Najlepsze miejsce do zakupu używanego Mercedesa

Jeśli szukasz używanego Mercedesa, masz do wyboru wiele różnych salonów sprzedaży, franczyz, prywatnych sprzedawców, aukcjonerów lub niezależnych dealerów. Przy zakupie każdego używanego samochodu, znalezienie godnego zaufania sprzedawcy jest najważniejszą rzeczą.

Znalezienie najlepszych ofert i cen może prowadzić do wspaniałego zakupu używanego samochodu lub wątpliwej decyzji o zakupie. Powinieneś poświęcić swój czas przed zakupem używanego samochodu, badania, sklep okno, i krzyż odniesienia jak najwięcej, jak możesz.

Czy kupujesz tani lub drogi samochód, należy zawsze mieć świadomość wszystkich opcji tam. Znalezienie odpowiedniego samochodu wymaga czasu, a przede wszystkim cierpliwości. Nie spiesz się, nie spiesz się, a twój nowy używany Mercedes będzie wkrótce na twoim podjeździe.
Możesz uzyskać dobrą ofertę kupując używanego Mercedesa bezpośrednio od poprzedniego właściciela, ale musisz upewnić się, że im ufasz i nadal masz samochód oceniony przez certyfikowanego mechanika.

Dla bezpieczniejszego zakładu, certyfikowane przedwstępne salony franczyzowe zazwyczaj oferują wszelkiego rodzaju gwarancje i pożyczki, i wydają się być najbezpieczniejszym miejscem do zakupu używanego Mercedesa, ponieważ często oferują najwyższą jakość.

Franczyzowe salony sprzedaży Mercedesa

Główną zaletą salonów franczyzowych jest poziom wiedzy specjalistycznej, jeśli chodzi o zakup i konserwację określonych modeli. Oferowane samochody są zazwyczaj zatwierdzone i certyfikowane, co oznacza, że można kupić samochód, który oferuje określone gwarancje przed zakupem, a także opcje kredytowe i finansowe.

Jest to korzystne, jeśli chcesz kupić samochód, który ma zaledwie kilka lat. Dealerzy franczyzowi będą w stanie zaoferować Ci wszystko, czego potrzebujesz w jednym zamachu. Części są łatwo dostępne, w tym wszelkiego rodzaju opcje płatności, ochrona prawna, pakiety serwisowe, a nawet wymiana części za Twój stary samochód.

  Czy samochody Mercedesa są niezawodne po przejechaniu 100 tys. mil?

Jednakże, salony franczyzowe są zazwyczaj najdroższym sposobem na zakup nowego samochodu używanego, ponieważ wszystkie te dodatkowe korzyści płynące z korzystania z salonów franczyzowych są odzwierciedlone w cenie samochodu. Salony franczyzowe specjalizują się również w nowszych samochodach, co może stanowić problem, jeśli szukasz starszego modelu.

Salony franczyzowe to najlepszy sposób na zakup specjalnego modelu Mercedesa, takiego jak AMG, klasycznego lub sportowego. Dzieje się tak dlatego, że płacenie większej ilości pieniędzy za dobrze utrzymany egzemplarz ma kluczowe znaczenie dla wartości odsprzedaży, a w takich przypadkach potrzebujesz wszelkiej pewności, jaką możesz uzyskać.

Niezależni dealerzy

Niezależni dealerzy są gdzieś pośrodku, ponieważ mogą się bardzo różnić, jeśli chodzi o wiedzę, konkretne pakiety, wymianę części lub negocjacje cenowe. Najlepsi niezależni dealerzy prawdopodobnie będą oferować usługi porównywalne do tych, które oferują dealerzy franczyzowi.

Wiadomo jednak, że niezależny dealer kosztuje średnio mniej niż dealer działający na zasadzie franczyzy. Niezależni dealerzy są bezpieczniejszym sposobem na zakup samochodu w porównaniu z prywatnym sprzedawcą lub domem aukcyjnym, ponieważ zazwyczaj oferują większą ochronę prawną i więcej dodatkowych usług łatwo dostępnych.

Wszystko zależy jednak od konkretnego niezależnego dealera, z którym się zetkniesz, ponieważ wszyscy są bardzo różni pod prawie wszystkimi względami. Podczas zakupów u niezależnych dealerów niezwykle ważne jest, aby w miarę możliwości dokonywać zakupów krzyżowych.

Należy być świadomym wszystkich dostępnych opcji niezależnych dealerów. Powinieneś również być świadomy tego, jak działa rynek w przypadku konkretnego modelu, którym jesteś zainteresowany, ponieważ może to czasami umożliwić Ci obniżenie ceny wywoławczej.

