Najlepsze BMW na wycieczkę

Najlepsze BMW na wycieczkę

Na długiej trasie potrzebujesz dużo miejsca dla rodziny, wygodnej i bezpiecznej jazdy oraz wystarczająco dużo koni mechanicznych, aby mieć świadomość i w pełni cieszyć się jazdą przez cały czas. BMW X5 xDrive to idealny kandydat do tego zadania – ma wystarczająco dużo miejsca na nogi i głowę, przestrzeń bagażową i więcej niż wystarczającą moc.

BMW X5 xDrive

Pierwsze BMW X5 zadebiutowało na początku 1999 roku, a później stało się wyznacznikiem standardów dla luksusowych SUV-ów średniej wielkości. Do tej pory powstały cztery generacje, a obecna jest prowadzona przez BMW X5 G05. Istnieją również trzy nowe modele X5 M nadchodzące w serii.

BMW X5 z 2021 roku to połączenie stylu, statusu, komfortu i mocy. Jeśli wybierasz się w długą podróż, z pewnością będziesz potrzebował wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich członków rodziny, chyba że jedziesz sam. BMW X5 to drugi co do wielkości SUV oferowany przez BMW swoim fanom.

Wersja 2021 poświęciła kilka swoich możliwości terenowych, na rzecz lepszego prowadzenia i większego komfortu na drodze. Co więcej, wnętrze jest lepsze niż we wcześniejszych modelach, a jazda X5 jest całkiem relaksująca.

Możliwości silnika BMW X5

Będąc stosunkowo dużym pojazdem, SUV BMW X5 oferuje wiele opcji silnikowych, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. Wszystkie z nich współpracują z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów ZF 8HP. Istnieje również możliwość sparowania silnika benzynowego z silnikiem elektrycznym zasilanym ogniwami paliwowymi.

Opcje silników benzynowych:
● X5 xDrive40i: B58B30M1 3.0 L l6 turbo, 330 KM.
● X5 xDrive50i: N63B44M3 4.4 L V8 twin turbo, 456 KM.
● X5 xDrive45e, połączenie B58B30M1 3.0 L l6 turbo i synchronicznego silnika elektrycznego, 389 KM
● X5 M, twin-turbo S63 4.4 L V8, 591 KM
● X5 M Competition, S63 4.4 L V8 twin-turbo, 617 KM
Opcje silników wysokoprężnych:
● X5 xDrive25d: B47B20 2.0 L l4 turbo, 231 KM
● X5 xDrive30d: B57D30 3.0 L l6 turbo, 261 KM
● X5 xDrive40d: B57D30A 3.0 L l6 turbo, 335 KM
● X5 M50d: B57D30C 3.0 L l6 quad-turbo, 394 KM.
BMW X5 M Competition posiada najszybszą opcję silnikową i osiąga prędkość od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 3,7 sekundy. Choć brzmi to szalenie szybko jak na SUV-a, inne „wolniejsze” opcje silnikowe również są bardzo szybkie, a ich średni czas wynosi 5 sekund.

  Który silnik BMW jest najlepszy?

Najprostszym silnikiem jest xDrive 30d, który rozpędza samochód w 6,1 sekundy i jest niesamowity, mimo że jest najwolniejszym silnikiem. Nasze najlepsze wybory pod względem opcji silnikowych to X5 xDrive30d i X5 xDrive40i. Ale bez względu na to, co wybierzesz, wszystkie z nich przyspieszają bardzo szybko i pozwolą Ci bezpiecznie wyprzedzać inne pojazdy.

BMW X5 G05 – Zawieszenie, prowadzenie i jazda

Wszystkie modele BMW X5, poza M50i, wyposażone są w standardowe zawieszenie pneumatyczne. Jazda jest bardzo płynna i efektowna. Nie zauważymy większości wybojów czy ostrych krawędzi na drodze, a jedynym wyjątkiem jest BMW X5 xDrive 45e, ponieważ ma nieco twardszą przyczepność do drogi, być może ze względu na 21-calowe koła.

