Najlepsze małe samochody dla wysokich kierowców

Jeśli jesteś powyżej sześciu stóp wzrostu, Twoje życie wymaga od Ciebie kompromisów na co dzień. Przykładem takiego kompromisu będzie zawsze, gdy wejdziesz do kompaktowego samochodu. Nawet jeśli wiele kompaktowych samochodów jest nadal wystarczająco dużych dla wysokich kierowców, nie są one idealne, zwłaszcza jeśli chodzi o dłuższe podróże.

Wyższe osoby potrzebują samochodów, które oferują dużo miejsca na nogi i głowę, aby czuć się komfortowo przez dłuższy czas. Może to być trudne dla tych, którzy chcą mniejszy samochód, ponieważ cieszą się one tańsze ceny wejścia, tańsze koszty eksploatacji i są łatwiejsze w prowadzeniu niż większość większych samochodów.

Istnieje jednak kilka samochodów, którym udaje się połączyć kompaktowe wymiary z dużą ilością miejsca w środku. Doskonałym przykładem takiego samochodu jest Volkswagen Jetta, który oferuje aż 41 cali miejsca na nogi kierowcy, a jednocześnie jest mocno osadzony w segmencie kompaktowych sedanów.

Jeśli wolisz kompaktowe SUV-y, koniecznie sprawdź Subaru Crosstrek. Najlepszym kompaktowym hatchbackiem dla wyższych kierowców jest Mini Cooper lub Honda Fit. Jeśli chcesz mieć bardziej luksusowego, ale skromnego kompaktowego sedana, sprawdź Audi A3 sedan.

Volkswagen Jetta – Bardziej przestronna alternatywa dla Golfa

Volkswagen Jetta nie jest już tak popularny jak kiedyś, ponieważ VW przestał skupiać się na Jetcie tak bardzo jak kiedyś. To nie znaczy, że Jetta nie jest dobra, ale po prostu fakt, że crossovery i SUV-y są teraz najbardziej rynkowymi samochodami na planecie.

Tak czy inaczej, Jetta nadal oferuje wszystkie cechy, których można oczekiwać od takiego samochodu. Dzięki 41,1-calowej przestrzeni na nogi kierowcy i 38,5-calowej przestrzeni nad głową, Jetta plasuje się w ścisłej czołówce segmentu kompaktowych sedanów. Jeśli połączymy to z dość konkurencyjną ceną, wydaje się, że nie można się pomylić z Jettą.

  Czy wymiana oleju u dealera jest tańsza?

Subaru Crosstrek – Najlepsza opcja SUV dla wysokich kierowców

Kompaktowy SUV Crosstrek jest jednym z najlepszych samochodów dla wysokich kierowców, którym zależy na praktyczności, przestrzeni i użyteczności bez wydawania dużych pieniędzy. Z 43,1 cala przestrzeni na nogi i prawie 40 cali przestrzeni nad głową, Crosstrek jest na samym szczycie swojego segmentu, jeśli chodzi o przestrzeń dla kierowcy.
Jeśli połączyć to z ceną wyjściową poniżej 24 dolarów, trudno znaleźć coś, co może konkurować z Crosstrekiem. Świetną rzeczą w Crosstreku jest to, że jest on również standardowo wyposażony w napęd AWD, co czyni go pięknym codziennym kierowcą na każdą pogodę.

Mini Cooper – Niewiarygodnie przestronny jak na swój rozmiar

Mini Cooper jest jednym z najłatwiej rozpoznawalnych samochodów na tej liście, ponieważ posiada wieloletnie dziedzictwo wspaniałych kompaktowych hatchbacków. Ceny najnowszego Mini zaczynają się od około 27 tys. dolarów za wersję czterodrzwiową, co sprawia, że Mini jest dość konkurencyjną opcją w tym segmencie.

Dzięki ponad 41,4-calowej przestrzeni na nogi kierowcy i 40-calowej przestrzeni nad głową, Mini jest wygodne nawet dla osób o wzroście powyżej 6 stóp. Mini jest również bardzo konfigurowalny, oferuje dość rozrywkową jazdę i piękny wygląd zewnętrzny.

