Najczęstsze problemy z Volvo XC90

Volvo XC90 Problemy

Volvo XC90 to luksusowy rodzinny SUV średniej wielkości, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2002 roku, a obecnie doczekał się drugiej generacji. XC90 jest flagowym modelem SUV-a Volvo, co oznacza, że powinien być samochodem niezwykle luksusowym i na szczęście taki jest. Oznacza to, że XC90 rywalizuje z takimi modelami jak BMW X5 i Mercedes GLE, a nawet udaje mu się je pokonać pod wieloma względami.

XC90 wydaje się być stosunkowo niezawodnym samochodem, ale zdarzają się problemy, które znacznie pogarszają ten wizerunek. XC90 boryka się z problemami z automatycznym układem hamulcowym, skrzynią biegów, przedwczesnym zużyciem opon, zawieszeniem pneumatycznym i wyciekami oleju z układu AWD.

Niektóre z nich, takie jak problemy ze skrzynią biegów i zawieszeniem pneumatycznym, są dość kosztowne do naprawienia, podczas gdy inne, takie jak problem z automatycznym hamowaniem, można rozwiązać nieco łatwiej. Podsumowując, XC90 nie musi doświadczać zbyt wielu problemów, ale te, które się zdarzają, mogą przyprawić o ból głowy.

Mimo to, XC90 wydaje się oferować lepsze wyniki w zakresie niezawodności niż niektórzy z jego niemieckich rywali. Duże luksusowe rodzinne SUV-y, takie jak te, kosztują sporo pieniędzy na utrzymanie, o czym warto wspomnieć.

Volvo XC90 – problemy z automatycznym hamowaniem

Volvo XC90 z 2014 roku jest najczęściej kojarzone z problemami związanymi z automatycznym hamowaniem. Mówiąc dokładniej, samochód zatrzymuje się samoczynnie bez żadnego ostrzeżenia lub potrzeby. Problemy takie jak te zdarzają się w egzemplarzach fabrycznie nowych, używanych, z dużym przebiegiem i z małym przebiegiem, co jest naprawdę niepokojące.

  Które Volvo ma napęd na cztery koła?

Przez długi czas problem ten pozostawał nierozwiązany, ale w końcu Volvo opublikowało komunikat o wycofaniu produktu z rynku, który obejmował także model XC90. Według niektórych raportów przyczyną problemu był brakujący kod oprogramowania. W sumie jest to problem, który można łatwo rozwiązać i w większości modeli XC90 na drogach problem ten został naprawiony.

Volvo XC90 – problemy z przekładnią

Wiadomo, że zarówno pierwsza, jak i druga generacja modelu XC90 cierpi na problemy związane ze skrzynią biegów. Jednak w przypadku pierwszej generacji XC90 jest znacznie gorzej niż w przypadku drugiej, ponieważ problemy te występują na większą skalę. Niektóre raporty sugerują, że problemy z Volvo XC90 pierwszej generacji pojawiają się po przejechaniu około 100 000 mil i od tego momentu stają się coraz poważniejsze.

Jeżeli w Twoim XC90 słychać dziwne odgłosy, natychmiast zatrzymaj samochód i postaraj się jak najszybciej zdiagnozować problem. Jeśli nadal będziesz jeździł samochodem, może być konieczna wymiana całego układu przeniesienia napędu, a potencjalnie nawet wału napędowego, co zwiększy koszty naprawy do prawie 8 000 USD.

Volvo XC90 – przedwczesne zużycie opon

Wcześniejsze modele XC90 również cierpiały z powodu specyficznych problemów, które powodowały, że opony wytrzymywały tylko 10 000-12 000 km. Przedwczesne zużycie opon jest prawdopodobnie związane ze zbieżnością i pochyleniem kół, które trzeba często regulować. Takie problemy mogą nawet powodować wypadki, ponieważ opony nie są w stanie utrzymać trakcji tak dobrze, jak powinny.

  Czy Volvo produkuje kabriolet?

Problem polega na tym, że XC90 jest luksusowym SUV-em, co oznacza, że opony do XC90 kosztują od 1500 do 3000 dolarów za cały komplet.

Volvo XC90 – problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Druga generacja Volvo XC90 jest dostępna z zaawansowanym układem zawieszenia pneumatycznego, który sprawia, że samochód sunie po nierównej nawierzchni. Mimo że dzięki pneumatycznemu zawieszeniu samochód sprawia wrażenie bardziej luksusowego, sprawia też więcej problemów.

Wiele źródeł internetowych podaje, że sprężarka powietrza może ulec awarii, co może spowodować, że XC90 całkowicie straci swoją wysokość. Wymiana sprężarki powietrza kosztuje sporo pieniędzy, ale jest czymś, co należy zrobić, jeśli nie chcesz, aby samochód doświadczał coraz poważniejszych problemów z zawieszeniem pneumatycznym.

Volvo XC90 – wycieki oleju z układu AWD

Istnieje pewien żart, że wszystkie drogie europejskie samochody lubią skądś brać olej. W przypadku Volvo XC90 jest to prawdopodobnie wał napędowy. Przyczyną są zwykle zużyte uszczelki i węże, które z czasem stają się kruche i pękają.

Na szczęście większość z tych problemów można rozwiązać bez konieczności przeprowadzania poważnego remontu.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Volvo XC90?

Volvo XC90 jest warte swojej ceny, jeśli szukasz luksusowego rodzinnego SUV-a średniej wielkości. XC90 jest jednym z najlepszych luksusowych SUV-ów średniej wielkości na obecnym rynku, zwłaszcza w porównaniu z poprzednią generacją XC90, która nie dorównywała Niemcom. Mimo, że obecna generacja XC90 jest już nieco starsza, to nadal jest to wspaniały luksusowy samochód.

  Jaki jest najtańszy sposób wymiany klucza do Volvo?

Najlepsze modele XC90 do kupienia to prawdopodobnie hybrydy, ponieważ są one w stanie zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Co więcej, hybrydy XC90 to również najmocniejsze modele, jakie można dostać. XC90 nie jest dynamicznym SUV-em, ale tak naprawdę prawie żaden SUV średniej wielkości nim nie jest.

Ile kosztuje utrzymanie Volvo XC90?

Większość źródeł podaje, że koszty utrzymania XC90 wynoszą około 800 USD rocznie. Jednak prawdziwe koszty eksploatacji zależą głównie od tego, jak dobrze dbasz o swój samochód. Niektórzy właściciele nawet podwoili wspomnianą kwotę, podczas gdy innym udało się zapłacić o wiele mniej.

Tak czy inaczej, wiele czynników wpływa na to, jak drogi jest samochód, co oznacza, że zawsze należy dbać o niego wcześniej, a nie później, kiedy koszty są wyższe.

Czy naprawa Volvo XC90 jest droga?

To zależy od tego, co wymaga naprawy. Jeśli problemy są związane z silnikiem, układem hybrydowym lub reflektorami, koszty szybko rosną. Z drugiej strony, jeśli naprawy, które trzeba wykonać, wynikają z normalnego zużycia, XC90 nie powinno nadszarpnąć Twojego konta bankowego bardziej niż hatchback klasy premium.

Najważniejszy wniosek jest taki, że trudno jest powiedzieć, ile będzie kosztować samochód, zanim zacznie się z nim żyć.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z