Jeśli chodzi o prowadzenie, kontrola jest bardzo stabilna przez cały czas jazdy. Kręte drogi, proste linie, deszcz czy śnieg nie przeszkadzają BMW X5 xDrive.

Hałas silnika, wnętrze i wyposażenie

Wyraźnie słychać obroty silnika, nawet w przypadku opcji wysokoprężnych, co jest miłym zaskoczeniem. Zabawnym szczegółem jest to, że jeśli wybierzesz tryb jazdy Sport, głośniki faktycznie wzmocnią dźwięk silnika i sztucznie odtworzą dźwięki wyścigowe. To może spodobać się niektórym, ale na pewno nie wszystkim.
Pozycja kierowcy jest imponująco wygodna. Dzięki typowemu dla BMW elektrycznemu systemowi regulacji foteli i kąta nachylenia oparcia, a także wysuwanej poduszce z podparciem lędźwiowym, siedzenia BMW mogą zadowolić każdego, niezależnie od tego, jak bardzo jest rozpieszczony.
System infotainment w standardzie posiada 12,3-calowy ekran z najlepszymi funkcjami, jakie BMW ma do zaoferowania. Nawigacja jest bardzo niezawodna i łatwa w użyciu. Zarówno Apple CarPlay i Android Auto są dostępne, aby połączyć się ze smartfonem, jak również USB i Bluetooth.
Podwyższona pozycja fotela daje kierowcy duży kąt widzenia i pozwala zachować pełną kontrolę nad sytuacją na drodze. Elementy sterujące infotainment są proste i intuicyjne, a przy tym bardzo skuteczne. Skóra BMW jest wysokiej jakości, a deska rozdzielcza jest oszałamiająco luksusowa.
Z drugiej strony, widoczność z tyłu nie jest tak dobra jak z przodu. Dlatego BMW zaimplementowało sporo kamer i czujników parkowania, aby pomóc Ci podczas parkowania. Boczne szyby są prawie pionowe, co daje dodatkowe punkty za widoczność na boki. Kamera cofania również może odegrać ważną rolę, pomagając w jeździe tyłem. Dostępny jest również widok z góry, który pomoże Ci w prowadzeniu.

  Czy używane BMW i3 to dobry zakup?

Your BMW X5 questions answered

Ile kosztuje BMW X5 w wersji podstawowej?

W zależności od wyposażenia i opcji silnika, cena BMW X5 z 2021 roku jest bardzo zróżnicowana. Najniższy koszt fabrycznie nowego SUV-a tego modelu to około 60 000 dolarów za model sDrive40i. Pojazd ma gwiezdne recenzje i świetne oceny. Pomimo tego, że jest to podstawowy model X5, zapewnia on świetne osiągi, komfort i styl.

Czy BMW X5 jest drogie w utrzymaniu i serwisowaniu?

Właściciele BMW X5 informują, że średnie naprawy wahają się od 150 do 400 dolarów za serwisowanie po przejechaniu 10 000 mil. Większe naprawy elementów układu napędowego mogą kosztować od 1000 do 3500 dolarów, a w poważniejszych przypadkach nawet więcej. Roczne utrzymanie szacuje się na średnio 1400 dolarów, a w niektórych przypadkach nawet 1800 dolarów.

Czy używane BMW X5 jest niezawodne?

Przy zakupie używanego BMW w grę wchodzi wiele czynników. Czy pojazd był regularnie i prawidłowo serwisowany i konserwowany? Czy był agresywnie prowadzony? Ogólnie rzecz biorąc, X5 to wytrzymałe maszyny, a nowsze modele X5 zajmują drugie miejsce pod względem niezawodności w kategorii średniej wielkości luksusowych SUV-ów, wyprzedzając nawet Volvo XC90 i Range Rovera Sport.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z