Najlepsze samochody hybrydowe BMW

Istnieje wiele dobrych hybryd BMW, takich jak BMW 330e lub BMW i8.

BMW produkuje samochody hybrydowe od 2014 roku. Odnieśli sukces w swoim procesie elektryfikacji i stworzyli kilka hybryd dla różnych rynków. Te samochody hybrydowe emitują bardzo niski poziom dwutlenku węgla, co jest dużym wkładem w ratowanie środowiska.

Samochody hybrydowe BMW

BMW produkuje hybrydy typu plug-in od czasu wprowadzenia na rynek BMW i8. Zazwyczaj BMW skupia się na szybkich samochodach o wysokich osiągach, ale w tym przypadku stworzyło superszybki silnik z silnikiem elektrycznym obok niego. BMW wypuściło również swój w pełni elektryczny samochód.

Najlepsze hybrydy BMW

BMW po raz pierwszy zaprezentowało samochód koncepcyjny i8 w 2011 roku. Model i8 był bardzo udanym samochodem BMW i został wycofany z produkcji w 2020 roku. Skupiają się również na innych hybrydach. Oto najlepsze hybrydy BMW dostępne na rynku:

BMW i8

Koncepcja modelu i8 została wprowadzona na rynek w 2011 roku. Jednak produkcja samochodu rozpoczęła się w 2014 roku. Model i8 to hybrydowy samochód sportowy typu plug-in posiadający 1,5 l turbodoładowany silnik BMW B38. Ten potężny silnik jest sparowany z silnikiem elektrycznym o mocy 98 kW, który posiada baterię litowo-jonową o pojemności 7,1 kWh.

Miał dwa kształty ciała, jeden jest dwudrzwiowy coupe i inny jest 2-drzwiowy roadster. Możesz łatwo kupić ten samochód jako używany dzisiaj. Samochód miał naprawdę dobry całkowicie elektryczny szacowany zakres 23 mil, według NEDC. Samochód ma różne tryby, które mogą dać Ci przyzwoitą oszczędność paliwa 76 MPGe. Samochód jest również kochany przez ludzi i nie miał żadnych poważnych problemów.

  Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

BMW 330e

Jest to hybryda plug-in BMW serii 3, wprowadzona w 2015 roku. Seria 3 obejmuje kompaktową gamę samochodów wykonawczych. Model 330e posiada czterocylindrowy silnik BMW B48, który produkuje 248 koni mechanicznych. System plug-hybrid obejmuje silnik elektryczny o mocy 66kW z akumulatorem o pojemności 7,6 kWh.

Samochód ma zasięg około 23 mil na zasilaniu całkowicie elektrycznym, a jego zużycie paliwa wynosi 75 MPGe. Samochód jest również oferowany w opcji z napędem na wszystkie koła, która jest znana jako 330e xDrive sedan. Może on działać tak szybko, jak 0 do 60 mph w zaledwie 5,6 sekundy. Ten samochód może zaoszczędzić pieniądze na paliwie, jak również podatki.

BMW 530e

BMW 530e jest częścią BMW serii 5. Istnieją dwa modele tego samochodu dostępne w USA, jeden to 530e sedan, a drugi to model z napędem na wszystkie koła znany jako 530e xDrive sedan. Samochód ma wiele zalet, od jego stabilnej i szybkiej jazdy do oszczędzania pieniędzy do wielu innych federalnych i państwowych zachęt.

Można łatwo zmienić tryby i może jeździć w trybie całkowicie elektrycznym. Samochód posiada baterię litowo-jonową o pojemności 9,2 kWh, co daje zasięg całkowicie elektryczny około 21 mil. Samochód posiada mocny silnik 2.0 L twin-turbo 4 cylindry, który produkuje maksymalną moc 288 koni mechanicznych.

