Najczęstsze problemy związane z Fordem Transitem 4×4

Ford Transit

Ford Transit to rodzina lekkich samochodów dostawczych sprzedawanych na całym świecie. Pierwszy Transit został wprowadzony na rynek w 1965 roku i od tamtej pory doczekał się czterech różnych generacji. W tym czasie sprzedano ich ponad 10 milionów, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych wszech czasów. Zrozumiałe jest, że tak wspaniałe referencje furgonetki mogą mieć tylko doskonałą użyteczność.

Mimo że Transit jest ogromnym sukcesem Forda, z pewnością nie jest idealny, jak to bywa w przypadku wszystkich pojazdów. Jako takie, mamy zamiar wspomnieć o najczęstszych problemów Ford Transit 4×4 i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś w rynku na używany jeden.

Utrata mocy jest zdecydowanie najczęściej zgłaszanym problemem dla Transita, podczas gdy wadliwe układy elektryczne są również rzeczą, zwłaszcza klimatyzacja. Przedwczesne zużycie hamulców i opon również wydaje się być problemem z Transitem 4×4, podczas gdy kontrola trakcji i problemy ze stabilnością mogą również zawieść.

Wreszcie, sprzęgło wału napędowego może oderwać się od pojazdu i spowodować mnóstwo problemów na swojej drodze. Może nie jest to tak powszechne jak wszystkie inne problemy z tej listy, ale na pewno jest to najpoważniejszy z nich wszystkich, ponieważ może skończyć się kosztem fortuny, aby to naprawić.

Utrata mocy

Jak wspomniano we wstępie, kwestie związane z utratą mocy napędowej wydają się być najczęstszym problemem we wszystkich wersjach nowoczesnych vanów Transit. Problemy te są szczególnie powszechne w przypadku modeli 2015-2016, które są również najczęściej używanymi iteracjami Transita. Po tych problemach zawsze pojawia się również lampka kontrolna silnika.

  Najczęstsze problemy z silnikiem Forda Fiesty EcoBoost

Pierwsze elementy, które należy sprawdzić, jeśli czujesz, że twój Transit cierpi, to filtry paliwa, filtry powietrza, wtryskiwacze paliwa, układ wydechowy i naprawdę słaba kompresja. Problemy te mogą być bardzo łatwo spowodowane przez niskiej jakości paliwo i brak terminowej konserwacji, która jest zazwyczaj. W sumie, sprawdzenie wszystkich tych części i ich wymiana w razie potrzeby powinna załatwić sprawę w większości przypadków.

Problemy elektryczne

Wszystkie nowoczesne samochody w dzisiejszych czasach cierpią z powodu jakiejś formy problemów elektrycznych. W przypadku Transita, w większości przypadków jest to spowodowane klimatyzacją. Właściciele donoszą, że van nie jest w stanie skutecznie schłodzić kabiny, lub w ogóle. Jeśli to rzeczywiście ma miejsce, należy sprawdzić skraplacz pod kątem blokady, ponieważ zanieczyszczenia mogą się gromadzić z czasem, co powinno również zatkać otwory wentylacyjne i ewentualnie przewody klimatyzacji, jak również.

Problemy elektryczne z zaworem EGR są również możliwe, podczas gdy problemy z oświetleniem akcesoriów we wnętrzu są powszechne, zwłaszcza w starszych modelach Transit. Niektóre z nich zgłosiły problemy z szybami elektrycznymi, które nie chcą się podnieść lub opuścić, podczas gdy zamki elektryczne mogą również zawieść.

Przedwczesne pęknięcia i zużycie opon

Internet jest pełen ludzi narzekających na problemy z hamulcami w Fordzie Transit, które zazwyczaj prowadzą do konieczności wymiany hamulców co 15,000 do 35,000 mil, co jest zdecydowanie zbyt częste, zwłaszcza dla pojazdu, który często robi tysiące mil każdego tygodnia. Jak się wydaje, problem ten wynika z zastosowania przez Forda kleistych zacisków, które mogą ścierać się z tarczami i powodować, że oba te elementy szybko się niszczą.

