Najlepsze pojazdy z pługiem śnieżnym w 2023 r.

2023 Ford Super Duty

Pojazd z pługiem śnieżnym to dedykowana maszyna mająca tylko jeden cel – wyorać śnieg z drogi. Jednak komercyjny pług śnieżny kosztuje fortunę i nie ma sensu go posiadać, przynajmniej nie w większości miejsc na świecie. Drugą najlepszą opcją jest pójście na ciężką ciężarówkę, która może być wyposażona w pług.

W związku z tym, zamierzamy wymienić najlepsze ciężarówki z pługiem śnieżnym w 2023 roku i powiedzieć, dlaczego powinieneś je zdobyć. Nie zamierzamy skupić się tylko na pługu, ponieważ większość ludzi tam będzie chciał używać tych ciężarówek dla osobistych powodów, jak również. Aby rozpocząć tę listę, zamierzamy polecić ciężarówki Ford F-Series Super Duty, F-250 i F-350.

Następny w kolejce jest Dodge RAM 2500, 3500, a nawet 5500, jeśli bardziej pasuje do Twojego stylu życia. Chevrolet Silverado 2500 lub 4500 to również dobry wybór, podobnie jak Toyota Tundra. Większość z tych ciężarówek jest dostępna z fabrycznym pakietem przygotowania do śniegu, z wyjątkiem Tundry, ale można to łatwo naprawić, przechodząc przez trasę rynku wtórnego.

Zdajemy sobie sprawę, że większość z was ma pewne przywiązanie do marki, ponieważ jest to naprawdę powszechne w świecie ciężarówek. Jako takie, to źle powiedzieć, że każdy z nich nie byłoby dobre, ale mamy zamiar iść dogłębnie i powiedzieć Ci plusy i minusy każdego z nich.

Ciężarówki Ford Super Duty: F-250 i F-350

Żadna lista ciężkich ciężarówek nie byłaby kompletna bez kultowych ciężarówek Forda Super Duty. Obydwie posiadają fabrycznie dostępne pakiety do odśnieżania, co oznacza, że instalacja pługu jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Te ciężarówki są zbudowane solidnie i będą trwałe. Obydwie posiadają napęd AWD oraz niezbędną moc alternatora do zasilania pompy hydraulicznej pługa.

  Jakie są najlepsze SUV-y pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Manewrowanie tymi dużymi ciężarówkami nigdy nie było takie proste, z pługiem śnieżnym jest jeszcze trudniejsze. Musimy wspomnieć, że obie te ciężarówki serii F mają większy promień skrętu niż wszystkie inne ciężarówki na tej liście, co tylko pogorszy się z dodanym pługiem z przodu. Jednak te ciężarówki są w większości niezawodne i są w stanie wytrzymać ogromne ilości nadużyć, z których wszystkie są ważne dla ciężarówki z pługiem.

Ciężarówki Dodge RAM: RAM 2500 i RAM 3500

Rodzina ciężarówek Dodge RAM od dawna zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu fanów Dodge’a, którzy przysięgają na swoje RAM-y ponad wszelkimi Fordami i Chevy dostępnymi na rynku. Dodge oferuje również pakiet przygotowania śniegu, który jest nawet nieco lepszy niż ten w Forda serii F ciężarówek, dlatego wiele osób tam iść na Dodge pługu śnieżnego ciężarówki.

Oprócz pługów śnieżnych, RAM jest wyposażony w mocne silniki, ale nie dorównują one modelom Forda z najwyższej półki, które oferują więcej mocy. Jest to ważne podczas orki, ponieważ cały dodatkowy ciężar z przodu może obciążać silnik, zwłaszcza jeśli pług jest używany przez cały czas. Tak czy inaczej, RAM oferuje lepszy uciąg.

Ciężarówki Chevrolet Silverado: Silverado 2500 i Silverado 4500

Aby dopełnić świętej trójcy amerykańskich pickupów, musimy wspomnieć również o linii Silverado. Dzięki specjalistycznym pojazdom flotowym Chevy można kupić Silverado z przymocowanym do niego pługiem śnieżnym bezpośrednio z fabryki, co może zaoszczędzić nieco kłopotów, jeśli nie chcesz spędzać czasu na późniejszym dbaniu o sprzęt pługowy.

  Dlaczego samochody z lat 80-tych są tak brzydkie?

Linia Silverado jest trwała i naprawdę wygodna, co sprawia, że pług śnieżny to pestka. W sumie, Silverado jest na równi z RAM i Fordem F-Series w tym względzie, a lojalność wobec marki prawdopodobnie i tak to rozstrzygnie.

Toyota Tundra

Toyota Tundra jest znana ze swojej niezawodności i niezniszczalności, co jest świetną cechą, jaką powinna mieć ciężarówka z pługiem śnieżnym. Tundra może nie być tak zdolny jak wszystkie inne ciężarówki na tej liście, ale może wykonać pracę po prostu dobrze, jak widać w wielu przypadkach online. Jedną z wad Tundry jest to, że nie jest ona wyposażona w fabryczny pakiet przygotowania do jazdy po śniegu, podczas gdy wszystkie inne mają.

Jednak rynek wtórny jest pełen wielu opcji, co oznacza, że możesz łatwo wyposażyć swoją Tundrę. Musisz być jednak nieco bardziej ostrożny, ponieważ musisz wziąć pod uwagę ciężar pługa i to, jak wpływa on na osiągi samochodu. Jako bonus, Tundra ma najkrótszy promień skrętu ze wszystkich ciężarówek tutaj.

Sekcja FAQ.

Na co zwrócić uwagę w pługu śnieżnym?

Dobra ciężarówka z pługiem śnieżnym musi być w stanie udźwignąć dużo ciężaru, ponieważ wiele pługów ma ścisłe wymagania wagowe, które muszą być odpowiednio uwzględnione. Krótki promień skrętu jest zawsze zaletą, ponieważ zwrotność i precyzja są niezbędne.

Pamiętaj, aby przejść do ciężarówki, która pochodzi z trwałej skrzyni biegów, które mogą podjąć dodatkowe obciążenie. Napęd na cztery koła jest zawsze mile widziany, a także trwały alternator, który może podjąć dodatkową moc potrzebną do obsługi pompy hydraulicznej. Jako takie, ciężkie ciężarówki są zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem.

  Czy samochody elektryczne są trudniejsze do naprawy?

Czy pranie śniegu ciężarówką jest bezpieczne?

Odśnieżanie ciężarówką może być wykonane bezpiecznie, jeśli masz wystarczające doświadczenie i wiedzę. Zawsze musisz działać z wyprzedzeniem i powinieneś orać na znanych drogach, abyś zawsze wiedział, dokąd prowadzi droga. Pamiętaj, aby zawsze dostosować pług do zmiennych powierzchni i zawsze trzymać śnieg z dala od domów i budynków ludzi.

Zawsze warto mieć pełny bak i upewnić się, że wszystko jest w porządku z twoją ciężarówką. Zabierz ze sobą telefon i nie spiesz się z niczym.

Czy lekkie ciężarówki są dobre do pługów śnieżnych?

Większość pługów śnieżnych to lekkie ciężarówki i nie ma nic złego w używaniu lekkiej ciężarówki do tego celu. Jednak ciężka ciężarówka jest znacznie lepszym wyborem, ponieważ ma tendencję do wytrzymywania naprężeń lepiej, a także ma bardziej wytrzymałą skrzynię biegów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z