Najlepsze BMW dla kobiety

Najlepsze BMW dla kobiety

Kobiety lubią styl, komfort i piękno. Jeśli szukasz samochodu do jazdy w ruchu miejskim, dajemy ci BMW i3, tylnonapędowy 5-drzwiowy hatchback, napędzany elektrycznym synchronicznym wirnikiem magnetycznym BMW eDrive o mocy 125 kW. Ze średnim zasięgiem 150 mil na jednym ładowaniu baterii i kompaktowymi wymiarami segmentu B, ten samochód może być dobrym wyborem.

Najlepsze BMW dla kobiet na samochód miejski – BMW i3

BMW i3 zostało zaprojektowane specjalnie do jazdy po mieście. Brakuje mu dużo przestrzeni bagażowej, ale zapewnia wystarczająco dużo, aby przewieźć zakupy spożywcze, torby lub teczkę. Jego rozstaw osi wynosi 101 cali, długość 157 cali (4 metry), a szerokość 70 cali (1,75 metra), co sprawia, że jest stosunkowo łatwe do zaparkowania.

BMW i3 jest dość wysokie i bardzo wąskie, więc zawieszenie musi być dość twarde, aby utrzymać go stabilnie na drodze, co jest. Można zauważyć nierówności na drodze, ale jazda jest możliwa do opanowania. Jeśli chodzi o prowadzenie, to to małe BMW oferuje spójny układ kierowniczy z dobrą kontrolą nad pojazdem. Nie tylko to, ale ma również mały promień skrętu, co czyni go idealnym do ruchu miejskiego.

Z drugiej strony, przy większych prędkościach BMW i3 sprawia wrażenie dość nerwowego i ma mniejszą przyczepność niż można by się spodziewać po BMW. Nie jest to więc pojazd polecany do jazdy poza miastem.

  Jakie są różnice między seriami BMW?

Pedały hamulca i gazu są bardzo czułe. Kolejną zaletą jest to, że samochód ten jest dość łatwy do prowadzenia z tak zwaną „techniką jednego pedału” jako samochód automatyczny w mieście.
Mówiąc o tłumieniu hałasu z zewnątrz, silnik elektryczny jest cichy, jednak często można usłyszeć pewne dźwięki wytwarzane przez zawieszenie.

Silnik i skrzynia biegów BMW i3

BMW i3, pomimo tego, że jest samochodem miejskim, może być całkiem szybkie, ponieważ osiąga od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 7,3 sekundy. Natomiast i3s, czyli mocniejsza wersja robi to w 6,9 s.
i3s ma zasięg 175 mil, a zwykły i3 może zrobić 181 mil. To jest to, co znaleźliśmy w dokumentach, ale rzeczywisty zasięg kilometrów na jednym ładowaniu baterii jest bardziej prawdopodobne, aby być 150 mil.

Jeśli często wyjeżdżasz na dłuższe wycieczki poza miasto, nie kupuj i3, ponieważ ma krótszy zasięg niż większość pojazdów w pełni elektrycznych.

Wnętrze i cechy BMW i3

Pozycja za kierownicą BMW i3 jest niesamowita. Elektryczna regulacja foteli jest tam taka, jakiej można by się spodziewać, a kierownica również może być manipulowana, aby znaleźć idealne dopasowanie dla każdego kierowcy. Niestety, nie ma regulowanego podparcia lędźwiowego, co może powodować pewne dolegliwości, jeśli zdecydujesz się wyruszyć w długą podróż. W BMW i3 mamy wąskie słupki boczne i duże pole widzenia zarówno z przodu, jak i po bokach.

Wbrew powszechnej opinii, BMW i3 ma dużo miejsca z przodu, wyposażonego w świetną konsolę środkową. Duża w tym zasługa umiejscowienia selektora zmiany biegów, który znajduje się w pobliżu kolumny kierownicy, zamiast w oryginalnym położeniu, pomiędzy fotelami. Przestrzeń na nogi jest również solidna i nie ma problemów z miejscem na głowę w przedniej części kabiny.
Z drugiej strony, tylne siedzenia są bardzo małe i osoby powyżej 6 stóp nie są zalecane do jazdy na długo z tyłu BMW i3, ponieważ będą one uzyskać pewne problemy z plecami w dłuższej perspektywie z powodu siedzenia lekko łukowate. Ponadto, słupki z tyłu są bardzo grube i mogą powodować klaustrofobiczne odczucia zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

  Najtańszy sposób wymiany kluczyka BMW?

Na tylnej kanapie samochodu znajdują się tylko dwa miejsca zamiast trzech, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę wymiary. Zaskakujące jest to, że trzeba otworzyć przednie drzwi, aby móc otworzyć również tylne.

Cyfrowy ekran znajduje się blisko kierownicy i jest dość intuicyjny w obsłudze. Czujniki parkowania są standardową opcją w wyposażeniu. Czujniki przednie, funkcja automatycznego samoparkowania oraz kamera cofania są dostępne w tzw. pakiecie Park Assist.

Infotainment to standardowy ekran o przekątnej 10,25 cala, wyposażony w USB, Bluetooth i radio DAB. System jest intuicyjnie łatwy w obsłudze i oferuje wiele skrótów, aby nie odwracać uwagi kierowcy od drogi. Nawigacja w BMW i3 została specjalnie zaprojektowana tak, aby wskazywać punkty ładowania elektrycznego dostępne w pobliżu, dzięki czemu nie zabraknie Ci baterii.

Niestety, Android Auto nie jest dostępny i trzeba mieć iPhone’a, aby połączyć go z Apple CarPlay w pojeździe. Ogólnie rzecz biorąc, pojazd jest dobrze wykonany i idealnie pasowałby do potrzeb kobiety biznesu, często jeżdżącej po mieście.

More information about BMWs

Czy BMW ma całkowicie elektrycznego SUV-a?

Tak, BMW niedawno zaprezentowało SUV-a iX, który będzie miał imponujący zasięg szacowany na 300 mil. Pierwsze wyprodukowane egzemplarze mają pojawić się w USA do 2022 roku, natomiast produkcja rozpocznie się w 2021 roku.
BMW iX3 to w pełni elektryczny SUV, który można kupić już teraz, z zasięgiem 285 mil.

Czy BMW i3 jest samochodem w pełni elektrycznym?

BMW i3 jest uważany za samochód w pełni elektryczny, ale ma również opcję włączenia generatora gazu, który nieco rozszerza zasięg pojazdu w nagłych wypadkach. Zbiornik gazu zawiera od 7 do 9 litrów lub 4 galony paliwa, które pozwalają na dotarcie do najbliższej stacji ładowania lub stacji benzynowej.

  Czy BMW produkuje samochody sportowe?

Jaki jest najlepszy SUV BMW dla kobiety?

Najlepszym SUV-em BMW, którym może cieszyć się kobieta, jest BMW X1, dość niezawodny pojazd o nie przytłaczająco dużych wymiarach, a jednocześnie bardzo satysfakcjonujący w prowadzeniu i wnoszący styl do stołu. BMW X1 daje wiele radości z jazdy zarówno w ruchu miejskim, jak i na długich trasach. Ma sportowe usposobienie, wystarczająco dużo miejsca na bagaż i bardzo niezawodny system wspomagania parkowania, co sprawia, że jest to dobry wybór dla większości kobiet.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z