Najlepsze BMW na pierwszy samochód

Najlepsze BMW na pierwszy samochód

Mówiąc o pierwszych samochodach dla nowych kierowców, najważniejszymi rzeczami, o których należy pamiętać, są funkcje bezpieczeństwa i unikanie większej mocy niż można obsłużyć. Ponadto, potrzebujesz czegoś w przystępnej cenie, ponieważ bycie nowym kierowcą oznacza, że najprawdopodobniej jesteś młody. To sprawia, że BMW serii 1 jest idealnym pojazdem dla nowych kierowców.

BMW serii 1 F40

BMW serii 1 trzeciej generacji oferuje subkompaktowego hatchbacka z napędem xDrive lub na przednie koła.

To, co czyni ten samochód dobrym pierwszym samochodem dla nowego kierowcy, to fakt, że BMW serii 1 F40 jest mniejsze niż większość BMW, nie ma mocy, która pozwalałaby mu na bardzo agresywną jazdę, a jednocześnie jest całkiem bezpieczne w ruchu drogowym i poza miastem.

Przy wymiarach 170 cali długości (2,67 metra) i 71 cali szerokości (1,80 metra), BMW serii 1 jest dość łatwe do zaparkowania. Z oceną 5 na 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP, samochód ten jest bardzo bezpieczny w prowadzeniu, nawet przez niedoświadczonych kierowców.

BMW serii 1 jest dostępne w czterech wersjach wyposażenia: Luxury, Advantage, Sport i M Sport trim. Posiada bardzo efektowne i dość miękkie zawieszenie. Kierowcy, którzy na dłuższych trasach odczuwają chorobę lokomocyjną, zwłaszcza na wielu zakrętach, BMW serii 1 zwalcza ją dzięki płynnym zakrętom i komfortowej jeździe. Nie unosi się i jest dość stabilne na drodze, nawet w ostrzejszych zakrętach.

Pomimo tego, że jest to samochód z napędem na przednią oś, nadal czuje się jak BMW. Jest to bardzo duża poprawa w porównaniu z poprzednią tylnonapędową Serią 1. Szum wiatru jest bliski zeru, nawet przy wyższych prędkościach.

  Jaki jest najbardziej niezawodny model BMW?

Opcje silnikowe BMW serii 1

Dostępne opcje silnikowe są różne, i jak można się spodziewać po BMW jest więcej silników benzynowych niż wysokoprężnych. Występuje w 6-biegowych manualnych, 8-biegowych automatycznych i 7-biegowych dwusprzęgłowych skrzyniach biegów Getrag M-DCT.

Opcje silników benzynowych:
● 116i: B38B15 1.5 L l3 turbo o mocy 108 KM.
118i: B38B15 1.5 L l3 turbo, 138 KM
● 120i: B48A20 2.0 L l4 turbo, 176 KM
● 128ti: B48A20 2.0 L l4 turbo, 261 KM
● M135i xDrive: B48A20 2.0 L l4 turbo, 302 KM.
Opcje silników wysokoprężnych:
● 116d: B37C15UO 1.5 L l3 turbo, 114 KM
● 118d: B47D20 2.0 L l4 turbo, 148 KM
● 120d xDrive: B47D20 2.0 L l4 turbo, 187 KM.
Liczby te oznaczają, że jeśli jesteś nowym kierowcą lub rodzicem, który chce kupić pierwszy samochód dla swojego dziecka, BMW serii 1 zapewnia mniej mocy niż można by się spodziewać po BMW. Oczywiście, nie należy lekceważyć tych silników, ponieważ najszybsze z nich nadal mogą osiągnąć od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 4,8 sekundy.

Wnętrze i cechy BMW serii 1

Wbrew powszechnej opinii, BMW serii 1 zapewnia kierowcy dużo miejsca i ruchu, jeśli zdecydujemy się na regulację fotela. W pełni elektryczna regulacja fotela w pewien sposób rekompensuje twarde poduszki tych BMW.

Jeśli chodzi o przestrzeń pasażerską, tył wyprzedza nieco takich rywali jak Mercedes Klasy A czy BMW A3, ale wciąż pozostaje za bardziej przestronnymi samochodami w tym segmencie, jak Seat Leon. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pasażerowie mają mniej niż 6 stóp wzrostu, znajdą z tyłu wygodne, w przeciwnym razie mogą one szczotkować podszewkę dachu tylko trochę.

  Najlepsze BMW dla wysokich kierowców

Przestrzeń bagażowa nie jest tak obfita. Można zmieścić około 5 walizek podręcznych, ale to jest to, czego zwykle można oczekiwać od hatchbacka.

Słupki przedniej szyby są bardzo wąskie i zapewniają kierowcy szerokie pole widzenia przed pojazdem i po jego bokach. Z drugiej strony, tylne słupki są dość duże i nieco ograniczają widoczność do tyłu.

Nie obawiaj się, jeśli myślisz, że będzie to miało negatywny wpływ na Twoje umiejętności parkowania, to nie będzie. BMW serii 1 jest wyposażone w tylne czujniki parkowania i kamerę cofania, które rozwiążą ten problem. Dostępny jest również półautomatyczny system parkowania jako dodatek, jeśli uważasz, że tego potrzebujesz.
Infotainment jest standardowy ekran 8,8 cala, który ma możliwość być podniesiony do 10,3 cala na większości trims BMW. Klasyczny kontroler obrotowy, że można się spodziewać w BMW, jest tam, jeśli nie jesteś fanem kontroli ekranu dotykowego.

Zarówno Android Auto i Apple CarPlay są dostępne i są w standardowej wersji BMW serii 1. Dźwięk jest przyzwoity, z opcją dodania 16-głośnikowego, 464-watowego systemu surround firmy Harmon Kardon, dla tych, którzy cenią sobie dobre wibracje.

Modele BMW na każdy etap życia

Jakie jest najlepsze BMW dla początkującego kierowcy?

Najlepszym BMW do kupienia jako pierwszy samochód do driftu jest BMW M3 E36 lub ogólnie BMW serii 3 E36. Posiada on kuloodporny silnik i manualną skrzynię biegów, a model bazowy posiada sześciocylindrowy silnik 3.0 L twin turbo, generujący 283 funty momentu obrotowego, który jest więcej niż wystarczający, aby zrobić to, co chcesz na drodze. Osiąga on również imponującą prędkość 155 mil na godzinę.

  Czy warto nakładać powłokę antykorozyjną na BMW?

Jakie są inne dobre modele BMW na pierwszy samochód?

Ogólnie rzecz biorąc, BMW serii 3 i BMW serii 2 są świetne dla początkujących, o ile zakupiłeś opcję z mniej mocnym silnikiem. Szczególnie dla pierwszego samochodu, unikaj kupowania mocnych samochodów, takich jak większość BMW. Jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłeś samochodu z napędem na tylne koła, rozważ wypróbowanie go na jeździe próbnej przed zakupem.

Jaki model BMW jest dobry dla samochodu rodzinnego?

Dla trzy- lub czteroosobowej rodziny BMW X1 i X3 są odpowiednimi samochodami, chociaż model X5 pasowałby idealnie.
Dla większej, pięcioosobowej rodziny BMW X5 lub X7 są większe i wygodniejsze, ponieważ najnowsze generacje tych luksusowych SUV-ów oferują również trzeci rząd siedzeń, dzięki czemu w pojeździe może zmieścić się w sumie 7 osób. Jest tu również dużo miejsca na bagaż, a oba pojazdy otrzymały ocenę 5 na 5 pod względem bezpieczeństwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z