Najlepsze samochody hybrydowe dla dojeżdżających do pracy

Głównym powodem, dla którego istnieją hybrydy jest zwiększenie przebiegu samochodu i zaoszczędzenie pieniędzy na paliwie. Jako takie, te samochody są najlepsze, jeśli chodzi o codzienne dojazdy do pracy, a oni pracują najlepiej w środowisku miejskim jazdy miejskiej.

Średnia odległość Amerykanin prowadzi codziennie jest gdzieś około 16 mil, które jest idealne dla paliwooszczędnych samochodów hybrydowych. Zakup hybrydy zazwyczaj oznacza, że spędzisz mniej czasu na stacji benzynowej, a Twój portfel z pewnością to odczuje.

Jeśli wziąć pod uwagę, że przeciętna hybryda w dzisiejszych czasach jest dobra na około 30 mil czystej jazdy elektrycznej, pompa benzynowa może równie dobrze być okazjonalnym punktem zatrzymania, koniecznym tylko wtedy, gdy chcesz wyjechać z miasta i udać się w długą podróż.

Z tego właśnie powodu powstała Toyota Prius, ale możesz również zdecydować się na Toyotę Corollę. Jeśli chcesz niedrogiego SUV-a dojeżdżającego do pracy, Honda CR-V Hybrid to świetny wybór. Jeśli chcesz bardziej luksusowy samochód dojeżdżający do pracy, BMW serii 3 lub Volvo XC90 są świetnymi opcjami.

Toyota Prius

Toyota Prius jest mniej więcej kwintesencją samochodu dojeżdżającego do pracy, ponieważ Prius w pojedynkę rozpoczął trend hybrydowy na pierwszym miejscu. W dzisiejszych czasach, jeśli zdecydujesz się na Priusa, możesz uzyskać aż 58MPG w mieście.

Oprócz doskonałej wydajności, Prius jest również dość dobrze wyposażonym samochodem z mnóstwem nowoczesnych technologii i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Wewnątrz jest dużo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku. Głośniki JBL, Apple Car Play i Android Auto ułatwią Ci codzienne dojazdy do pracy.

  Czy hybrydy są dobre na długie dystanse?

Toyota Corolla

Choć Priusowi naprawdę trudno coś zarzucić, Corolla może być lepszą opcją dla kogoś, kto chce bardziej dynamicznych wrażeń z jazdy. Mimo, że wygląd jest subiektywny, ja uważam, że Corolla wygląda o wiele lepiej niż Prius.
To właśnie z tego powodu wiele portali internetowych uznało Corollę Hybrid za najlepszy ekologiczny samochód roku. Język projektowania Corolli jest nieco bardziej śmiały i wyrafinowany na zewnątrz i wewnątrz. Wnętrze jest przestronne i bardzo dobrze wyizolowane, idealne na ruchliwe ulice w godzinach szczytu.

Honda CR-V

Codziennie dojeżdżający do pracy nie powinni być jednotorowi, jednak zawsze dobrze jest kupić hybrydę, która może łatwo zmienić swoje nastawienie i stać się doskonałym rodzinnym wozem na długie dystanse. Indeks 40MPG w USA nie jest tak dobry, jak w przypadku wszystkich wyżej wymienionych samochodów, ale biorąc pod uwagę, że CR-V to pełnowartościowy SUV, takie oceny są więcej niż wystarczające.

CR-V oferuje dużo miejsca, dopracowaną kabinę, napęd na cztery koła i płynną, ale czułą automatyczną skrzynię biegów. Pod względem bezpieczeństwa CR-V posiada wszystkie odpowiednie opcje. Pod względem technologicznym CR-V jest bardzo bogato wyposażony. Nie bez powodu CR-V jest najlepiej sprzedającym się SUV-em ostatniej dekady.

BMW serii 3

BMW serii 3 zawsze było jednym z najlepszych samochodów, jakie można kupić za pieniądze, a najnowszy sedan serii 3 G20 jest niesamowitym samochodem dla każdego, kto pragnie dynamicznych wrażeń z jazdy bez rezygnacji z wydajności, komfortu i technologii.