BMW 745e

Hybrydowy model serii 7 znany jest pod nazwą BMW 745e. Został on wprowadzony na rynek w 2019 roku. Model 745e posiada silnik BMW B58 o pojemności 3,0 L z 6-cylindrami. Ten potężny silnik produkuje maksymalną moc 389 koni mechanicznych. Układ hybrydowy obejmuje silnik elektryczny z pakietem akumulatorów o pojemności 12 kWh. 745e może zapewnić zasięg elektryczny około 16 mil.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla młodych kierowców

Model 745e z silnikiem 3.0 L jest jedną z najszybszych hybryd BMW. Seria 7 jest znana z wysokiej wydajności i płynnej jazdy. Model hybrydowy zapewnia ponadto lepszą ekonomię zużycia paliwa i zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Oszczędność paliwa wynosi 22 MPGe.

BMW X5 xDrive45e

Seria X to gama SUV-ów BMW. X5 to średniej wielkości crossover SUV wprowadzony w 1999 roku, ale model hybrydowy, X5 xDrive45e, został wprowadzony w 2020 roku. Jest to hybrydowy SUV typu plug-in, z silnikiem BMW B58. Silnik to 3,0 L twin-turbo, podobnie jak w hybrydzie 745e.

Posiada pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 24 kWh z silnikiem elektrycznym o mocy 82 kW. Układ elektryczny zapewnia wysoki moment obrotowy samochodu i może on przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 5,3 sekundy. Zestaw akumulatorów oferuje zasięg 30 mil w trybie całkowicie elektrycznym.

Podsumowanie

BMW produkuje niezwykle mocne hybrydy plug-in, z dobrym zasięgiem baterii. Są one częścią wizji elektryfikacji BMW. Firma stara się sprzedawać więcej samochodów elektrycznych, dlatego też wprowadziła na rynek również swoje w pełni elektryczne pojazdy. Technologia hybrydowa jest jedną z najlepszych rzeczy w zmniejszaniu emisji spalin w samochodach, więc ich zakup jest zawsze dobrym pomysłem.

FAQ

Czy samochody elektryczne są dobre dla środowiska?

Emisja dwutlenku węgla przez pojazdy przyczynia się do jednej trzeciej całkowitej emisji dwutlenku węgla na świecie. Jeśli chcemy mieć dobrą przyszłość i zdrowe środowisko, to redukcja emisji dwutlenku węgla z pojazdów jest absolutnie konieczna. W tym celu bardzo ważne są samochody hybrydowe i elektryczne.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Samochody elektryczne działają na baterie i nie emitują żadnych gazów cieplarnianych. Samochody hybrydowe emitują gazy węglowe, ale nadal mniej niż samochody konwencjonalne. Samochody hybrydowe redukują emisję dwutlenku węgla o 50 procent, co jest wystarczająco znaczące dla środowiska.

Jak działają samochody hybrydowe?

Samochody hybrydowe to takie, które posiadają silnik spalinowy połączony z silnikiem elektrycznym. Silnik elektryczny zasilany jest z zainstalowanego w samochodzie pakietu akumulatorów. Ostatecznie, samochód działa zarówno na silnik spalinowy, jak i elektryczny. Akumulator można ładować, a jego ładowanie odbywa się poprzez system hamulców regeneracyjnych.

Istnieją różne rodzaje samochodów hybrydowych, takie jak hybrydy typu plug-in, pełne hybrydy i łagodne hybrydy. Hybrydy typu plug-in mają duży zestaw akumulatorów, który może być ładowany również z zewnętrznego źródła, a samochód może działać wyłącznie na baterii lub na obu.

W hybrydach pełnych, samochód może pracować w pełni na silniku spalinowym, lub silniku elektrycznym dla wolnych obrotów, lub obu, ale bateria nie może być ładowana z zewnątrz. W łagodnych hybrydach zarówno silnik spalinowy, jak i elektryczny pracują zawsze obok siebie i nigdy nie mogą pracować w pełni na akumulatorze.

Dlaczego samochody hybrydowe są drogie?

Są one droższe od konwencjonalnych samochodów z silnikiem spalinowym, ale tańsze od samochodów w pełni elektrycznych. Dlatego mają skomplikowane systemy, takie jak hamulce regeneracyjne i silniki elektryczne z zestawami akumulatorów, co jest drogie. Wszystko to jest po prostu droższe w produkcji niż zwykłe samochody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z