Najlepsze firmy, które modyfikują BMW

Tuning BMW optymalizuje je pod kątem innego zestawu wymagań wydajnościowych niż ten, do którego zostało tradycyjnie zaprojektowane. Zazwyczaj ludzie modyfikują swoje samochody, aby zwiększyć ich osiągi i nadać im bardziej spektakularny wygląd. Niezależnie od tego, jakie są jedne z najlepszych firm, które modyfikują BMW?

Najlepsze firmy, które modyfikują lub tuningują BMW to BMW M, Alpina, G-Power, AC Schnitzer, Dinan, Manhart i Motorsport. Zauważ, że są to jedne z najbardziej popularnych firm, ponieważ kilka firm tuninguje BMW.

Firmy modyfikujące BMW, które wyróżniliśmy są jednymi z najlepszych i stworzyły doskonałą reputację. Poza tym, BMW M jest spółką zależną BMW, podczas gdy Alpina specjalizuje się w tuningu tylko samochodów BMW. Inne firmy tuningują różne pojazdy z BMW włącznie.

Jakie są najlepsze firmy, które modyfikują BMW?

BMW M

W przeciwieństwie do innych tunerów na tej liście, BMW M jest filią BMW AG. Czasami nazywane jest Power M. Poza tym jest to jedna z najstarszych firm tuningowych BMW, która rozpoczęła swoją działalność w 1972 roku. Początkowo BMW M zajmowało się tuningiem tylko samochodów wyścigowych, zanim zaczęło tuningować wszystkie samochody.

Po wyprodukowaniu pierwszego BMW M, firma zdecydowała się oferować swoje usługi tuningowe wyłącznie dla marki BMW. Od tego czasu BMW M stało się częścią BMW z własną linią. Niektóre z popularnych samochodów w linii BMW M to M3 Sedan, M2 Coupe, M5 Sedan, M4 Coupe, X5 M, X6 M i wiele innych.

Alpina

Alpina zaczęła tuningować samochody na długo przed rozpoczęciem działalności BMW M. Dokładnie rzecz ujmując, Alpina rozpoczęła tuning samochodów w 1962 roku, co czyni ją najstarszą firmą tuningową BMW. Obecnie pojazdy tuningowane przez Alpinę są sprzedawane przez dealerów BMW. Co więcej, samochody te objęte są gwarancją oferowaną na pojazdy BMW.

  Który napęd na wszystkie koła jest lepszy - BMW czy Mercedes-Benz?

Co więcej, Alpina nie tylko tuninguje BMW w celu uzyskania wyjątkowych osiągów, ale również modernizuje wnętrze i inne części. BMW Alpina to jedne z najlepiej wyglądających BMW na rynku. Jednym z najbardziej godnych uwagi modeli Alpina jest B7. Jednak marka ta posiada również modele B3, B4, B5, D3, D4, D5 i XD3.

G-Power

G-Power to kolejna topowa firma modyfikująca BMW. Firma ta zaczynała od dostarczania specjalistycznych pakietów dla BMW, zanim zaczęła tuningować samochody BMW. Zaskakująco, zaczęła również tuningować Mercedesy AMG, co wydaje się być dziwnym posunięciem.

AC Schnitzer

Założona w 1987 roku firma AC Schnitzer zaczęła od dostarczania usług tuningowych tylko dla pojazdów BMW. Mimo to, firma rozwinęła się i obecnie oferuje swoje usługi takim markom jak Mini, Land Rover, Jaguar i motocykle BMW. To, co odróżnia AC Schnitzer od innych tunerów na tej liście, to fakt, że obsługuje ona różne modele BMW.

Manhart

Podobnie jak AC Schnitzer, ta marka również zaczynała od oferowania swoich usług tuningowych tylko dla BMW, ale obecnie zajmuje się również Mini, McLarenem, Audi i Mercedesem. Jednak jej głównym obszarem zainteresowania nadal jest BMW. Jej głównym celem jest poprawa osiągów samochodu.

Dinan

Dinan to kolejna popularna marka zajmująca się tuningiem BMW. Firma ta została założona w 1979 roku, a jej celem jest tuningowanie BMW, aby osiągały wysokie osiągi. Oprócz tuningu BMW, firma tuninguje również Mini i Mercedes-Benz.