Honda Fit – Najlepszy stosunek jakości do ceny spośród wszystkich samochodów kompaktowych

Rok 2021 był rokiem, w którym Honda oficjalnie zaprzestała produkcji modelu Honda Fit na rynek amerykański. Jest to dość rozczarowujące, ale nadal można dostać ledwo używany, a nawet zupełnie nową wersję 2020 za mniej niż 17k dolarów, co czyni Fit najlepszym stosunkiem jakości do ceny ze wszystkich samochodów tam, jeśli chodzi o przestrzeń dla kierowcy.

  Jaki jest najlepszy kabriolet z 4 siedzeniami?

Fit oferuje 41,4 cala miejsca na nogi kierowcy i 39,5 cala miejsca na głowę kierowcy, co oznacza, że Fit oferuje więcej miejsca niż większość samochodów średniej wielkości. Jest również niezwykle paliwooszczędny i niezawodny, co oznacza, że koszty eksploatacji są tak niskie, jak to tylko możliwe.

Audi A3 sedan – Najlepszy subkompaktowy sedan dla wysokich kierowców

Nowe Audi A3 sedan jest najmniejszym sedanem Audi na rynku, ale nie myślcie, że A3 nie jest tak wyrafinowane, jak powinno być Audi. Nowe A3 otrzymało całkowicie zmieniony wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, dzięki czemu jest równie atrakcyjne jak niektóre większe sedany Audi.

Przestrzeń wewnętrzna jest również pomieścić z prawie 42 cali przestrzeni na nogi kierowcy i prawie 37 cali przestrzeni nad głową kierowcy. Posiadam A3 sedan z 2018 roku, który oferuje mniej miejsca i jest mi wystarczająco wygodnie nawet przy wzroście 6 stóp i 5 cali.

Sekcja FAQ

Co sprawia, że samochód jest dobry dla wysokiego kierowcy?

Wysocy kierowcy cenią sobie przyzwoitą przestrzeń na nogi i głowę kierowcy, a także ogólnie dużą ilość miejsca w kabinie. Świetny samochód dla wysokiej osoby oferuje odpowiednio wysoki punkt wejścia do samochodu bez konieczności zajmowania wysokiej pozycji za kierownicą.

Wyżsi kierowcy doceniają również dużą ilość regulacji w kierownicy i dziale siedzeń. Najważniejszym aspektem jest fakt, że dany samochód jest wystarczająco wygodny zarówno dla niższych kierowców, jak i na dłuższe podróże, bez poświęcania przestrzeni na tylnych siedzeniach.

  Jakim samochodem jeździł Columbo

Które samochody są złe dla wysokich kierowców?

Najgorszym segmentem samochodów dla wysokich kierowców jest segment samochodów sportowych, ponieważ samochody takie jak te są kompromisem w zakresie przestrzeni na korzyść bardziej ekscytującego wyglądu zewnętrznego i lepszego profilu aerodynamicznego. Są one również niższe w porównaniu z innymi samochodami na rynku, ponieważ osiągi wymagają niżej położonego środka ciężkości.

Co więcej, samochody takie jak te oferują zazwyczaj mniejsze możliwości regulacji, jeśli chodzi o siedzenia i pozycję kierownicy. Jeśli jesteś zainteresowany samochodem sportowym, pamiętaj, aby dokładnie go przetestować przed zakupem.

Jakie samochody są złe dla niskich kierowców?

Niscy kierowcy również korzystają z wielu możliwości regulacji kierownicy i fotela, ale najbardziej cenią sobie dobrą widoczność dookoła. Co więcej, samochody dla niższych kierowców oferują również niższą wysokość nadwozia, co ułatwia wsiadanie.

Uchwyty, deski rozdzielcze, regulowane zawieszenie są mile widziane, jeśli chodzi o krótkich kierowców. Tak czy inaczej, dokładna jazda próbna jest zawsze niezbędna, bez względu na to, czy jesteś niski czy wysoki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z