Najlepsze samochody hybrydowe Mercedes

Najlepsze samochody hybrydowe Mercedes

Mercedes jest w czołówce większości technologii samochodowych. I jak każda inna marka, Mercedes również dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla poprzez produkcję większej liczby samochodów hybrydowych.

Mercedes ma w swojej ofercie kilka samochodów hybrydowych. Jednymi z najlepszych pojazdów hybrydowych Mercedesa są modele Mercedes-Benz Klasy E 300e, Klasy C 350e kombi, Klasy A 250e hatchback/sedan, Klasy GLC 350e i Klasy GLE 350 de. Pomimo zastosowania opcji hybrydowej plug-in, samochody te nadal zachowują najwyższy poziom inżynierii i luksusowe wykończenie.

Mercedes-Benz E 300e

Naszą topową hybrydą Mercedes-Benz jest Mercedes Klasy E 300e. Jak większość pojazdów hybrydowych, ten samochód nie jest tani, ponieważ kosztuje około 69 000 dolarów. Zużywa jednak mniej paliwa niż modele napędzane wyłącznie gazem lub olejem napędowym. Klasa E oferuje zarówno gazowe (300e), jak i wysokoprężne (300de) opcje hybrydowe typu plug-in.
Dodatkowo, Klasa E 300e łączy 2,0-litrowy, 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik gazowy z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 13,5 kWh i silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 316 KM. Natomiast Klasa E 300de posiada 2,0-litrowy silnik wysokoprężny połączony z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 13,5 kWh i silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 302 KM.
Oba modele hybrydowe klasy E 300 plug-in pokonują do 34 mil, a ich pełne naładowanie może zająć do 1 godziny 30 minut. Samochód jest potężny z przyspieszeniem od 0 do 62 w 5,7 sekundy. Ponadto, może osiągnąć prędkość maksymalną 155 mil na godzinę.
Pomimo zastosowania w samochodzie systemu hybrydowego, Klasa E 300 nadal zachowuje swój wykwintny i luksusowy wygląd. Otrzymasz wysokiej klasy funkcje i doskonałe osiągi, które znajdziesz w sedanie Klasy E, a jednocześnie zmniejszysz emisję dwutlenku węgla i zaoszczędzisz na kosztach paliwa.

Mercedes-Benz C-Class 350e Estate

Jeśli nie masz wystarczająco dużo gotówki, aby wydać na Mercedesa-Benz Klasy E 300e, Klasa C 350e jest idealną opcją. Idąc za około 56.000 dolarów, jest to świetna okazja, biorąc pod uwagę, że otrzymasz wszystkie cechy Klasy C 350 z dodatkową opcją hybrydową plug-in.
Ta jednostka również posiada 2,0-litrowy turbodoładowany silnik gazowy, który łączy się z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 6,2 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 80 KM, który dostarcza do 275 koni mechanicznych. Mały sedan może również przyspieszyć od 0 do 60 sekund w 5,9 sekundy, co jest zgodne z innymi luksusowymi pojazdami z najwyższej półki.
Co więcej, Mercedes C-Class 350e Estate posiada 7-biegową automatyczną skrzynię biegów 7G-Tronic plus. Niestety, prowadzenie auta nie jest łatwe, ponieważ jest ono dość ciężkie. Po przełączeniu się na hybrydę plug-in, można przejechać samochodem 19 mil, po czym ponownie przełączyć się na gaz.

  Najlepszy używany SUV Mercedesa

Mercedes-Benz A-Class 250e Hatchback/Sedan

Mercedes-Benz A-Class 250e to jeden z najlepszych luksusowych samochodów hybrydowych w przystępnej cenie na rynku. Ma możliwość wyboru wersji hatchback lub sedan. Model hatchback jest idealny do jazdy po mieście, podczas gdy sedan doskonale sprawdza się na autostradzie.
W rzeczywistości Klasa A 250e ma jeden z najlepszych przebiegów elektrycznych, model hatchback pokonuje 44 mile, a sedan 45 mil. Ładowanie jest również łatwe i szybkie, ponieważ pełne naładowanie obu modeli trwa około 2 do 3 godzin.
Pomimo swojej wydajności na drodze, zarówno hybrydowy Mercedes-Benz Klasy A w wersji hatchback, jak i sedan oferują kierowcy i pasażerom luksus i komfort. Dodatkowo są one dość przystępne cenowo w porównaniu z hybrydowymi modelami Klasy E i Klasy C. Klasa A 250e hatchback kosztuje 37 000 dolarów, a Klasa A 250e – 43 000 dolarów.
Model Klasy A 250e wyposażony jest w duży akumulator o pojemności 15,6 kWh, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik gazowy o pojemności 1,3 litra oraz silnik elektryczny. Silnik i motor zapewniają doskonałą moc 215 KM i przyspieszenie od 0 do 62 sekund w 6,6 sekundy.

