Najlepsze samochody sportowe dla niskich kierowców

Jeśli jesteś niski i szukasz samochodu sportowego, masz szczęście, ponieważ większość samochodów sportowych są idealne dla krótszych kierowców w ogóle. Ponieważ mają one tendencję do kompromisu między wielkością i wydajnością, są one zazwyczaj mniejsze w proporcjach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co jest oczywiście czymś, czego oczekujesz od samochodu sportowego.

Jako takie, Mazda MX-5 musi być na tej liście, ponieważ jest to po wszystkim najlepsze bang for your buck samochód sportowy z wszystkich czasów. Jeśli jesteś gotów wydać trochę więcej pieniędzy, sprawdź Toyotę Suprę. Z drugiej strony, jeśli wolisz amerykański muscle reimagined, nowy C8 Corvette jest jednym z najlepszych.

Powinieneś także rozważyć Porsche Cayman i Porsche 911, ponieważ te dwa modele są dobrze znane na większości list „najlepszych samochodów sportowych”. BMW M2 oferuje najbardziej zabawny charakter ze wszystkich samochodów wymienionych tutaj, więc upewnij się, aby sprawdzić, czy jest to coś, co Cię interesuje.

Tak czy inaczej, każdy z tych samochodów jest świetny dla krótszych kierowców, ponieważ są one nisko osadzone, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z nich. Co więcej, oferują one wiele możliwości regulacji pozycji kierowcy i są jednymi z najlepszych samochodów sportowych pod względem widoczności.

Mazda MX-5 – Ikona samochodów sportowych

Nieuwzględnienie Mazdy MX-5 na tej liście byłoby zbrodnią, ponieważ MX-5 jest prawdopodobnie jednym z najlepszych samochodów sportowych, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ziemi. Najlepszą rzeczą w MX-5 Miata jest niewiarygodnie dobrze wyważone podwozie, które pięknie współistnieje z dość mocnym i wydajnym 4-cylindrowym silnikiem.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla młodych kierowców

Możesz wybrać pomiędzy miękkim i twardym dachem, w zależności od tego, jak poważnie podchodzisz do wydajności. MX-5 nadal jest jednym z najtańszych kabrioletów sportowych za pieniądze, co nie oznacza, że MX-5 idzie na kompromis w czymkolwiek.

Toyota Supra – Zdecydowany krok w górę w stosunku do Miaty

Jeśli bardziej poważnie podchodzisz do kwestii osiągów i kochasz kulturę JDM, nowa Toyota Supra może być idealnym samochodem dla Ciebie. Supra jest dostępna z silnikiem 4-cylindrowym lub 6-cylindrowym, ale upewnij się, że wybierzesz rzędową szóstkę, ponieważ lepiej pasuje do charakteru Supry.
Toyota Supra dzieli wiele komponentów z BMW Z4, o czym warto wiedzieć, ponieważ Z4 jest również świetnym samochodem, a zarówno BMW jak i Toyota wiedzą jak stworzyć sportowy samochód.

Chevrolet Corvette C8 – Najlepszy samochód sportowy z silnikiem w środku za pieniądze

Choć wiele osób uważa, że prawdziwy przepis na Corvette to platforma RWD z przednim silnikiem V8, mało kto może zaprzeczyć, że nowa, średniosilnikowa Corvette C8 jest czymś mniej niż spektakularnym, biorąc pod uwagę cenę wyjściową.

C8 ma jednak do zaoferowania wiele innych zalet poza układem środkowego silnika, co czyni go świetną propozycją dla tych, którzy chcą poczuć, jak to jest prowadzić prawdziwy supersamochód bez płacenia za niego ceny.

Porsche 911/Porsche Cayman – Wzorcowe niemieckie samochody sportowe

Zarówno 911 jak i Cayman oferują świetne możliwości samochodu sportowego, ale robią to zupełnie inaczej. 911 oferuje kultową konfigurację silnika zamontowanego z tyłu, podczas gdy Cayman oferuje konfigurację silnika pośrodku. Cayman oferuje bardziej zrównoważone podwozie, podczas gdy 911 oferuje mocniejszy silnik.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla wysokich kierowców

Jeśli interesuje Cię bardziej jazda po torze, wybierz Caymana. Z drugiej strony, 911 jest lepszym samochodem zarówno dla niższych, jak i wyższych kierowców.

BMW M2 – Najlepszy samochód M na rynku

BMW M to litera znana prawie każdemu entuzjaście motoryzacji, co sprawia, że te zorientowane na osiągi samochody są o krok wyżej od bardziej popularnych modeli BMW. Jednak najlepszym samochodem sportowym, jaki BMW obecnie oferuje, jest piękne BMW M2 Coupe, zwłaszcza jeśli wybierzesz model Competition.

M2 wyposażony jest w piękny silnik rzędowy 6 z ostatniej generacji BMW M3, który sprawia, że M2 jest niewiarygodnie zabawny. M2 oferuje krótszy rozstaw osi w porównaniu do wszystkich innych modeli BMW M, co sprawia, że M2 jest najlepszym wyborem dla osób lubiących zabawne samochody z charakterem.

Sekcja FAQ

Co sprawia, że samochód sportowy jest dobry?

Świetny samochód sportowy musi przede wszystkim dawać radość z jazdy, co oznacza, że nie może być przesadnie ciężki ani duży. Musi oferować niski środek ciężkości, mocny silnik, który nadal jest wydajny, oraz cenę, która jest stosunkowo osiągalna dla większości entuzjastów samochodów sportowych.

To również musi być niezawodny, ponieważ samochody takie jak te są często napędzane ciężko przez długi czas. W związku z tym, że samochody takie jak te mają tendencję do kosztowania więcej pieniędzy niż większość samochodów, konieczne jest również zachowanie wielkiej wartości.

  Czy szyberdach wpływa na osiągi samochodu?

Z jakich cech samochodu najbardziej korzystają osoby niskie?

Świetny samochód dla niskiego kierowcy musi być łatwo dostępny, a jednocześnie posiadać możliwość regulacji kierownicy i siedzeń. Musi oferować doskonałą widoczność, elektrycznie regulowaną klapę bagażnika, a być może nawet deski rozdzielcze, jeśli jest to SUV.

Niektóre samochody są dostępne z regulowanymi pedałami, co jest również coś, co korzyści krótsze kierowców. Elementy sterujące na kierownicy, wiele uchwytów i łatwo dostępne elementy sterujące na desce rozdzielczej to również cechy pojazdu przyjaznego dla krótkich kierowców.

Jakie są najlepsze supersamochody dla niższych kierowców?

Lamborghini Huracan Evo RWD, Ferrari F8 Tributo, McLaren 720S, Porsche 911 Turbo S i Ferrari 812 Superfast to najlepsze supersamochody dla niskich kierowców, ponieważ są łatwo dostępne, a jednocześnie są najlepszymi supersamochodami, jakie można kupić w dzisiejszych czasach. Supersamochody są dostrojone do krótszych kierowców w ogóle, więc łatwo jest znaleźć taki, który pasuje do Twoich potrzeb.

Huracan EVO RWD jest najlepszym supersamochodem do kupienia w 2021 roku, ponieważ nadal oferuje wolnossący silnik V10, dwusprzęgłowy automat, agresywnie wyglądający wygląd zewnętrzny i wnętrze wypełnione wszelkiego rodzaju przydatnymi funkcjami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z