Najlepsza hybryda do holowania

Holowanie z EV lub plug-in hybrid nie jest tak łatwe, jak w przypadku zwykłych samochodów zasilanych olejem napędowym lub gazem. Większość producentów w dzisiejszych czasach ustanawia legalną zdolność holowania dla konkretnego samochodu poprzez proces zwany homologacją, ale tylko dla kilku godnych modeli.

Jeśli konkretny samochód nie ma wymienionych limitów zdolności holowniczej, są szanse, że nie nadaje się do takiego zadania, a wiele takich samochodów to hybrydy lub EV. Jednak nawet jeśli nie możesz holować 23-stopowego kampera Nissanem Leaf, istnieje kilka opcji hybrydowych, które mogą z łatwością holować bardzo ciężkie ładunki.

Niektóre SUV-y, takie jak Ford Explorer Hybrid, Audi Q7 TFSIe, Volvo XC90 Twin Hybrid lub Lincoln Aviator Grand Touring mogą holować ładunki o masie do 5000 funtów. Najlepszymi hybrydowymi SUV-ami do holowania są Porsche Cayenne S E-Hybrid i Land Rover Defender P400e, z których oba mogą holować do prawie 8000 funtów.

Jeśli chcesz holować swoją hybrydę, ale nie chcesz SUV-a, Volvo V60 Twin Engine jest w stanie holować do 4000 funtów, a VW Passat GTE i Mercedes c350e są w stanie holować do 2300 funtów w wielkim stylu i komforcie.

Ford Explorer Hybrid

Ford Explorer Hybrid to świetny samochód na rodzinne wakacje dzięki subtelnej jeździe, dość ekskluzywnemu wnętrzu i dużej ilości miejsca. Jeśli dodamy do tego maksymalną ładowność 5000 funtów, Explorer jest w stanie zabrać przyczepę kempingową gdziekolwiek zechcesz.

Explorer kosztuje od 35 tys. do 53 tys. dolarów, a za taką cenę rzeczywiście dostajesz dużo samochodu za te pieniądze. Rozważ zakup Explorera, jeśli nie chcesz mieć najwyższej klasy pełnowymiarowego luksusowego SUV-a na rynku, ale nadal chcesz mieć wszystko, co oferuje nowoczesny pełnowymiarowy SUV.

  Co może zniszczyć silnik samochodowy?

Lincoln Aviator Grand Touring

Kilka lat wstecz marka Lincoln przeszła dość gruntowną metamorfozę i obecnie jest w stanie samodzielnie stanąć na równi z Audi, Mercedesem czy BMW. Biorąc wszystko pod uwagę, Lincoln Navigator jest najbardziej imponującym modelem z całej linii, ale Aviator z pewnością nie jest daleko w tyle.
Na pierwszy rzut oka może wydawać się niedorzeczne, aby płacić aż 70 tys. dolarów za średniej wielkości SUV-a Lincolna, który bazuje na tej samej platformie, co praktycznie o połowę tańszy Ford Explorer. Jednak Aviator może holować do 6700 funtów i oferuje wspaniałe wnętrze z mnóstwem wysokiej jakości luksusowych i komfortowych elementów.

Volvo XC90 Hybrid

Volvo XC90 doskonale wpisuje się w całkiem niedawną linię Volvo, która charakteryzuje się wspaniale zaprojektowanymi, ale wysokiej jakości pojazdami. Na język projektowania wnętrza duży wpływ ma szwedzkie rozumienie minimalistycznego luksusu i elegancji, a projekt nadwozia również opiera się na tej filozofii.

Jeśli chodzi o holowanie, XC90 może z łatwością holować 5000 funtów w bardzo komfortowych warunkach. Niezależnie od tego, że XC90 nie jest SUV-em o absolutnie największej zdolności holowniczej, doskonale zdajemy sobie sprawę, że mało kto potrafi to robić bezpieczniej niż Volvo.