Mercedes GLC 350e 4Matic

Mercedes-Benz GLC jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w Ameryce Północnej. Jego hybrydowa odmiana również dobrze sobie radzi i jest jednym z najlepszych kompaktowych hybrydowych SUV-ów na rynku. To, co czyni go jeszcze lepszym, to sprawdzony system napędu na wszystkie koła 4Matic, który pozwala na płynną jazdę w każdym terenie.
Napędzanie tak potężnego pojazdu jest kosztowne, ponieważ zużywa on dużo paliwa. Ale dzięki opcji hybrydowej plug-in można zaoszczędzić paliwo na dystansie około 28 mil. Ponadto, pakiet baterii można naładować w mniej niż 2,5 godziny, co jest fantastyczne. Ten pojazd idzie za około 55.000 dolarów.
Mercedes GLC 350e 4Matic jest wyposażony w turbodoładowany 2,0-litrowy silnik 4-cylindrowy z silnikiem 85kWh. Razem dają one moc 315 KM i przyspieszają od 0 do 60 mph w 6,2 sekundy. Oprócz doskonałej mocy i wydajności paliwowej, będziesz mógł cieszyć się komfortem i luksusem, które oferuje Mercedes.

  Czy można jeździć hybrydą bez akumulatora?

Mercedes-Benz GLE 350 de SUV

Jeśli pragniesz jednego z najlepszych hybrydowych SUV-ów na rynku, Mercedes GLE-Class 350 de jest najlepszym wyborem. Dostarczając do 66 mil, jest to naprawdę jeden z najlepszych samochodów hybrydowych typu plug-in na rynku. To dlatego, że większość samochodów hybrydowych zmagają się pokryć 30 mil, podczas gdy ten model obejmuje ponad 66 mil.
Jednakże, nie jest to tanie, ponieważ idzie na około 65.000 dolarów. W przeciwieństwie do większości pojazdów hybrydowych plug-in, GLE 350 de SUV wykorzystuje silnik wysokoprężny zamiast silnika gazowego. Wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 31,2 kWh, turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2,0 litrów oraz silnik elektryczny.
Kombinacja silnika i silnika elektrycznego dostarcza do 325 KM mocy i może przyspieszyć od 0 do 62 mph w 6,8 sekundy. Mercedes-Benz GLE 350 jest największym samochodem, w którym zastosowano układ napędowy EQ Mercedesa. Oprócz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do środowiska, samochód ten jest również luksusowy i idealny do jazdy w terenie.

Pytania o hybrydowego Mercedesa

Dlaczego warto wybrać hybrydowego Mercedesa zamiast standardowego samochodu Mercedesa?

Pojazdy hybrydowe mają kilka zalet. Po pierwsze, oszczędzają środowisko naturalne poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia dwutlenkiem węgla. Po drugie, zapewniają dodatkową moc, która bezpośrednio poprawia osiągi Państwa samochodu. Wreszcie pomagają oszczędzać paliwo, ponieważ mogą Państwo korzystać z energii elektrycznej przez wiele kilometrów.

Który model Mercedesa z napędem hybrydowym ma najlepszy przebieg elektryczny?

Mercedes-Benz GLE 350 de SUV ma najlepszy przebieg na napędzie elektrycznym wynoszący 66 mil. Zaraz za nim plasuje się Mercedes-Benz Klasy A z przebiegiem 44 mil dla modelu hatchback i 45 mil dla modelu sedan. GLE 350 de jest jednak dużo droższy od Klasy A sedan.

  Czy hybryda jest lepsza od elektryki?

Czy Mercedes-Benz Klasa E 300 sedan i Klasa E 300e sedan są w tej samej cenie?

Nie, nie są. Hybrydowa wersja Mercedesa-Benz Klasy E 300e jest nieco droższa od standardowej Klasy E sedan. Hybrydowy idzie na około 69.000 dolarów, podczas gdy regularna wersja gazu ma cenę wywoławczą około 61.000 dolarów. W związku z tym, trzeba będzie zapłacić więcej za wersję hybrydową plug-in.

Końcowe przemyślenia

Modele Mercedes-Benz, które podkreśliliśmy powyżej są jednymi z najlepszych plug-in pojazdów hybrydowych na rynku. Oprócz oszczędności dla środowiska i zmniejszenia kosztów paliwa, otrzymasz również komfortową i luksusową jazdę. Najlepszym samochodem hybrydowym Mercedesa jest Mercedes Klasy E 300e.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z