Najlepsze kabriolety dla wysokich kierowców


Istnieje powszechne błędne przekonanie, że wysocy ludzie i kabriolety nie radzą sobie dobrze razem. Chociaż niektóre mniejsze, kompaktowe, 2-miejscowe kabriolety są rzeczywiście zbyt kompaktowe dla osób powyżej 6 stóp, to inne radzą sobie doskonale.

Jeśli chcesz mniejszy 4-miejscowy kabriolet, Chevy Camaro, Ford Mustang lub BMW serii 4 to jedne z najbardziej popularnych 4-miejscowych kabrioletów na rynku. Wszystkie trzy z nich są wystarczająco przestronne dla wyższych kierowców bez poświęcania tylnych siedzeń zbyt wiele.

Jeśli szukasz 2-miejscowego kabrioletu, Porsche 911 Targa oferuje prawie tyle samo miejsca we wnętrzu, co wersja coupe, z wyjątkiem tylnych siedzeń. Jeśli zdecydujesz się na supersamochód, McLaren 650S oferuje niezrównaną przestrzeń na nogi i przyzwoitą przestrzeń nad głową.

Pełnowymiarowe, luksusowe kabriolety, takie jak Mercedes Benz S-Class, Bentley Continental GTC czy Rolls Royce Dawn oferują najwyższy poziom komfortu i luksusu na rynku kabrioletów. Są przestronne, dobrze wyglądają i są niesamowicie wygodne.

Mniejsze 4-miejscowe kabriolety dla wyższych osób

Kabriolety Chevy Camaro, Ford Mustang, BMW serii 4 nie są uważane za małe, ale w świecie luksusowych kabrioletów z pewnością sprawiają takie wrażenie. Nie oznacza to jednak, że nie będą oferować wystarczająco dużo miejsca. Wręcz przeciwnie, wszystkie trzy z nich są bardziej niż wystarczająco przestronne.

Chevy Camaro

Chevy Camaro Convertible oferuje 38,4 cala przestrzeni nad głową kierowcy z założonym dachem i całkiem pokaźną przestrzeń na nogi (44 cale). Mimo, że Camaro może wydawać się mały wewnątrz, jest to głównie ze względu na ograniczenia widoczności, a Camaro jest nadal doskonałym wyborem dla kabrioletu.

Ford Mustang

Ford Mustang jest jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie i nietrudno się domyślić dlaczego. V8 z top-down, 37,6 cali przestrzeni nad głową i 44,5 cali przestrzeni na nogi z pewnością tworzą świetne combo. Warto również wspomnieć, że Mustang oferuje więcej miejsca dla pasażerów z tyłu niż Camaro.

BMW serii 4

Kabriolet BMW serii 4 oferuje 40,6 cala przestrzeni nad głową kierowcy i prawie 42 cale przestrzeni na nogi. Jeśli cenisz sobie nowe technologie i wydajne silniki, nowoczesne BMW serii 4 wydaje się być świetnym zakupem.

Dwumiejscowe sportowe kabriolety dla wysokich osób

Dwumiejscowy sportowy kabriolet to prawdopodobnie najbardziej logiczny wybór dla kabrioletu. W końcu kabriolet powinien być również samochodem dynamicznym i równie dobrze wyglądającym, jak sportowe coupe.

Porsche 911 Targa

I właśnie to oferuje nowe Porsche 911 Targa. 911 Targa łączy w sobie dziedzictwo Porsche z praktycznością, jeśli nie używasz swojego samochodu do przewożenia pasażerów z tyłu. 911 Targa wygląda prawdopodobnie nawet lepiej niż zwykłe 911. A przestrzeń wewnątrz jest niemal identyczna i więcej niż wystarczająca dla wysokich osób.

McLaren 650S Spyder

Ale co, jeśli chcesz coś nieco poważniejszego, a nawet 911 nie oferuje poziomu emocji niezbędnego do zakupu kabrioletu? Powinieneś rozejrzeć się za McLarenem 650S Spyder, ponieważ oferuje on 38,4 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 44,2 cala przestrzeni na nogi.