Hamann Motorsport

Hamann Motorsport jest jedną z najlepszych firm zajmujących się tuningiem BMW dla osób, które chcą mieć sportowo wyglądający samochód. Oprócz tuningu silnika, firma ta modyfikuje również samochód i nadaje mu bardziej sportowy wygląd. Jak większość samochodów na tej liście, tuninguje również inne popularne marki samochodów, takie jak Audi, Rolls Royce, Maserati, Porsche, Martin i Bentley.

  Czym jest odpowiednik BMW dla Brabusa?

FAQ

Czy powinienem tuningować moje nowe BMW?

Tuning nowego BMW nie jest złym pomysłem, ale może się to skończyć dużymi kosztami. Jeśli tuning samochodu zakończy się uszkodzeniem jednej z części, BMW może nie pokryć gwarancji. Poza tym wartość odsprzedaży drastycznie spadnie, ponieważ tuningowane samochody zwykle mają więcej problemów w porównaniu z tymi, które nie są tuningowane.

Jednakże, jeśli masz stare BMW, możesz je dostroić, ponieważ nie ryzykujesz dużej straty. Jeśli jednak chcesz tuningować swoje nowe BMW, upewnij się, że skontaktujesz się z najlepszymi tunerami, takimi jak Alpina, Dinan, G-Power lub Manhart. Niektóre firmy, takie jak Dinan, oferują gwarancję, co oznacza, że Twój samochód jest chroniony w przypadku usterki podczas tuningu.

Czy BMW zezwala na tuning?

Tak, BMW zezwala na tuning. Właściwie większość BMW jest dostarczana ze standardowym tuningiem producenta, który można zmodyfikować w sklepie motoryzacyjnym dla lepszego dostosowania wydajności. Dodatkowo, tuning BMW umożliwia optymalizację samochodu pod kątem zużycia paliwa, mocy i lepszego prowadzenia.

Jak długo trwa modyfikacja BMW?

To zależy od tego, czy jest to nowy czy stary samochód. Jeśli jest on przebudowywany, zajmie to od 7 do 10 dni. Wynika to z faktu, że części muszą dotrzeć, zanim firma będzie mogła rozpocząć wprowadzanie koniecznych zmian. Ale jeśli są to nowe części, których nikt nie używa, to trwa to dość długo w zależności od fabryki.

  Czy Tesla jest lepsza od BMW?

Która firma tuningowa jest lepsza – Dinan czy Hamann Motorsport?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy firmę tuningową Dinan czy Hamann Motorsport, otrzymamy świetnie zestrojony, niepowtarzalny i mocny samochód. Obie firmy różnią się jednak w swojej ofercie. Hamann koncentruje się bardziej na designie, podczas gdy Dinan zwraca uwagę na osiągi.

Hamann Motorsport jest synonimem niskoprofilowych spojlerów, wieloczęściowych felg, body kitów i dwunastotłoczkowych hamulców tarczowych. Z drugiej strony, Dinan jest popularny za osiągi. Dinan zadba o to, aby Państwa samochód zyskał dodatkowe właściwości jezdne, co jest istotne dla zapalonych kierowców.

Czy chipy wydajności BMW działają?

Tak, chipy wydajności BMW działają. Poprawią one osiągi i MPG Twojego BMW. Tak więc, będziesz musiał wykonać dyno tuning swojego BMW, aby zwiększyć jego wydajność i MPG. Zauważ, że tuning zwiększy rozrząd i ciśnienie doładowania. Najlepszą częścią jest to, że dodanie chipa wydajności BMW nie naruszy gwarancji.

Podsumowanie

Nawet jeśli kilka firm modyfikuje BMW, tylko kilka jest znanych ze swoich markowych projektów i osiągów. Należą do nich BMW M, Alpina, G-Power, AC Schnitzer, Dinan, Manhart i Hamann Motorsport.

Przed wybraniem jakiejkolwiek firmy tuningowej BMW, musisz zrozumieć swoje potrzeby i budżet, ponieważ firmy te różnią się rodzajem usług i budżetem, jaki oferują. Na przykład BMW Alpina specjalizuje się w poprawie wydajności i komfortu samochodu, podczas gdy Dinan, G-Power i Manhart specjalizują się wyłącznie w wydajności.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z