Najlepsze kabriolety dla wysokich kierowców

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że wysocy ludzie i kabriolety nie radzą sobie dobrze razem. Chociaż niektóre mniejsze, kompaktowe, 2-miejscowe kabriolety są rzeczywiście zbyt kompaktowe dla osób powyżej 6 stóp, to inne radzą sobie doskonale.

Jeśli chcesz mniejszy 4-miejscowy kabriolet, Chevy Camaro, Ford Mustang lub BMW serii 4 to jedne z najbardziej popularnych 4-miejscowych kabrioletów na rynku. Wszystkie trzy z nich są wystarczająco przestronne dla wyższych kierowców bez poświęcania tylnych siedzeń zbyt wiele.

Jeśli szukasz 2-miejscowego kabrioletu, Porsche 911 Targa oferuje prawie tyle samo miejsca we wnętrzu, co wersja coupe, z wyjątkiem tylnych siedzeń. Jeśli zdecydujesz się na supersamochód, McLaren 650S oferuje niezrównaną przestrzeń na nogi i przyzwoitą przestrzeń nad głową.

Pełnowymiarowe, luksusowe kabriolety, takie jak Mercedes Benz S-Class, Bentley Continental GTC czy Rolls Royce Dawn oferują najwyższy poziom komfortu i luksusu na rynku kabrioletów. Są przestronne, dobrze wyglądają i są niesamowicie wygodne.

Mniejsze 4-miejscowe kabriolety dla wyższych osób

Kabriolety Chevy Camaro, Ford Mustang, BMW serii 4 nie są uważane za małe, ale w świecie luksusowych kabrioletów z pewnością sprawiają takie wrażenie. Nie oznacza to jednak, że nie będą oferować wystarczająco dużo miejsca. Wręcz przeciwnie, wszystkie trzy z nich są bardziej niż wystarczająco przestronne.

Chevy Camaro

Chevy Camaro Convertible oferuje 38,4 cala przestrzeni nad głową kierowcy z założonym dachem i całkiem pokaźną przestrzeń na nogi (44 cale). Mimo, że Camaro może wydawać się mały wewnątrz, jest to głównie ze względu na ograniczenia widoczności, a Camaro jest nadal doskonałym wyborem dla kabrioletu.

  Jaki jest najwygodniejszy samochód rodzinny?

Ford Mustang

Ford Mustang jest jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie i nietrudno się domyślić dlaczego. V8 z top-down, 37,6 cali przestrzeni nad głową i 44,5 cali przestrzeni na nogi z pewnością tworzą świetne combo. Warto również wspomnieć, że Mustang oferuje więcej miejsca dla pasażerów z tyłu niż Camaro.

BMW serii 4

Kabriolet BMW serii 4 oferuje 40,6 cala przestrzeni nad głową kierowcy i prawie 42 cale przestrzeni na nogi. Jeśli cenisz sobie nowe technologie i wydajne silniki, nowoczesne BMW serii 4 wydaje się być świetnym zakupem.

Dwumiejscowe sportowe kabriolety dla wysokich osób

Dwumiejscowy sportowy kabriolet to prawdopodobnie najbardziej logiczny wybór dla kabrioletu. W końcu kabriolet powinien być również samochodem dynamicznym i równie dobrze wyglądającym, jak sportowe coupe.

Porsche 911 Targa

I właśnie to oferuje nowe Porsche 911 Targa. 911 Targa łączy w sobie dziedzictwo Porsche z praktycznością, jeśli nie używasz swojego samochodu do przewożenia pasażerów z tyłu. 911 Targa wygląda prawdopodobnie nawet lepiej niż zwykłe 911. A przestrzeń wewnątrz jest niemal identyczna i więcej niż wystarczająca dla wysokich osób.

McLaren 650S Spyder

Ale co, jeśli chcesz coś nieco poważniejszego, a nawet 911 nie oferuje poziomu emocji niezbędnego do zakupu kabrioletu? Powinieneś rozejrzeć się za McLarenem 650S Spyder, ponieważ oferuje on 38,4 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 44,2 cala przestrzeni na nogi.

