Najlepsze miejsce na zakup używanego BMW

BMW jest jedną z najbardziej wartościowych marek do zakupu z drugiej ręki ze względu na wysoki wskaźnik amortyzacji. Możesz otrzymać bardzo dobrze zachowany pojazd, którym będziesz się cieszyć z jazdy, za bardzo zdyskontowaną cenę. Najlepszym miejscem do zakupu używanego BMW jest skup bezpośrednio od poprzedniego prywatnego właściciela.

Dlaczego warto kupić używane BMW od prywatnego właściciela, a nie od dealera?

Kupując prywatnie od poprzedniego właściciela, możesz nie tylko uzyskać lepszą ofertę dzięki ogromnemu wpływowi na cenę, ale możesz również otrzymać lepszy pojazd, jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w tym artykule.

Dealerzy to profesjonaliści. Jeśli sprzedawca zaprowadzi Cię do środka, najprawdopodobniej będziesz miał samochód. Upewniając się, że zrobiłeś wszystkie badania przed wejściem do dealera lub iść do prywatnego właściciela będzie wszystko różnica w świecie.

Jest to znacznie trudniejsze do uzyskania górnej ręki w negocjacjach z dealerem. Prywatni właściciele często nie mają budżetu na profesjonalne zdjęcia, a oni nie malować i polerować pojazd przed każdym potencjalnym nabywcą przychodzi do sprawdzenia samochodu. Oznacza to, że można znaleźć więcej rys i niespójności, aby uzyskać niższą cenę.

Prywatni właściciele wiedzą więcej o swoim samochodzie niż sprzedawcy.

Otrzymasz informacje z pierwszej ręki na temat tego, co się stało z pojazdem na przestrzeni lat. Prywatny właściciel będzie jeździł nim przez jakiś czas, zanim go sprzeda. Powinien wiedzieć, jak zachowuje się samochód, czy ma jakieś wady lub dziwactwa. Natomiast przedstawicielstwo handlowe nabyłoby go tylko skądś z niewielką wiedzą o jego przeszłości.
Będą oni znali model i markę, ale niewiele będą wiedzieli o samym samochodzie, a to właśnie jest najważniejsze w przypadku większości BMW.

  Jaki jest największy SUV BMW?

Ważne pytania, które należy zadać prywatnemu właścicielowi przed zakupem

Bardzo ważne jest zadawanie właściwych pytań, aby dowiedzieć się, czy właściciele są uczciwi czy nie. Jeśli przyłapią ich Państwo na kłamstwie w jakiejś drobnej sprawie, najprawdopodobniej kłamią również w innej, być może poważniejszej, jak wcześniejsze wypadki lub usterki silnika.

Czy są oni pierwszymi właścicielami samochodu?
Jeśli są pierwszymi właścicielami samochodu, będą znać jego całą historię. Jeśli zapytasz ich, czy to kiedykolwiek był rozbił się i mówią, że nie, ale później odkryjesz z VIN sprawdzić, że to było, a następnie odejść i nigdy nie patrzeć wstecz. To prowadzi nas do następnego pytania.

Czy samochód był w każdym wypadku?
Jeśli samochód był w drobnym wypadku, nie spieszyć się jeszcze. Jednakże, jeśli nie było żadnych uszkodzeń silnika, należy postępować ostrożnie.

Jaki jest numer VIN?
Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić, czy numer VIN na silniku zgadza się z tym w dokumentach pojazdu.
Co ważniejsze, zawsze wziąć samochód na jazdę próbną i nie spiesz się. Wypróbuj wszystkie dostępne funkcje i ciesz się jazdą. W końcu kupujesz BMW.

Jakie badania należy przeprowadzić przed zakupem używanego BMW

Zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz wszystko o modelu, o którego zakupie myślisz. Zapoznaj się z różnymi modelami, poziomami wykończenia i opcjami silnika pojazdu.

Poznajcie Państwo konkretny model

Częściej niż nie, inteligentny nabywca będzie wiedział więcej o modelu samochodu niż osoba, od której go kupuje. Demonstrując swoją wiedzę o marce i pojeździe przed sprzedawcą, często otrzymasz zniżkę i będziesz miał przewagę podczas negocjacji.

  Porsche vs. BMW: Niezawodność

Bądź przygotowany na przyszłą amortyzację

Nie spodziewaj się, że później sprzedasz BMW za tę samą cenę, za którą je kupiłeś. Samochody BMW szybko tracą swoją wartość. Koszty utrzymania to również coś, o czym należy pamiętać przed zakupem. Części do samochodów luksusowych są czasami trudno dostępne i są tak drogie, jak się wydaje.

Sprawdź prywatną historię pojazdu

Niezależnie od tego, jaki pojazd kupujesz, BMW czy nie, zawsze upewnij się, aby uzyskać raport historii pojazdu lub VHR. Dzięki temu dowiedzą się Państwo o poprzednim właścicielu. Będzie można dowiedzieć się, czy miał on jakieś wypadki, ewentualne zastawy, gwarancje i tak dalej.
Których VHR używać?
Możesz poprosić poprzedniego właściciela o numer VIN (Vehicle Identification Number) i poszukać w Internecie darmowego raportu. VHRs, które są bardzo wiarygodne i obejmują, ale nie są ograniczone do, AutoCheck, Carfax, i NMVTIS (National Motor Vehicle Title Information System)

Sprawdź gwarancję

Oprócz VHR i raportu historycznego, należy zawsze sprawdzić, czy pojazd jest nadal objęty gwarancją i jaki jest jej stan. Proszę dowiedzieć się, co obejmuje gwarancja i czy coś już zostało w niej uwzględnione. Mogą Państwo również złożyć zapytanie, czy istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na przyszłość poprzez dokonanie dodatkowej opłaty.

Porównaj ceny

To może wydawać się oczywiste, ale pamiętaj, aby porównać cenę z innymi podobnymi samochodami na rynku, zarówno od dealerów, jak i prywatnych właścicieli.

  Najlepszy płyn chłodzący dla BMW

Używane BMW FAQ

Czy warto kupić 10-letnie używane BMW?

10-letnie BMW może być bardzo wartościowe, ale tylko wtedy, gdy nie planujesz używać go do codziennego użytku. Powodem tego jest ilość napraw, które będą się piętrzyły każdego miesiąca. Najprawdopodobniej będzie to średnio więcej niż 400 dolarów w naprawach miesięcznie.

Czy używane samochody BMW mogą być niezawodne?

W zależności od modelu BMW i tego, czy był on odpowiednio konserwowany i serwisowany, stare samochody BMW mogą być bardzo niezawodne. Starsze modele E36 i E46 są jednymi z najbardziej niezawodnych samochodów, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane przez BMW.

Dlaczego wartość odsprzedaży BMW spada tak szybko?

Samochody BMW tracą wartość i deprecjonują się szybko po zakupie z wielu powodów. Jednym z głównych powodów jest to, że ponad 50 procent sprzedawanych BMW to pojazdy leasingowane. Inne powody spadku wartości to nieodpowiedzialna jazda, niewłaściwa konserwacja przez niedoświadczonych właścicieli po raz pierwszy oraz przesycony rynek starych samochodów BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z