Najlepsze 4-miejscowe supersamochody do kupienia w 2023 roku

Najlepsze 4-miejscowe supersamochody do kupienia w 2023 roku

Zakup supersamochodu zwykle wiąże się z całą masą kompromisów, które często mogą być szkodliwe dla całego doświadczenia. Wiele osób chciałoby posiadać supersamochód, ale nie chce żyć z samochodem, który oferuje tylko dwa miejsca. Na szczęście wielu znanych producentów samochodów zdaje sobie z tego sprawę i dlatego tworzą supersamochody z czterema miejscami.

W tym artykule powiemy Ci wszystko o najlepszych 4-miejscowych supersamochodach do kupienia w 2023 roku. Niektóre z tych supersamochodów niekoniecznie są samochodami. Najlepszym czteromiejscowym supersamochodem, jaki można kupić, jest Ferrari GTC4 Lusso, ponieważ oferuje najbardziej ekscytujący silnik ze wszystkich samochodów w tej grupie, oprócz tej nieskończenie pożądanej plakietki z koniem na przedzie.

Jeśli pieniądze nie są przeszkodą i chcesz mieć najlepszy supersamochód z czterema miejscami, Koenigsegg Gemera nie ma sobie równych, jeśli chodzi o „supercarness”. Nowo wypuszczony Maserati Gran Turismo jest również supersamochodem z czterema miejscami, podobnie jak Aston Martin DB11 AMR.

Aby uzupełnić tę listę, wspomnimy również o Mercedes-Benz AMG GT 4-door, który jest w zasadzie czterodrzwiową, czteromiejscową wersją AMG GT Coupe.

1. Ferrari GTC4 Lusso to najlepszy 4-miejscowy supersamochód

Ferrari niedawno wyszło z nowym SUV-em Ferrari Purosangue, ale naprawdę nie możemy go nazwać supersamochodem. W związku z tym, zdecydowaliśmy się włączyć GTC4 Lusso zamiast. Ferrari GTC4 Lusso posiada wolnossący silnik 6.3L V12 o mocy 680 KM i 514lb-ft momentu obrotowego z 8,000rpm redline. Dźwięk tego krzyczącego V12 wystarczy, aby nazwać go najlepszym czteromiejscowym supersamochodem w dzisiejszych czasach.

GTC4 Lusso jest również wyposażony w silnik V8, ale wersja V12 jest znacznie bardziej ekscytująca. Dzięki 2-drzwiowym drzwiom i czterem przestronnym fotelom, GTC4 może być używany jako cross-continental Grand Tourer. Z wyraźną podwójną osobowością, GTC4 może być absolutną bestią i niesamowitym luksusowym samochodem za jednym naciśnięciem przycisku.

  Czym jest luksusowa wersja BMW?

2. Koenigsegg Gemera

Jeśli masz wolne 1,5 do 2 milionów dolarów i chcesz mieć czterodrzwiowy supersamochód, powinieneś zdecydowanie rozważyć Koenigsegg Gemera. Aby być w 100% szczery, nazywając Gemera supercar nie robi to sprawiedliwość, ponieważ ten szwedzki 1700 KM hybrydowy czteromiejscowy jest certyfikowany „Hypercar”.

Najbardziej szaloną rzeczą w Gemerze jest to, że wykorzystuje ona 3-cylindrowy silnik, który jednak wypycha 600 KM i 443 funty momentu obrotowego. Pod względem designu Gemera naprawdę wygląda jak supersamochód z przyszłości i jest niezwykle ekskluzywna. Gemera jest ograniczona do zaledwie 300 egzemplarzy na cały świat, co oznacza, że większość lub wszystkie są prawdopodobnie już wyprzedane.

3. Maserati Gran Turismo

Maserati Gran Turismo jest często określane jako jeden z najlepiej wyglądających supersamochodów z silnikiem przednim V8 i napędem na tylne koła, jakie kiedykolwiek powstały. Maserati zaprezentowało niedawno nowy model Gran Turismo, w którym zastosowano zmodyfikowaną wersję silnika Maserati MC20 twin-turbo V6, który w wersji Trofeo ma moc aż 550 KM.