  Czy niesprawna sprężarka AC może spowodować przegrzanie samochodu?

Hybrydowe BMW 330e zdobyło wiele nagród za bycie najlepszym rodzinnym samochodem hybrydowym dostępnym obecnie na rynku. Trudno jest osiągnąć imponujący poziom komfortu przy jednoczesnym zachowaniu dynamiki, ale serii 3 udaje się to mimo wszystko.

Volvo XC90

Jeśli szukasz wygodnego, średniej wielkości luksusowego hybrydowego SUV-a, koniecznie sprawdź Volvo XC90 Hybrid, ponieważ ten przystojny Szwed jest wszystkim, czego kiedykolwiek będziesz potrzebować. XC90 oferuje przestronną kabinę wyposażoną w szlachetną skórę i elementy wykończeniowe z aluminium, drewna lub fortepianowej czerni.

Niezawodność i wydajność to również mocne strony XC90. Pod względem praktyczności, XC90 oferuje wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich wewnątrz, a przestrzeń bagażnika jest równie pojemna. Mimo że nie jest to najlepszy samochód do dojeżdżania do pracy w mieście, jest wyposażony w czujniki parkowania i łatwo się z niego wymknąć.

Sekcja FAQ

Czy EV jest lepszym samochodem do dojeżdżania do pracy niż hybryda?

W teorii, jeśli zamierzasz używać swojego samochodu tylko do codziennych dojazdów do pracy, EV może być nawet lepszą opcją niż hybryda. Jednak zawsze dobrze jest mieć silnik spalinowy, na którym można polegać, jeśli coś pójdzie nie tak. Oczywiście, wszystko zależy od infrastruktury ładowania w Twojej okolicy i w Twoim domu.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się na EV, będziesz musiał zaplanować wszystkie swoje podróże zgodnie z dostępnymi stacjami ładowania. W tym przypadku, hybryda jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala być nieco bardziej elastyczny, jeśli coś pójdzie nie tak.

  10 Najlepszych używanych samochodów dojeżdżających do pracy

Czy w ogóle potrzebują Państwo samochodu, jeśli jeżdżą Państwo tylko po mieście?

W wielu miejscach na świecie samochody nie są zwykłymi środkami lokomocji. Dla takich celów wiele osób decyduje się na rowery, e-rowery, taksówki, a nawet transport publiczny. Jeśli mieszkasz w mieście takim jak Amsterdam, gdzie wiele osób nigdy nie używa swoich samochodów, posiadanie samochodu jest w ogóle zbędne.

Jeśli jednak musisz codziennie dojeżdżać do pracy na większe odległości i nie masz dostępu do niezawodnego i bezpiecznego transportu publicznego, samochód jest rozsądną koniecznością. Jeśli zdecydują się Państwo na sprzedaż samochodu i wybiorą rower, z pewnością zaoszczędzą Państwo mnóstwo pieniędzy na dłuższą metę.

Dlaczego nie powinienem kupować hybrydy?

Mimo że hybrydy są zdecydowanym plusem w dzisiejszych czasach silników elektrycznych, nie są one idealne. Ich zakup kosztuje więcej pieniędzy, a odzyskanie dodatkowych kosztów zajmuje czasami lata. Jeśli nie masz możliwości lub zamiar wykorzystać silnik elektryczny do jego pełnego potencjału, pomijając hybrydowy jest dobrym pomysłem.

Ponadto, hybrydy mają tendencję do kosztowania więcej pieniędzy na utrzymanie po pewnym czasie. Nawet jeśli baterie są objęte gwarancją na pierwszy okres posiadania, po pewnym czasie mają tendencję do utraty zdrowia, a pełna wymiana baterii może kosztować kilka tysięcy dolarów, co gorsza, niektóre baterie samochodowe czasami nawet zapalić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z