Najlepsze samochody hybrydowe dla wysokich kierowców

Na początku hybrydy nie były tak praktyczne, ponieważ poświęcały przestrzeń ładunkową i pasażerską na rzecz dodatkowych komponentów układu napędowego. W związku z tym brakowało im miejsca w porównaniu do ich odpowiedników napędzanych gazem i olejem napędowym.

Dziś już tak nie jest i nawet wysokie osoby mogą bez problemu zmieścić się w wielu samochodach hybrydowych. Samochód dla wysokiego kierowcy musi oferować doskonałą przestrzeń na głowę, nogi i ramiona, ale bez poświęcania zbyt wiele miejsca na tylnych siedzeniach.

Samochody takie jak Hyundai Sonata, Toyota Prius, Subaru Crosstrek Hybrid i Ford C-Max to świetne, stosunkowo niedrogie samochody hybrydowe dla wysokich osób. Jeśli chcesz mieć bardziej wyrafinowane wrażenia, rozważ zakup Lexusa RX 450h, BMW X5 Hybrid lub Volvo XC90 T8 Twin Engine.

Hyundai Sonata Hybrid

Hyundai Sonata sedan jest jednym z najbardziej przestronnych sedanów w przystępnej cenie na rynku. Jako taki, Sonata jest doskonałym wyborem dla kogoś, kto chce połączyć dużo miejsca, względną przystępność, przyzwoitą niezawodność i doskonałą wydajność.

Sonata oferuje 40 cali miejsca na głowę z przodu i ponad 46 cali miejsca na nogi z przodu. Sonata jest standardowo wyposażona w tylne siedzenia składane w proporcji 60/40 i posiada wiodącą w swojej klasie przestrzeń bagażową. Naprawdę trudno jest coś zarzucić Sonacie, szczególnie dla kogoś, kto potrzebuje więcej miejsca.

Toyota Prius V

Nie ma prawdziwej rozmowy o samochodach hybrydowych bez wspomnienia o Toyocie Prius, a wariant Prius V jest najbardziej hojny, jeśli chodzi o przestrzeń pasażerską i ładunkową. Prius V oferuje bardziej wyprostowaną linię dachu, co znacznie poprawia ilość miejsca nad głową w porównaniu do zwykłego Priusa.

  Czy akumulatory samochodów hybrydowych mogą eksplodować?

Około 40 centymetrów przestrzeni nad głową kierowcy i ponad 41 centymetrów przestrzeni na nogi to więcej niż wystarczająco dla wyższych kierowców. Świetną cechą Priusa V jest to, że wszystkie pozostałe siedzenia są bardzo przestronne, więc nie trzeba poświęcać zbyt wiele tylnych siedzeń, aby uzyskać wygodę w przednim rzędzie.

Subaru Crosstrek Hybrid

Subaru Crosstrek Hybrid to świetny samochód z wielu powodów, a jednym z nich jest fakt, że z łatwością mieści wyższych kierowców bez żadnych kompromisów. Ponadto, Crosstrek jest świetną opcją dla kogoś, kto prowadzi aktywny tryb życia, ponieważ 8,7-calowy prześwit z pewnością się przyda.

Crosstrek oferuje około 40 cali przestrzeni nad głową kierowcy i ponad 43 cale przestrzeni na nogi. 43 cale przestrzeni na nogi to więcej niż wystarczająco dla niemal każdego kierowcy, a to oznacza, że nie trzeba poświęcać miejsca na tylnym siedzeniu, aby poczuć się komfortowo.

Lexus RX 450h

Lexus RX450h jest klasyfikowany jako średniej wielkości SUV z napędem na cztery koła, dlatego RX450h powinien być w stanie wygodnie przewieźć 4 pasażerów przez niemal każdy rodzaj terenu. RX450h może nie oferuje wiodącej w swojej klasie przestrzeni dla kierowcy (38,7 cala przestrzeni nad głową i 41,4 cala przestrzeni na nogi), ale to, co oferuje 450h, to komfort.