Nie jest to może ryczące V8, które było dostępne w poprzednim modelu, ale ten V6 z pewnością zapewni rozrywkę Tobie i trzem Twoim znajomym. Jeśli chodzi o design, powiedziałbym, że Gran Turismo jest prawdopodobnie najlepiej wyglądającym samochodem na tej liście, może z wyjątkiem DB11.

4. Aston Martin DB11 AMR

Jeśli chodzi o tworzenie imponujących supersamochodów typu Grand Tourer, które mogą osiągać prędkość ponad 200mph, ale również być niezwykle luksusowe, Aston Martin jest marką, do której należy się udać. DB11 AMR posiada nieco zmienioną wersję palety silników DB11, co oznacza, że możesz wybrać pomiędzy 4.0L twin-turbo V8 lub twin-turbo 5.2L V12.

  Czy Volvo to marka luksusowa?

V8 oferuje 528 KM, podczas gdy V12 oferuje 530 KM. Niektórzy twierdzą, że V8 jest przyjemniejsze w prowadzeniu, ponieważ nie jest tak ciężkie jak V12. Tak czy inaczej, oba mogą pomieścić do czterech osób w maksymalnym luksusie, komforcie i stylu.

5. Mercedes-Benz AMG GT 63 4-drzwiowy

Jeśli pragniesz maksymalnej przestrzeni, maksymalnego luksusu, czterech drzwi i wrażeń z jazdy supersamochodem, to AMG GT 63 4-drzwiowy jest właśnie dla Ciebie. Ten super-salon oferuje silnik 4.0L BiTurbo V8 o mocy 640 KM i niewiarygodnie szeroki zakres możliwości. Oznacza to, że może być zarówno niezwykle komfortowy, jak i niezwykle zwinny.

Jeśli chcesz jeszcze więcej mocy, możesz przejść na hybrydowy model GT 73 AMG, który oferuje aż 800 KM, ale zachowuje wszystkie wygody i luksusowe udogodnienia. Podsumowując, GT 63 jest najlepszym samochodem do codziennego użytku spośród wszystkich samochodów tutaj.

Sekcja FAQ

Czy czterodrzwiowe supersamochody to prawdziwe supersamochody?

Czterodrzwiowe supersamochody mają tendencję do bycia nieco uspokojonymi w porównaniu do „prawdziwych” supersamochodów, ponieważ te są zazwyczaj nieco bardziej surowe. Prawdziwy supersamochód to coś takiego jak Ferrari F8 Tributo, McLaren 720S lub Lamborghini Aventador. Wszystkie trzy starają się być jak najlżejsze, a jednocześnie jak najmocniejsze.

Czteromiejscowy supersamochód to bardziej marketing niż rzeczywistość, ponieważ czteromiejscowe supersamochody i tak nie są czymś, czego chcą zwykli właściciele supersamochodów, z wyjątkiem Gemery.

Czy Porsche 911 Turbo S jest supersamochodem?

Porsche 911 Turbo S to czteromiejscowy samochód, który może osiągnąć 0-60mph w około 2,5 sekundy, ale niewiele osób uważa, że jest to prawdziwy supersamochód. Powodem jest to, że gama 911 jest tym, co większość ludzi lubi nazywać „szczytem sportu”. Nie jest on po prostu tak ekskluzywny czy wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje części znalezione w czymś takim jak Macan.

  Czy lepiej kupić czy wziąć w leasing luksusowy samochód?

Supersamochód to samochód, który ma zadziwiać ludzi, a jednocześnie jest surowy, skoncentrowany na torze i ekskluzywny.

Jaki jest najszybszy czteromiejscowy samochód na świecie?

Najszybszym czteromiejscowym samochodem na planecie jest wspomniany Koenigsegg Gemera, ponieważ Koenigsegg twierdzi, że ten niedorzeczny czteromiejscowy samochód może osiągnąć prędkość do 250mph/400kph. Niektórzy twierdzą nawet, że Gemera może jechać znacznie szybciej niż to i że Koenigsegg ograniczył prędkość maksymalną do 250mph.

W rzeczywistości łatwo w to uwierzyć, ponieważ Koenigsegg stworzył całą masę samochodów, które mogą jechać ponad 250mph, niektóre z nich mają nawet ponad 10 lat, podczas gdy Gemera jest zupełnie nowa i wykorzystuje znacznie mocniejszy silnik niż te samochody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z