  Czym jest pakiet Ford Tremor

Doprowadzi to do wywierania nacisku na konkretne koło, co może również doprowadzić do nierównomiernego, przedwczesnego zużycia opon. Problemy te są jeszcze bardziej nasilone w przypadku wersji Transit 4×4 Intelidrive, ponieważ nierównomierne zużycie opon wydaje się być z natury bardziej powszechne w modelach Transit AWD.

Problemy z kontrolą trakcji i stabilizacji

Współczesne systemy kontroli trakcji i stabilności są istotną częścią utrzymywania naszego bezpieczeństwa i nowoczesne modele Transita są również w nie wyposażone. Jednak systemy te mogą czasami hamować tylne koła, aby zapobiec poślizgowi furgonetki, nawet jeśli tak nie jest, co może spowodować utratę kontroli nad pojazdem.

Przyznaj, te problemy nie są powszechne i nie zbyt wiele osób skarżyło się na te problemy, ale tak czy inaczej, powinny być wymienione dla tych, którzy chcą kupić używany Transit.

Spadek sprzęgła wału napędowego

Ostatni, ale nie najmniej, musimy wspomnieć prawdopodobnie najbardziej niebezpieczny i niepokojący problem dla Transita, którym jest tylne sprzęgło wału napędowego spadające z furgonetki i powodujące ogromne szkody w jego następstwie. Jeśli to się stanie, usłyszysz głośny huk i van jest prawdopodobne, aby zatrzymać i odciąć całą moc.

Ponieważ te elementy osprzętu są dość wytrzymałe, mogą uszkodzić pobliskie podzespoły podczas taranowania, zwłaszcza hamulce, co może być jeszcze bardziej niebezpieczną sytuacją. To też było powodem dla którego Ford wycofał ich masę z powrotem w 2022 roku.

Sekcja FAQ

Czy Ford Transit 4×4 jest lepszy niż Transit RWD?

Jeśli używasz swojego Transita do jazdy po autostradach i nie bierzesz go przez żaden poważny teren, to lepiej jest mieć po prostu system RWD. Ponadto, jeśli nie napotkasz żadnego śniegu lub nie jest go zbyt dużo, najlepiej zaoszczędzić te dodatkowe koszty i po prostu kupić sobie parę wysokiej jakości opon zimowych, ponieważ to jest to, co robi prawdziwą różnicę.

  Najczęstsze problemy z Ford Focus Ecoboost

Model AWD jest lepszy dla tych, którzy często jeżdżą po niekorzystnym terenie i potrzebują całej trakcji, jaką mogą uzyskać. W rzeczywistości Transit 4×4 jest lepszą wersją, ale konieczność jego posiadania nie jest w 100%.

Które furgony rywalizują z Fordem Transitem?

Mercedes Benz Sprinter van jest prawdopodobnie najbardziej przerażającym konkurentem dla Transita i często jest porównywany z Transitem w pojedynkach head-to-head. W rzeczywistości starsze furgony Sprintera są takie same jak Transit, ale nowsze iteracje są znacznie inne.

VW Transporter i RAM ProMaster są również często uważane za konkurentów Transita, ponieważ mają podobną ładowność i rozmiar jest dość podobny.

Dlaczego Ford Transit jest tak popularny?

Ford Transit jest łatwą decyzją do podjęcia dla wielu firm, ponieważ jest to naprawdę opłacalny van do kupienia. Ma wydajne silniki, dobrą niezawodność, dobry rozmiar, przestrzeń i nadaje się do użytku w dość dużym stopniu w każdym środowisku. Dla tych, którzy szukają pojazdów dla floty, Transit jest bezpiecznym wyborem, ponieważ Transit był wybierany przez flotę przez naprawdę długi czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z