  Co jest bezpieczniejsze - BMW czy Mercedes?

Prywatni sprzedawcy i domy aukcyjne

Prywatni sprzedawcy są zazwyczaj najtańsi i umożliwiają szybki zakup samochodu. Często sprzedają oni swój stary samochód, aby kupić nowszy. Oznacza to, że ceny są zazwyczaj dość przystępne, ponieważ prywatni sprzedawcy nie prowadzą salonu samochodowego, więc zazwyczaj nie przeszkadza im utrzymywanie działalności salonu samochodowego na powierzchni.

Wielką zaletą prywatnego sprzedawcy jest możliwość sprawdzenia samochodu, jazdy próbnej i porozmawiać ze sprzedawcą, aby dowiedzieć się wszystkie tajniki dlaczego samochód jest sprzedawany, jak również wszystkie szczegóły związane z tym sprzedawcą. To naprawdę ważne, aby sprawdzić wszystko o samochodzie, ponieważ prywatni sprzedawcy zazwyczaj nie oferują żadnej pomocy prawnej.
Z drugiej strony, domy aukcyjne zazwyczaj oferują najlepsze ceny. Nie są one jednak przeznaczone dla osób niewtajemniczonych, ponieważ domy aukcyjne nie pozwalają na jazdę próbną ani nawet na obejrzenie samochodu przed jego zakupem. Pobierają one również specjalną opłatę administracyjną, która w niektórych przypadkach znacznie podnosi cenę.

Zarówno prywatni sprzedawcy, jak i domy aukcyjne wymagają, abyś wykonał jak najwięcej pracy za kulisami, ponieważ ochrona prawna praktycznie nie istnieje. Jeśli więc znajdziesz idealny samochód w domu aukcyjnym lub u prywatnego sprzedawcy, pamiętaj, aby poprosić o radę kogoś, komu ufasz i kto ma doświadczenie w zakupach samochodowych.

Co należy wiedzieć przed zakupem używanego samochodu

Jakie są najlepsze serwisy samochodowe online do wyszukiwania używanych samochodów?

W dzisiejszych czasach większość kupowanych samochodów pochodzi z wyspecjalizowanych internetowych giełd samochodowych, takich jak eBay Motors, Craigslist, AutoTempest, Autotrader lub Mobile.de i Autoscout.de dla rynku europejskiego.
Niektóre strony oferują nawet konkretne wskaźniki dotyczące ceny i listy wyposażenia związanego z konkretnym ogłoszeniem. AutoTempest.com jest najlepszą stroną online do zakupu używanego samochodu w USA, ponieważ łączy oferty wszystkich innych stron internetowych zakupów samochodów. W Europie Mobile.de jest najbardziej popularną i godną zaufania stroną do zakupów samochodów online.

  Który jest lepszy, Mercedes czy Jaguar?

Na co zawsze należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu?

Przede wszystkim powinni się Państwo skupić na swoim budżecie i trzymać się go, ponieważ zawsze będą Państwo w stanie uzyskać nieco więcej za nieco większe pieniądze. Należy również wziąć pod uwagę wszystkie długoterminowe koszty i swój konkretny wynik kredytowy. Zawsze wykonuj inspekcję przed zakupem, niezależnie od tego, gdzie kupujesz samochód.
Powinieneś również zawsze spróbować przetestować samochód, jeśli to możliwe, poprosić o jak najwięcej dokumentacji samochodu i raportów historycznych, jak to możliwe, sprawdzić VIN, sprawdzić dla każdego konkretnego przypomnienia związane z modelem, który Cię interesuje, a nawet skontaktować się z poprzednim właścicielem, jeśli wiesz, kto to jest.

Ile mil to za dużo przy zakupie nowego używanego samochodu?

To zależy od modelu, ceny i okoliczności konkretnego samochodu. Jeśli szukasz samochodu, który jest na bardzo górnej granicy swojego budżetu, to prawdopodobnie patrzysz na przykład z dużym przebiegiem. Jeśli samochód jest na dolnym końcu budżetu, samochód, o którym mowa, jest zazwyczaj niski przykład przebiegu.
Sposób, w jaki samochód był utrzymywany i serwisowany, i ogólnie rzecz biorąc, powinien być twoim głównym punktem zainteresowania. Oczywiście, nie należy kupować 200k-milowy samochód, ale to jest ważniejsze, aby wiedzieć, jak samochód nabył takie mile niż mile sam.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z