Najlepsza osłona przeciwwiatrowa Porsche Boxster

Jeśli uwielbiasz jeździć sportowym kabrioletem, Porsche Boxster jest z pewnością warte rozważenia. Jednak jazda top-down cabrio bez osłony przeciwwiatrowej może zniechęcić Cię do opuszczania dachu.

Jest to częsty problem wszystkich kabrioletów, a dobrej jakości osłona przeciwwiatrowa pozwoli Ci poczuć wiatr we włosach bez zbytniego owiewania. Niektóre osłony przeciwwiatrowe są nietrwałe i trudne w użyciu, inne mogą wymagać nawet wiercenia otworów w Twoim ukochanym Porsche.

Najlepszym deflektorem będzie prawdopodobnie fabryczny deflektor Porsche dostarczany z modelem Boxster, ale jeśli nie możesz znaleźć deflektora OEM Porsche, masz do wyboru kilka deflektorów dostępnych na rynku wtórnym.

Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, pamiętaj, aby odpowiednio dopasować deflektor, aby zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę. Dobrym pomysłem jest konsultacja ze specjalistą Porsche lub przejrzenie kilku forów Porsche i uzyskanie informacji bezpośrednio od właściciela Porsche.

OEM owiewki Porsche

Znalezienie oryginalnego owiewki Porsche może być nieco trudniejsze, jeśli używasz starszego modelu Porsche Boxster, ale fabryczna owiewka Porsche jest zawsze dobrym pomysłem. Niektóre strony internetowe sprzedają wiele części Porsche, więc może uda Ci się tam znaleźć owiewkę OEM Porsche.

Niektóre konkretne witryny, takie jak Suncoastparts.com oferują szeroki wybór wszelkiego rodzaju części i akcesoriów Porsche, a prawie wszystkie z nich są oryginalne części Porsche. Dla tych, które nie są, Suncoast zawsze reklamuje nieoryginalne części Porsche odpowiednio.

Dla modelu 986 Boxster, Suncoast oferuje osłonę przeciwwiatrową z pleksiglasu/siatki o wartości 439 dolarów, która znacznie redukuje zawirowania powietrza kierowcy i pasażera. Deflektor ten wykorzystuje panel z pleksiglasu na tylną szybę, co oznacza, że widoczność do tyłu nie będzie pogorszona. Co więcej, deflektor ten jest dość często spotykany w Boxsterach 986.

  Czy Porsche Boxster jest szybkie?

Jeśli posiadasz model 918/718 Boxster, Suncoast parts oferuje oryginalny owiewkę Porsche już za 150 dolarów, a zestaw montażowy kosztuje dodatkowo 160 dolarów. Ten deflektor jest oferowany z fabrycznym Boxsterem 981/718, więc w większości przypadków jest to najlepszy deflektor dla tej generacji Boxstera.

Custom Porsche wind deflectors

Istnieje kilka firm, które specjalizują się w produkcji części do Porsche na zamówienie. Niektóre z nich oferują nawet całkowite dostosowanie deflektora wiatru przy użyciu określonych materiałów, grafiki i metod produkcji.

Niektóre z tych owiewek mogą być wyposażone w świecące diody LED, które niekoniecznie są potrzebne w Porsche. Jednak niektóre z tych owiewek dobrze radzą sobie z odganianiem wiatru, nie tracąc przy tym na estetyce i przestronności wnętrza.

Nawet Porsche OEM deflektory wiatru nie są przy użyciu szkła do tylnych deflektorów, ale firmy takie jak te są skłonni zrobić wszystko, jeśli można za to zapłacić. Plus, będziesz dumnie posiadać wysoce ograniczony deflektor wiatru, który może zwiększyć odwołania w niektórych przypadkach.

Można je znaleźć za pośrednictwem Amazon / eBay i ceny zazwyczaj wahają się od 250 dolarów do 500 dolarów w zależności od tego, co chcesz zrobić z deflektora wiatru. Niestandardowe grawerowanie ustawi cię z powrotem dodatkowe $85, ale dobrą rzeczą jest to, że niektórzy z tych producentów są skłonni zaoferować dożywotnią gwarancję, co nie jest w przypadku większości producentów deflektorów wiatru.

Regularne eBay/Amazon Porsche Boxster wind deflektory

Prawdę mówiąc, osłona przeciwwiatrowa nie jest jakimś skomplikowanym wyczynem inżynieryjnym, a wydanie kilkuset dolarów na niestandardową lub OEM Porsche osłonę przeciwwiatrową może wydawać się nieco naciągane, zwłaszcza jeśli jeździsz top-down tylko kilka razy w roku.

  Najlepszy bagażnik na rowery do Porsche Cayenne

W tym przypadku, zawsze można przeglądać eBay lub Amazon dla zwykłego, głównie chińskiej produkcji deflektora wiatru. Są one zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego i siatki, ale niektóre z nich mogą oferować tylne okno z poliwęglanu. Oczywiście, nie będą one trwać nie prawie tak długo, jak OEM Porsche deflektor wiatru będzie.

Można je kupić za tak niskie, jak 50 dolarów, ale są też bardziej wierne opcje w regionie 100-200 dolarów, ale jesteś lepiej wydać trochę więcej i kupić OEM Porsche deflektor wiatru. Czasami można nawet znaleźć używane fabryczne owiewki Porsche za naprawdę przystępną cenę.

Sekcja FAQ

Czy potrzebuję owiewki do mojego Porsche Boxster?

To zależy od kilku różnych aspektów. Jeśli jeździsz z opuszczonymi szybami, to owiewka niewiele pomoże, ale jeśli jeździsz z podniesionymi szybami, to odpowiednia, dobrze zamontowana owiewka na pewno zmniejszy zawirowania powietrza w kabinie.

Jeśli rzadko korzystasz z Boxstera top-down lub jeździsz nim głównie przy niższych prędkościach, osłona przeciwwiatrowa nie jest tak konieczna, jak mogłaby być, gdybyś używał Boxstera do jazdy top-down na dłuższych dystansach. Mimo to osłona przeciwwiatrowa jest zawsze przydatnym elementem wyposażenia, więc warto ją wypróbować przed podjęciem decyzji.

Jak niezawodne są mocowania owiewek do Porsche Boxstera?

W sieci toczy się kilka dyskusji na temat niezawodności mocowań owiewek do Porsche Boxster. Niektóre modele, szczególnie te starsze, są podatne na problemy z grzechotaniem klipsów używanych do montażu owiewki.

  Porsche vs. Lexus: Niezawodność

Ale nie ma wystarczających danych online na temat innych problemów dotyczących klipów lub reszty wyposażenia osłony przeciwwiatrowej Porsche. Bez względu na to, co się stanie, należy upewnić się, że owiewka jest prawidłowo zamontowana, aby nie odpadła przy większych prędkościach.

Jakie jest główne przeznaczenie owiewki?

Deflektor wiatru – odchyla wiatr, ale głównym powodem posiadania deflektora wiatru jest możliwość częstszego zjeżdżania z góry na dół. Deflektor nie tylko redukuje do 75% wiatru wewnątrz kabiny, ale również umożliwia jazdę z opuszczonym dachem wcześniej wiosną i później jesienią.

Wiatrochron zwiększa również ogólny komfort wewnątrz samochodu, ponieważ jest mniejszy wiatr, można słuchać muzyki lub swoich pasażerów bez większych problemów. Jeśli możesz, idź naprzód i przetestuj go, a prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, że potrzebujesz deflektora wiatru po wszystkim.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z