Najczęstsze problemy z Volvo XC70

Volvo XC70 Problemy

Volvo XC70 to średniej wielkości samochód kombi klasy premium produkowany przez Volvo w dwóch różnych generacjach. Pierwsza generacja modelu XC70 została wprowadzona w 2000 roku i była produkowana do 2007 roku. Druga generacja modelu XC70 była produkowana w latach 2007-2016, kiedy to została zastąpiona przez Volvo V90.

Volvo XC70 ma doskonałe wyniki w zakresie niezawodności, ponieważ jest jednym z najbardziej niezawodnych współczesnych modeli Volvo. Według większości internetowych ankiet i wykresów niezawodności, model XC70 zachowuje swoje rekordy nawet kilkadziesiąt lat po premierze.

Nie oznacza to jednak, że model XC70 jest doskonały, ponieważ zdarzają mu się problemy związane z poduszką powietrzną kierowcy, chłodzeniem silnika, problemami z pasami bezpieczeństwa, awariami układu napędowego i skrzyni biegów. Mimo że brak problemów z XC70 jest dobry, to dotkliwość niektórych z nich jest również znaczna.

Podsumowując, XC70 to niezawodny samochód. Jeśli chcesz, aby służył przez długi czas, musisz go konserwować, ponieważ żaden samochód nie jest w stanie wytrzymać bez konserwacji, niezależnie od tego, jak bardzo jest niezawodny od samego początku.

Volvo XC70 – problemy z poduszką powietrzną kierowcy

Mimo że Volvo jest marką znaną z bezpieczeństwa, w modelu XC70 zdarzają się problemy związane z systemami bezpieczeństwa, które rzeczywiście nieco psują ten wizerunek. Wiele źródeł podaje, że XC70 cierpi z powodu wadliwych poduszek powietrznych kierowcy, które mogą potencjalnie wystrzelić fragmenty poduszki w momencie jej zadziałania.

Może to spowodować różnego rodzaju obrażenia zarówno u kierowcy, jak i u pasażera siedzącego z przodu. W związku z tym Volvo opublikowało wycofanie z rynku modelu XC70 o nazwie kodowej R10136. Przypomnienie to zostało wydane dopiero w zeszłym roku, co oznacza, że wiele modeli XC70 nadal ma wadliwe poduszki powietrzne.

  Czy do Volvo trudno się włamać?

Volvo XC70 – problemy z chłodzeniem silnika

Problem z układem chłodzenia w XC70 polega na tym, że układ ten ma tendencję do wypełniania się pęcherzykami płynu chłodzącego, które pozostają w układzie chłodzenia po napełnieniu zbiornika. W związku z tym w układzie brakuje płynu chłodzącego, co może doprowadzić do przegrzania silnika lub, co gorsza, do zapalenia się całego silnika.
Z tego powodu Volvo również ogłosiło wycofanie z rynku, ale podobnie jak w przypadku poprzedniego problemu, do tej pory niewiele modeli XC70 zostało naprawionych. Liczba modeli XC70, których to dotyczy, nie jest do końca znana, co oznacza, że potencjalna liczba samochodów dotkniętych tym problemem może być ogromna.

Volvo XC70 – problemy z pasami bezpieczeństwa

Podobnie jak w przypadku pierwszego problemu wymienionego w tym artykule, marka Volvo nie jest kojarzona z problemami związanymi z bezpieczeństwem. Jednak wiadomo, że stalowa konstrukcja pasów bezpieczeństwa z czasem traci swoją sztywność, co oznacza, że pasy mogą nie być w stanie utrzymać kierowcy w bezpiecznym miejscu.

Po raz kolejny Volvo również ogłosiło wycofanie produktu z rynku w związku z tym problemem, a modele XC70 wyprodukowane w latach 2007-2016 zostały objęte wycofaniem. Oznacza to, że zdecydowana większość modeli XC70 jeździ obecnie z potencjalnie wadliwymi pasami bezpieczeństwa.

Volvo XC70 – problemy z układem napędowym

Najgorszym problemem dotyczącym modelu XC70 z 2007 roku jest awaria układu napędowego AWD, która występuje zarówno w egzemplarzach z niskim, jak i wysokim przebiegiem. Kilka badań wykazało, że problem ten pojawia się co około 80 tys. km. Ponadto, problem ten jest znany jako dość poważny, ponieważ jego naprawa jest bardzo kosztowna.

  Czy samochody Volvo mają Apple CarPlay?

Co więcej, problemy z układem napędowym mogą potencjalnie stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli wystąpią podczas jazdy.

Volvo XC70 – problemy z przekładnią

Modele XC70 z lat 2001-2004 są znane z problemów ze skrzynią biegów, które występują na większą skalę. Niektóre źródła podają, że w modelu XC70 z początku XXI wieku problemy te występują co około 150 tys. mil, natomiast w modelach z 2003 roku i późniejszych nawet wcześniej.

Problemy te są tak powszechne, że wiele źródeł podaje, iż model 2003 XC70 ma ogromny problem ze skrzynią biegów, który ostatecznie dotyka wszystkie modele 2003 XC70. W związku z tym pamiętaj o sprawdzeniu skrzyni biegów, zwłaszcza jeśli masz na myśli modele z tych roczników, w których problem ten występuje częściej

Sekcja FAQ

Jakie Volvo XC70 powinienem kupić?

Najbardziej należy skupić się na modelach XC70 trzeciej generacji (2008-2016), ponieważ są one nie tylko najnowocześniejsze, najmocniejsze i najczęściej spotykane, ale także najbardziej niezawodne. Oznacza to jednak również, że modele XC70 trzeciej generacji są najdroższe z całej gamy.

Jeśli nie podoba Ci się trzecia generacja XC70 lub po prostu nie chcesz jej mieć, powinieneś sprawdzić model pierwszej generacji po faceliftingu, ponieważ są one bardziej niezawodne niż modele początkowe. Większość problemów wymienionych w tym artykule jest związana z wcześniejszymi modelami XC70, których należy unikać.

Których roczników modelu Volvo XC70 powinienem unikać?

Najgorszym rocznikiem modelu Volvo XC70 jest model 2003, który sprawia najwięcej problemów i ma tendencję do występowania najpoważniejszych usterek. Modele 2001, 2002 i 2004 również sprawiają więcej problemów i należy ich unikać.

  Jaki jest najpopularniejszy model Volvo?

Jeśli rozważasz zakup używanego samochodu, dobrze jest unikać pierwszych modeli, ponieważ mają one tendencję do występowania problemów, które nie zostały zauważone podczas produkcji. Modele po modernizacji mają tendencję do rozwiązywania wielu problemów, z którymi borykają się wcześniejsze modele.

Czy samochody Volvo kombi są niezawodne?

Volvo jest jedną z tych marek, które naprawdę skupiają się na tym, aby kombi było tak konkurencyjne w stosunku do sedana, jak to tylko możliwe. W związku z tym na przestrzeni lat Volvo zaprojektowało wiele wspaniałych kombi, a niektóre z nich są nawet znane jako niezniszczalne, jak Volvo 740 z silnikiem V8.

Współczesne kombi Volvo są również niezawodne, ale nie różnią się zbytnio od wersji sedan, na których bazują. Współczesne samochody Volvo są z natury bardzo skomplikowane, co oznacza, że wiele rzeczy może pójść nie tak.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z