Mercedes SL-Class

Kolejną świetną opcją jest Mercedes SL-Class. SL również oferuje kabriolet z hardtopem, tak jak 650S i 911 Targa. SL ma 39,1 cala przestrzeni nad głową i 43 cale przestrzeni na nogi kierowcy.

Najlepsze pełnowymiarowe luksusowe kabriolety

Wszystkie wymienione wyżej kabriolety są dobrze wyglądające, luksusowe i przyzwoicie komfortowe, może z wyjątkiem 650S. Ale jeśli jesteś wybredny w wyborze luksusowych samochodów, a także masz środki finansowe, aby to poprzeć, jest kilka jeszcze lepszych wyborów.

Mercedes Klasy S kabriolet

Mercedes Klasy S cabrio to, jak samo słowo wskazuje, Klasa S bez dachu. Mercedes nie poszedł na żadne skróty przy tworzeniu wersji kabriolet, co podkreśla również cena. Luksusowy kabriolet Klasy S oferuje dużo miejsca dla 4 pasażerów.

Bentley Continental GTC

Bentley Continental GTC oferuje jeszcze bardziej luksusowe wnętrze i wysokiej jakości materiały. GTC ma 38 cali przestrzeni nad głową kierowcy i prawie 42 cale miejsca na nogi. Jest też sporo miejsca dla pasażerów z tyłu, co oznacza, że GTC jest więcej niż wystarczające dla wysokich kierowców.

Rolls Royce Wraith/Drophead

Jeśli jednak pragniesz najwyższego poziomu współczesnego luksusu, poopulacyjne modele Rolls Royce Wraith/Drophead są najbardziej luksusowymi obiektami ruchomymi na czterech kołach, jakie kiedykolwiek powstały. Cena Rolls Royce’a może wydawać się nie z tego świata, ale jeśli kupisz jednego z nich, możesz być pewien, że rzeczywiście będziesz cieszyć się najlepszym, co luksusowy samochód ma do zaoferowania.

FAQ about choosing a convertible

Czy powinienem kupić kabriolet z miękkim czy twardym dachem?

Wybór między hardtopem a softtopem jest nieistotny, ponieważ liczy się tylko samochód, a nie mechanizm dachu. Warto wspomnieć, że soft-top jest zazwyczaj nieco lżejszy i zajmuje mniej miejsca w bagażniku.

Natomiast dach typu hardtop oferuje wrażenia z jazdy, co oznacza cichszą jazdę, a dla niektórych lepiej wyglądający samochód. Nie są to jednak dane ostateczne, ponieważ prawie wszystkie modele Rolls Royce’a i Bentleya mają miękkie dachy, a mimo to są najcichszymi kabrioletami.

Jaka jest różnica między kabrioletem a coupe?

Prawie wszystkie wymienione tutaj samochody można kupić w wersji coupe lub kabriolet. Różnice są głównie estetyczne lub związane z kompromisami w zakresie dynamiki i praktyczności.

Kabriolety zazwyczaj nie są tak dopracowane jak coupe, nie są tak sztywne i bardziej odczuwają ugięcia podwozia. Nie są też tak dynamiczne, ciche czy praktyczne. Ale wszystkie te kompromisy bledną w porównaniu z doświadczeniem jazdy bez dachu w piękny wiosenny wieczór.

Czy niektóre kabriolety zmniejszają ilość miejsca dla pasażerów z tyłu?

Większość z nich tak, ponieważ kabriolety są zwykle budowane dla platform 2-miejscowych, ale nie wszystkie. Co więcej, kabriolety oferują również specjalnie zaprojektowane osłony przeciwwiatrowe, które zazwyczaj znajdują się za dwoma pasażerami z przodu.
Modele takie jak Porsche 911 Targa, Bentley GTC i Mercedes Klasy S zabierają miejsce na tylnych siedzeniach, ale jest to rozsądne oczekiwanie przy zakupie kabrioletu.

Recent Posts