W RX450h łatwo jest się rozsiąść wygodnie, ponieważ oferuje on regulowane w wielu płaszczyznach fotele, elektrycznie regulowaną kierownicę, podłokietniki oraz cichą i spokojną kabinę. RX450h oferuje również 18 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej, która jest więcej niż wystarczająca dla czterech pasażerów.

  Skąd mam wiedzieć, że mój akumulator hybrydowy umiera?

BMW X5 xDrive 45e

Przestrzeń jest względna, jeśli chodzi o komfort. Jeśli nie dysponujesz minimalną ilością miejsca, żaden luksus nie zapewni Ci komfortu. Z drugiej strony, jeśli dysponujesz minimalną ilością miejsca, duża ilość luksusu może sprawić, że poczujesz się znacznie bardziej komfortowo.

BMW X5 xDrive 45e oferuje prawie 41 cali przestrzeni nad głową kierowcy, ale mniej niż 40 cali przestrzeni na nogi kierowcy. Na pierwszy rzut oka liczby te mogą nie wydawać się niesamowite, ale gdy weźmiemy pod uwagę, jak dobrze X5 potrafi zapewnić komfort, liczby stają się nieistotne.

Volvo XC90 T8 Twin Engine

Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, komfort, styl i elegancję, Volvo XC90 powinno znaleźć się na samym szczycie Twojej listy. XC90 oferuje 39 cali przestrzeni nad głową kierowcy i 41 cali przestrzeni na nogi, co czyni z niego godnego konkurenta.

Jeśli jednak połączymy poziom komfortu i łatwości, jaki oferuje XC90 z mocą 400 KM i przyzwoitą ilością miejsca, to naprawdę trudno jest zawinić wobec XC90. Bez względu na to, jak wysoki jesteś, prawdopodobnie będziesz czuł się komfortowo we wnętrzu każdego SUV-a średniej wielkości, a XC90 jest jednym z najlepszych SUV-ów średniej wielkości dostępnych obecnie w sprzedaży.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić samochód hybrydowy?

Czasy się zmieniają, a my powinniśmy zmieniać się wraz z nimi, i jako takie samochody hybrydowe stają się teraz poniekąd normą w krajach pierwszego świata, ale czy dokonujemy właściwego wyboru, jeśli wszyscy zaczniemy przechodzić na hybrydy?

  10 Najlepszych używanych samochodów dojeżdżających do pracy

Kupowanie hybrydy ma sens tylko wtedy, gdy naprawdę planujesz podłączyć go do prądu. W związku z tym, że wiele osób, które kupują hybrydy, polega głównie na silniku spalinowym, nie ma żadnej różnicy między hybrydą a zwykłym samochodem z silnikiem spalinowym.

Jakiego typu samochodów powinna unikać wysoka osoba?

Większość samochodów w dzisiejszych czasach jest wystarczająco przestronna dla osób wysokich, zwłaszcza jeśli podróżują one samotnie. Jeśli często podróżujesz z pasażerami, cóż, wtedy powinieneś najbardziej zdecydowanie pominąć hatchbacki i małe sedany i crossovery.

Mogą one być wystarczająco przestronne, ale tylko wtedy, gdy poświęcisz miejsce na nogi na tylnym siedzeniu, co nie ma sensu, jeśli masz tendencję do podróżowania z wieloma pasażerami. Oprócz samochodów kompaktowych i subkompaktowych, niektóre samochody sportowe i supersamochody są również zbyt ciasne dla każdego, kto ma więcej niż 6 stóp wzrostu.

Czy samochód elektryczny jest lepszym zakupem niż samochód hybrydowy?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku różnych zmiennych, takich jak miejsce, w którym mieszkasz, infrastruktura ładowania, liczba kilometrów, które robisz codziennie i dostępność ładowania w domu.

Ogólna zasada jest taka – jeśli nie robisz zbyt wiele mil na codzienne dojazdy, i można naładować w domu na przyzwoitą stawkę, możesz równie dobrze zdecydować się na EV. Jeśli jednak planujesz jeździć na długich dystansach, zdecyduj się na samochód elektryczny tylko wtedy, gdy infrastruktura do ładowania jest dostępna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z