Land Rover P400e

Porsche Cayenne S E-Hybrid i Land Rover Defender P400e są obecnie hybrydami o największej zdolności holowniczej na rynku, ale między nimi Defender wydaje się być bardziej interesującą opcją dzięki pięknej, wyrafinowanej, ale równie solidnej i trwałej konstrukcji oraz bardziej przystępnej cenie.

  Samochody o najmniejszej amortyzacji

Chociaż Cayenne z pewnością oferuje lepsze właściwości jezdne, zarówno jeśli chodzi o zwinność, jak i komfort, Defender P400e jest prawdziwym symbolem przygody. W każdym razie, oba te samochody mogą z łatwością holować do prawie 8000 funtów, co jest, dla wszystkich intencji i celów, najwyższą kwotą, jaką samochód hybrydowy może zaoferować w dzisiejszych czasach.

Volvo V60 Twin Engine

Może chcesz holować trochę ciężaru, ale nie chcesz SUV z kilku powodów, istnieje kilka opcji, które mogą rzeczywiście zaspokoić Twoje potrzeby. Jedną z nich jest Volvo V60 Twin Engine, ponieważ to stosunkowo sprawne kombi Volvo może holować ładunek o masie do 4000 funtów.

Z drugiej strony, V60 Twin Engine nadal oferuje wysoką jakość, przemyślaną konstrukcję i bogactwo materiałów budowlanych, na które składają się wykwintna skóra i minimalistyczne wykończenia akcentów, które wyglądają, czują, a nawet pachną niesamowicie.

Sekcja FAQ

Czy dobrze jest holować samochód elektryczny?

Absolutnie, ale z wyraźnym zastrzeżeniem. Samochody elektryczne korzystają z natychmiastowego momentu obrotowego w momencie wciśnięcia pedału gazu, co działa cudownie, gdy trzeba wykonać nagłe zmiany w środowisku miejskim i gdy manewruje się 23-stopowym kamperem.

Mimo to, właściciele samochodów elektrycznych regularnie cierpią z powodu anomalii zwanej „lękiem przed zasięgiem”. Lęk przed zasięgiem to strach, którego doświadcza każdy właściciel EV, gdy czuje, że szacowany zasięg elektryczny nie wystarczy, aby dotrzeć do celu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ przyczepa o masie 5000 funtów z pewnością zmiażdży Twój zasięg.

  Czy akumulatory samochodów hybrydowych mogą eksplodować?

Czy samochody hybrydowe są tego warte?

Samochody hybrydowe są zdecydowanie staje się nieco słodki punkt, jeśli chodzi o rozwiązania napędowego samochodu. Są one praktycznie identyczne do jazdy w porównaniu do zwykłego samochodu napędzanego gazem lub olejem napędowym, ale w tym samym czasie, są one w stanie osiągnąć najwyższą wydajność.

Jako takie, hybrydy są najbardziej zdecydowanie warto, ale tylko wtedy, gdy naprawdę ich używać do tego, co są. Nie kupuj hybrydy i po prostu jeździć z regularnym silnikiem spalinowym, ponieważ to sprawia, że silnik elektryczny jest bezużyteczny i całkowicie nie docenia cały punkt posiadania hybrydy.

Jaki jest najlepszy niedrogi hybrydowy samochód do holowania?

Jak być może zauważyłeś, prawie wszystkie samochody wymienione w tym artykule są drogie i raczej luksusowe. Tak czy inaczej, nie ma potrzeby wydawania tak wygórowanej kwoty pieniędzy, jeśli chcesz holować za pomocą bardziej przystępnego pojazdu hybrydowego.

To powiedziawszy, Kia Sorento Hybrid jest w stanie holować do 3300 funtów, podczas gdy Toyota Prius jest dobry tylko dla marnych 1600 funtów, ta sama historia idzie do raczej underwhelming Honda CR-V hybrydowy. Prawdopodobnie najlepsza propozycja wartości holowania jest Kia Niro Hybrid, ponieważ ten mały bohater może holować do prawie 3000 funtów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z