Mercedes SL-Class

Kolejną świetną opcją jest Mercedes SL-Class. SL również oferuje kabriolet z hardtopem, tak jak 650S i 911 Targa. SL ma 39,1 cala przestrzeni nad głową i 43 cale przestrzeni na nogi kierowcy.

  Najlepsze samochody typu hatchback dla wysokich kierowców

Najlepsze pełnowymiarowe luksusowe kabriolety

Wszystkie wymienione wyżej kabriolety są dobrze wyglądające, luksusowe i przyzwoicie komfortowe, może z wyjątkiem 650S. Ale jeśli jesteś wybredny w wyborze luksusowych samochodów, a także masz środki finansowe, aby to poprzeć, jest kilka jeszcze lepszych wyborów.

Mercedes Klasy S kabriolet

Mercedes Klasy S cabrio to, jak samo słowo wskazuje, Klasa S bez dachu. Mercedes nie poszedł na żadne skróty przy tworzeniu wersji kabriolet, co podkreśla również cena. Luksusowy kabriolet Klasy S oferuje dużo miejsca dla 4 pasażerów.

Bentley Continental GTC

Bentley Continental GTC oferuje jeszcze bardziej luksusowe wnętrze i wysokiej jakości materiały. GTC ma 38 cali przestrzeni nad głową kierowcy i prawie 42 cale miejsca na nogi. Jest też sporo miejsca dla pasażerów z tyłu, co oznacza, że GTC jest więcej niż wystarczające dla wysokich kierowców.

Rolls Royce Wraith/Drophead

Jeśli jednak pragniesz najwyższego poziomu współczesnego luksusu, poopulacyjne modele Rolls Royce Wraith/Drophead są najbardziej luksusowymi obiektami ruchomymi na czterech kołach, jakie kiedykolwiek powstały. Cena Rolls Royce’a może wydawać się nie z tego świata, ale jeśli kupisz jednego z nich, możesz być pewien, że rzeczywiście będziesz cieszyć się najlepszym, co luksusowy samochód ma do zaoferowania.

FAQ about choosing a convertible

Czy powinienem kupić kabriolet z miękkim czy twardym dachem?

Wybór między hardtopem a softtopem jest nieistotny, ponieważ liczy się tylko samochód, a nie mechanizm dachu. Warto wspomnieć, że soft-top jest zazwyczaj nieco lżejszy i zajmuje mniej miejsca w bagażniku.

  Czy samochody hybrydowe są dobre do jazdy po górach?

Natomiast dach typu hardtop oferuje wrażenia z jazdy, co oznacza cichszą jazdę, a dla niektórych lepiej wyglądający samochód. Nie są to jednak dane ostateczne, ponieważ prawie wszystkie modele Rolls Royce’a i Bentleya mają miękkie dachy, a mimo to są najcichszymi kabrioletami.

Jaka jest różnica między kabrioletem a coupe?

Prawie wszystkie wymienione tutaj samochody można kupić w wersji coupe lub kabriolet. Różnice są głównie estetyczne lub związane z kompromisami w zakresie dynamiki i praktyczności.

Kabriolety zazwyczaj nie są tak dopracowane jak coupe, nie są tak sztywne i bardziej odczuwają ugięcia podwozia. Nie są też tak dynamiczne, ciche czy praktyczne. Ale wszystkie te kompromisy bledną w porównaniu z doświadczeniem jazdy bez dachu w piękny wiosenny wieczór.

Czy niektóre kabriolety zmniejszają ilość miejsca dla pasażerów z tyłu?

Większość z nich tak, ponieważ kabriolety są zwykle budowane dla platform 2-miejscowych, ale nie wszystkie. Co więcej, kabriolety oferują również specjalnie zaprojektowane osłony przeciwwiatrowe, które zazwyczaj znajdują się za dwoma pasażerami z przodu.
Modele takie jak Porsche 911 Targa, Bentley GTC i Mercedes Klasy S zabierają miejsce na tylnych siedzeniach, ale jest to rozsądne oczekiwanie przy zakupie kabrioletu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z