Najlepsze samochody luksusowe dla wysokich kierowców

Luksusowe samochody mają tendencję do bycia wystarczająco dużymi zarówno dla pasażerów z przodu, jak i z tyłu. Czy jest to sedan czy SUV, luksusowe samochody muszą oferować większą ilość miejsca, aby osiągnąć pewien poziom komfortu, który luksusowe samochody mają oferować.

Najbardziej popularnym segmentem samochodów luksusowych jest segment sedanów, a niektóre samochody, takie jak BMW serii 7, Audi A8 i Mercedes klasy S są tymi, które definiują ten segment. Jednak wiele japońskich marek, takich jak Kia czy Genesis, oferuje jeszcze więcej miejsca na nogi i głowę kierowcy.

Jednak rynek luksusowych SUV-ów stale się powiększa i wydaje się, że platforma SUV może stać się domyślnym segmentem samochodów luksusowych w przyszłości.

SUV-y takie jak Chevy Tahoe/Suburban/GMC Yukon oferują więcej przestrzeni, ale SUV-y takie jak BMW X7, Range Rover, czy Mercedes GLS oferują więcej luksusu, a znalezienie równowagi pomiędzy tymi dwoma aspektami jest punktem orientacyjnym do wspaniałego zakupu luksusowego samochodu.

Najlepsze luksusowe sedany dla wysokich kierowców

Luksusowy sedan jest najprawdopodobniej pełnowymiarowym sedanem, a prawie każdy pełnowymiarowy sedan będzie oferował wystarczająco dużo miejsca nawet dla największych osobników. Niemieckie trio, Audi A8, BMW serii 7 i Mercedes klasy S to te, które dominują w tym segmencie.

Mercedes Klasy S oferuje 39,7 cali przestrzeni nad głową kierowcy i około 41 cali przestrzeni na nogi. Audi A8 oferuje 38,3 cala przestrzeni nad głową i 41,5 cala przestrzeni na nogi kierowcy. BMW serii 7 jest najbardziej przestronny z partii z 39,9 cala przestrzeni nad głową i 41,4 cala przestrzeni na nogi.

  Najlepszy samochód dla golfistów

Prawdopodobnie jednym z najbardziej przestronnych pełnowymiarowych luksusowych sedanów jest Genesis G90 z imponującym 41,1 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 46,3 cala przestrzeni na nogi kierowcy. Kia K900 oferuje 40,2 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 45,9 cala przestrzeni na nogi kierowcy.

Mimo że japońskie limuzyny oferują więcej miejsca niż ich niemieccy rywale, nie są tak luksusowe jak niemieckie. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie z nich będą oferować wystarczająco dużo miejsca dla wysokich kierowców, ale jeśli chcesz trochę więcej, wybierz G90 lub K900.

Najlepsze luksusowe SUV-y dla wysokich kierowców

SUV-y stale przejmują rynek samochodów luksusowych, a Range Rover, BMW X7, Mercedes GLS, Audi Q8, Porsche Cayenne są najpopularniejsze z całej grupy. Jednak to GMC Yukon/Chevy Suburban/Tahoe oferują największą ilość miejsca.

Range Rover Vogue jest definitywnie luksusowym SUV-em XXI wieku, ale jeśli chodzi o przestrzeń wewnętrzną, Range Rover nie oferuje zbyt wiele miejsca w środku – mniej niż 40 cali przestrzeni na głowę i nogi kierowcy.

Z niemieckiego trio, Q8 oferuje najwięcej miejsca na nogi na 41,6 cala i X7 oferuje najwięcej miejsca na głowę na 41,9 cala, ale wszystkie trzy z nich są nigdzie w pobliżu szczytu. GMC Yukon/Chevy Suburban/Tahoe oferują wiodącą w swojej klasie przestrzeń – 42,3 cala przestrzeni nad głową i 45,3 cala przestrzeni na nogi.

Kia Telluride oferuje 40,9 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 41,4 cala przestrzeni na nogi. Wszystkie z nich są prawdopodobnie oferują więcej niż wystarczająco dużo miejsca dla wyższych kierowców, a Range Rover i niemieckie trio są najbardziej luksusowe i pożądane z partii.

  Najlepsze kabriolety z dwoma siedzeniami

Najlepsze luksusowe samochody dla wysokich ludzi

Mówienie o luksusowych samochodach bez wymienienia Bentleya, Rolls Royce’a czy Maybacha jest raczej nie do wybaczenia. W końcu te trzy samochody to najwyższa półka współczesnego luksusu, a do tego z łatwością pomieszczą większe osoby.

Prawdopodobnie najbardziej luksusowym samochodem na świecie jest Rolls Royce Phantom. Przy 227 calach długości, Phantomowi nie brakuje przestrzeni. Inne modele Rolls Royce’a, takie jak Ghost, Cullinan czy Wraith oferują około 40,6 cala przestrzeni nad głową kierowcy i 41,7 cala przestrzeni na nogi kierowcy.

Jeśli chcesz mieć luksusowy, wygodny i szybki samochód, wybór Bentley Continental/Flying Spur jest świetną opcją. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz 4 drzwi, czy nie, oba te modele oferują 40+ cali przestrzeni na głowę i nogi kierowcy. SUV Bentayga bazuje na Audi Q7 i oferuje 38 cali przestrzeni nad głową i 41,7 cali przestrzeni na nogi.

Wersje Maybach współczesnych luksusowych samochodów Mercedesa są dość podobne, ale oferują więcej miejsca na głowę. Mercedes nie musiał produkować bardziej przestronnej klasy GLS/S, ponieważ oba te modele są wystarczająco przestronne.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić luksusowego SUV-a czy luksusowego sedana?

Cóż, z punktu widzenia „najlepszego dla wysokiego kierowcy”, oba te segmenty prawdopodobnie zaspokoją Twoje potrzeby. Pytanie jest bardziej o to, co wolisz, albo podniesiony, bardziej zdolny samochód, lub zazwyczaj bardziej komfortowe i eleganckie sedan opcji.

  Czy samochody z turbosprężarką są niezawodne?

Jest tak wiele różnych opcji do wyboru, że trudno popełnić błąd. Jeśli nie planujesz wziąć SUV off-roading, to może to mieć więcej sensu, aby kupić sedan, ponieważ są one lżejsze i bliżej ziemi, co zwykle powoduje lepszą jakość jazdy i mniej body roll.

Czy warto kupić luksusowy samochód?

Tak, warto. Luksusowy samochód jest wydarzeniem, szansą na relaks i sprawia, że podróże stają się mniej stresujące. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają znaczną większość swojego życia za kierownicą, niewygodne fotele i zła jakość jazdy mogą nawet wpłynąć na ogólny stan zdrowia fizycznego.

Niektórzy ludzie uważają, że dobry wygodny samochód i dobre wygodne łóżko są równie ważne, jeśli spędzasz dużo czasu na drodze, i to jest prawda. W luksusowych samochodach chodzi o to, aby pozostać świeżym aż do końca podróży, a żaden inny segment samochodów tego nie potrafi.

Czy warto kupić Rolls Royce’a?

Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć, ponieważ Rolls Royce kosztuje czasami ponad pół miliona dolarów, ale oferuje komfort i jakość oraz design, z którym żaden inny producent samochodów nie może się równać.

Rolls Royce kosztuje czasem 5 razy więcej niż klasa S, ale Rolls nie oferuje 5 razy lepszej jakości jazdy. Różnice nie są tylko przyrostowe, są naprawdę zauważalne, ale wciąż nie wystarczające, aby usprawiedliwić taką cenę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z