Najlepsze Audi pod względem oszczędności paliwa

Audi A8 L plug-in hybrid bije wszystkie inne Audi pod względem oszczędności paliwa, ale jest w bardzo kosztownej cenie ponad 90.000 dolarów. Dlatego zwycięzca w tej kategorii jest trzy razy tańsze Audi A3, który jest nieco mniej wydajne pod względem zużycia paliwa na 30 mpg lub 7 litrów na 100 km. Przy odpowiedzialnej jeździe na autostradzie, może uzyskać nawet 36 mil na galon lub 6,5 litra na 100 km.

Audi A3 Sedan jest paliwooszczędne

Mimo, że istnieją bardziej przyjazne dla środowiska opcje niż Audi A3, takie jak Audi A8 L plug-in hybrid, czysto ekonomicznie rzecz biorąc, A3 sedan jest lepszą opcją. Powodem tego jest to, że A8 L Plug-in hybrid może zaoferować niesamowite 54 MPG lub 5,2 litra na 100 kilometrów, ale kosztuje trzy razy tyle, co Audi A3 sedan.
Tak więc, jeśli szukasz samochodu, który dostaje dobry przebieg gazu i nie masz na celu jazdy więcej niż milion kilometrów, A3 sedan jest ekonomicznie mądrzejszy wybór. Audi A3 sedan osiąga średnio 30 mpg lub 7 litrów na 100 kilometrów, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na luksusowego sedana.

Audi A4 z 2,0-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem osiąga tylko o 1 mpg mniej niż A3, co oznacza, że jest to również mądra, ekonomiczna opcja dla luksusowego sedana. Ale A3 bije go z niższą ceną zakupu i nieco lepszą oszczędność paliwa.

Modyfikacja silnika 2020 Audi A3, 1498 cm3, 150 KM 4-cylindrowy benzyna, ma godną pozazdroszczenia oszczędność paliwa z imponującym 5,6 litra na 100 kilometrów połączone zużycie paliwa.

  Audi A3 Niezawodność

Opcje zakupu Audi A3

Audi A3 występuje w czterech opcjach zakupu od Sport Premium, Sport Premium Plus, S Line Premium do S Line Premium plus. Przy czym najniższa cena bazowa wynosi 34.000 dolarów, a najwyższa 40.000 dolarów.

Sport Premium Plus z napędem na przednie koła uderza najlepszą równowagę między oszczędnością paliwa, wydajność i funkcje. I choć czterocylindrowy, 184-konny silnik nie jest tak mocny jak silnik z linii S, to charakteryzuje się znacznie lepszą wydajnością paliwową. Co więcej, opcja S line premium plus jest bliższa przedziałowi cenowemu Audi A4 niż A3. Dlaczego więc nie kupić A4 zamiast tego, jeśli wybierasz linię S?

Silnik i osiągi

Nie tylko jest w obu ręcznej i automatycznej skrzyni biegów, ale także jest w benzynie, hybrydowy i olej napędowy. Poza tym, ten konkretny model manualny nie przyspiesza wolniej niż jego automatyczny odpowiednik. Podczas gdy w większości innych Audis, to jest bardzo częsty problem, że użytkownicy raport.

Dobrym przykładem na dobrą mieszankę mocy, niezawodności i wydajności paliwowej jest 1,5-litrowy silnik benzynowy, z prędkością maksymalną 232 km/h, czyli 144 mph, i przyspieszeniem 0-100 km/h wynoszącym około 8 sekund.

Wnętrze i wyposażenie Audi A3

Audi A3 jest standardowo wyposażone w skórzane siedzenia, ale oferuje możliwość wyboru czarno-niebieskich lub czarno-srebrnych, materiałowych obić siedzeń. Model standardowy jest również wyposażony w przedni środkowy podłokietnik.

Standardowy model jest wyposażony w zestaw narzędzi i zestaw do naprawy opon w cenie i istnieje możliwość dodania oszczędzającego miejsce koła zapasowego. Jest on również wyposażony w pre sense przednie, tylne czujniki parkowania, hill-hold assist, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu i tempomat. Z drugiej strony, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu kosztuje około 700 euro / 850 dolarów.

  Najlepszy olej syntetyczny 5w40 dla audi

Bezpieczeństwo

Audi A3 2020 przeszło ocenę bezpieczeństwa 9,3/10 według karty wyników U.S. News. Przeszedł wszystkie testy z dobrymi wynikami i miał superior wyniki w teście przednich wyników zapobiegania kolizji. Jedynym minusem, który miał podczas testów były reflektory wyniki, które zostały uznane za akceptowalne w najlepszym przypadku.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, standardowe Audi A3 posiada przednie boczne poduszki powietrzne, poduszki czołowe i poduszki interakcyjne. Posiada również system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa, który wykorzystuje wykrywanie obecności pasażera również z tyłu. Z drugiej strony, pakiet tylnych poduszek powietrznych musi być płatny jako dodatek.

Audi A3 posiada górne pasy mocujące dla fotelików dziecięcych dla wszystkich 3 tylnych siedzeń. W zależności od miejsca, w którym się znajduje, jest wyposażone w zaczepy LATCH lub ISOFIX dla 2 zewnętrznych siedzeń tylnych. Istnieje również możliwość zamontowania bezpłatnie mocowania ISOFIX dla fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu.

FAQs

Czy są inne paliwooszczędne samochody w podobnym przedziale cenowym?

Inne luksusowe sedany, które są stosunkowo ekonomiczne i konkurują z Audi A3 to Mercedes-Benz klasy C, który jest nieco droższy oraz Volvo S60 lub Mazda 6, które są nieco tańsze, ale mimo to stanowią świetny wybór. Inną opcją jest BMW serii 2. Poza tym, Audi A4 jest nieco lepszy, ale jest tylko trochę droższy.

Czy Audi A3 jest ogólnie dobrym samochodem?

Audi A3 to luksusowy samochód klasy podstawowej. Ma stosunkowo wysoką cenę i brakuje niektórych luksusowych funkcji, które rywalizujące marki mogą mieć za tę samą cenę, ale kompensuje to eleganckim wyglądem, świetną oceną bezpieczeństwa i równowagą mocy i oszczędności paliwa. Nie tylko to, to jest bardzo gładka i przyjemna jazda i przynosi wielkie zawieszenie.

  Jakie są najlepsze woski samochodowe dla Audi?

Na jakiej platformie oparte jest Audi A3?

Trzecia generacja Audi A3 bazuje na platformie Volkswagen Group MQB, podczas gdy pierwsza i druga generacja Audi A3 bazowały na platformie Volkswagen Group A, z której korzysta wiele innych samochodów, takich jak Audi TT, Volkswagen Caddy i Golf, Touran, a nawet SEAT.

Jaka jest główna różnica między Audi A3 i Audi A4?

Główną różnicą między tymi dwoma modelami Audi jest to, że A3 jest mniejsze, bardziej kompaktowe i ma mniej miejsca dla pasażerów i ładunku, podczas gdy A4 ma więcej miejsca na nogi i głowę dla pasażerów. Poza tym, model A3 ma nieco lepszą ekonomię zużycia paliwa, ponieważ jest lżejszy.

Która marka samochodów kosztuje mniej w utrzymaniu, Audi czy BMW?

Zakup Audi nie obejmuje w cenie zakupu bezpłatnych przeglądów. W ciągu pierwszych 10 lat użytkowania na drogach użytkownicy BMW wydali średnio o 5 500 dolarów więcej na konserwację niż użytkownicy Audi. Użytkownicy Audi wydają od 10 000 do 14 000 dolarów na 10-letnią konserwację.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z