będzie można nim prawidłowo jeździć. Problem polega na tym, że ECU uważa, że wydech jest zbyt gorący, ale tak nie jest.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Zamontowanie nowego czujnika ciepła wydechu prawdopodobnie rozwiąże ten problem, więc pamiętaj, aby zrobić to odpowiednio wcześnie, aby nie czekać, aż samochód przejdzie w tryb awaryjny.

Volvo XC60 – problemy z wykończeniem

Volvo XC60 boryka się również z problemami związanymi z elementami wykończenia, takimi jak sztywna klapa bagażnika czy nieregularnie działające wycieraczki przedniej szyby. Niektóre szczeliny między panelami mogą być nieco nie do końca dopracowane, zwłaszcza jeśli samochód był prowadzony w terenie. Warto wspomnieć, że większość z tych problemów dotyczy starszych modeli XC60, podczas gdy nowsze modele są o wiele lepsze.

Problemy takie jak te mogą dotyczyć wielu układów i podzespołów w całym samochodzie, dlatego tak ważna jest konserwacja zapobiegawcza. Pamiętaj, aby zwracać na nie uwagę, jeśli jesteś zainteresowany zakupem używanego XC60.

Sekcja FAQ

Która generacja Volvo XC60 jest najlepsza?

Najlepszym modelem Volvo XC60 jest obecny model, ponieważ posiada wszystkie najnowsze i najbardziej pożądane elementy wyposażenia, których można oczekiwać od nowoczesnego samochodu typu SUV. Pierwsza generacja XC60 jest o wiele bardziej kłopotliwa i z tego samego powodu należy jej unikać.

XC60 najlepiej współpracuje z wydajnym silnikiem hybrydowym 2.0L, ponieważ są to jedne z najbardziej wydajnych układów napędowych luksusowych SUV-ów. Podsumowując, należy skupić swoją uwagę na najnowszych modelach XC60, ponieważ starsze są o wiele bardziej problematyczne.

Czy Volvo XC60 jest lepsze od Volvo XC90?

Volvo XC60 i Volvo XC90 są rzeczywiście podobne, ale XC90 jest większe, bardziej luksusowe, droższe i bardziej pożądane. XC90 to zdecydowanie najlepiej wyglądający SUV Volvo, podczas gdy XC60 i XC40 to nie tak dobre, ale wciąż bardzo dobre SUV-y.

  Czy Volvo dobrze radzi sobie na śniegu?

Faktem jest, że prawdopodobnie będziesz zadowolony z modelu XC60, zwłaszcza że będziesz mógł wydać znacznie więcej pieniędzy na wyposażenie opcjonalne. Tak czy inaczej, wyposażenie opcjonalne jest w nich niezbędne, ponieważ nie są to najlepiej wyposażone SUV-y z fabryki.

Czy Volvo XC60 jest dobrym samochodem terenowym?

Volvo XC60 jest rzeczywiście SUV-em dostępnym z napędem na cztery koła, ale zdecydowanie nie jest to samochód terenowy w żadnym wypadku. Volvo nie jest zainteresowane produkcją samochodów terenowych, ponieważ żaden z nich nie jest w stanie konkurować z innymi samochodami w swoim segmencie.

Co więcej, klienci luksusowych SUV-ów nie są zainteresowani jazdą w terenie, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiesz już, że XC60 nie jest takim samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z