Najlepsze samochody typu hatchback dla wysokich kierowców

Niektóre samochody po prostu nie są stworzone dla wysokich ludzi, i to jest fakt. Jednak nie jest prawdą, że wszystkie hatchbacki powinny być unikane przez wysokich ludzi. Istnieje kilka różnych opcji hatchbacków, które z łatwością zmieszczą się w samochodzie dla osób o wzroście do 1,5 metra bez konieczności rezygnacji z komfortu lub bezpieczeństwa.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że hatchbacki są wystarczające dla wysokich osób, jeśli nie planujesz przewozić pasażerów z tyłu tak często. Wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć fotel do tyłu, aby osiągnąć wygodną pozycję, ale upewnij się, że słupki nie ograniczają widoczności.

Niektóre samochody, takie jak Kia Picanto, Honda Jazz/Fit czy VW Polo wydają się zbyt małe z zewnątrz, ale kiedy wejdziesz do środka, przywita Cię przyzwoita ilość miejsca na głowę i nogi. Jeśli chcesz większy hatchback, Ford Focus lub VW Golf są zarówno świetne opcje.

Jeśli chcesz bardziej luksusowy hatchback, który nie poświęca przestrzeni pasażerskiej, Audi A3 Sportback lub BMW serii 1 powinny być w stanie zrobić sztuczkę dla większości ludzi tam.

Kia Picanto

Hatchbacki są małe, ale wydaje się, że subkompaktowy hatchback jest zdecydowanie nie dla każdego, kto ma więcej niż 6 stóp wzrostu. Jednak mimo, że takie stwierdzenia są prawdziwe w przypadku zdecydowanej większości subkompaktowych hatchbacków, Kia Picanto wydaje się uważać inaczej.

Mimo, że Picanto nadal nie jest dostępne w sprzedaży w USA i Kanadzie, wielu konsumentów wyraża zainteresowanie, aby w końcu wprowadzić Picanto do Ameryki Północnej. Picanto oferuje wiele możliwości regulacji foteli i kierownicy, co sprawia, że Picanto jest świetną opcją do rozważenia dla każdego, kto ma do 6 stóp 8 wzrostu.

  Jaki jest najlepszy 7-miejscowy samochód rodzinny?

Honda Jazz/Fit

Honda Jazz to mały hatchback o wyglądzie kombi, który z łatwością pomieści wysokich kierowców nawet podczas dłuższych podróży. Dzięki pudełkowatemu kształtowi, czterem drzwiom i wysokiemu sufitowi, Jazz pozwala wygodnie się rozsiąść bez konieczności poświęcania dużej ilości miejsca na tylnych siedzeniach.

Zarówno przestrzeń nad głową, jak i na nogi kierowcy są przyzwoite – około 40 cali przestrzeni nad głową i prawie 41,5 cala przestrzeni na nogi. Kolejną zaletą Jazz/Fit jest przystępna cena i rozmiar, ponieważ ten samochód zmieści się w prawie każdym miejscu parkingowym.

VW Golf

VW Golf jest jednym z najbardziej kultowych modeli samochodów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ziemi. Świetny wygląd, praktyczność, wydajność i niezawodność zawsze były mocnymi stronami VW Golfa. To powiedziawszy, najnowszy Golf generacji Mk8 jest trochę po taniej stronie i nie jest tak udany jak VW Golf generacji Mk7.

Niemniej jednak, wszystkie stosunkowo najnowsze modele VW Golf są bardzo przestronne wewnątrz i na zewnątrz i mogą z łatwością pomieścić każdego do prawie 7 stóp wzrostu. Z ponad 41 calami miejsca na nogi kierowcy i 39 calami miejsca na głowę kierowcy, stosunkowo pudełkowaty kształt, Golf jest łatwy do uzyskania wygodny w.

Ford Focus

Prawdopodobnie jeden z najbardziej dziarskich konkurentów WV Golfa, Ford Focus jest również mnóstwo przestronny dla wysokich kierowców, nawet bardziej niż Golf. Używany 2018 Ford Focus oferuje 38 cali przestrzeni nad głową kierowcy i prawie 42 cale przestrzeni na nogi, z których oba są świetne dla wysokich osób.

  Czy pokrowce na fotele samochodowe są niezbędne?

Jeśli sparujesz to z niewiarygodnie regulowanymi pozycjami siedzeń i kierownicy, wydaje się, że Focus jest siłą, z którą należy się liczyć. To raczej smutne, że Focus nie jest już w produkcji, ponieważ zawsze był to świetny hatchback, ale to nie przeszkadza, aby kupić dobrze utrzymane używane.

Audi A3 Sportback

Audi A3 Sportback jest nieco bardziej polerowane doświadczenie VW Golf. Oprócz odznaki premium, A3 oferuje bardziej dojrzały wygląd, skoncentrowany na technologii design, który wygląda na nieco bardziej przemyślany. Poza wyglądem zewnętrznym, wewnątrz, A3 jest zdecydowanie lepszy od VW Golfa.

Jeśli chodzi o silniki, to są one niemal identyczne, a jedyne różnice to modele RS Sport i R-Line z najwyższej półki. A3 oferuje taką samą ilość miejsca we wnętrzu i przestrzeni ładunkowej, ale poziom regulacji i ogólny komfort są o wiele lepsze w A3.

Sekcja FAQ

Dlaczego powinienem rozważyć zakup hatchbacka?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których warto rozważyć zakup hatchbacka, najważniejsze z nich to oczywiście rozmiar i cena. Hatchback zwykle kosztuje znacznie mniej niż mniejszy sedan lub crossover, ale poziom wyposażenia i luksusu jest często na porównywalnym poziomie.

Jeśli więc hatchback jest w stanie w pełni zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie przestrzeni, mocy i luksusu, to naprawdę nie ma powodu, aby zdecydować się na cokolwiek innego. To rzeczywiście wspaniałe uczucie prowadzić duży SUV lub flagowy sedan, ale są one o wiele droższe, trudniejsze do zobaczenia i trudniejsze do nawigacji.

  Najlepszy samochód do jazdy po mieście

Co to jest hot hatchback?

Hot hatchback jest zazwyczaj fabrycznie wzmocnioną wersją zwykłego hatchbacka. Na przykład standardowy VW Golf z silnikiem 1,5 l i napędem na przednie koła jest uosobieniem zwykłego hatchbacka, podczas gdy VW Golf R jest prawdziwym hot hatchbackiem, ponieważ oferuje dwukrotnie większą moc, wzmocnione zawieszenie, lepsze hamulce i ogólnie lepsze podwozie.

Niektóre z różnic między współczesnym hatchbackiem a 10-15-letnim hatchbackiem to moc, stylistyka i cena. Obecnie można bez problemu kupić hatchbacka o mocy 400 KM i cenie 50 tys. dolarów, który wygląda jak statek kosmiczny. 10-20 lat temu tak ekstremalne środki były zarezerwowane tylko dla samochodów sportowych i nielicznych sedanów.

Jaki jest najbardziej przestronny segment samochodów?

Jeśli zależy Ci na największej dostępnej przestrzeni, powinieneś poszukać flagowego sedana z przedłużonym rozstawem osi lub pełnowymiarowego SUV-a. Samochody te często wykorzystywane są do podwożenia pasażerów. Samochody te są często używane do przewozu osób, co oznacza, że tylne siedzenia są tymi, na których chcesz podróżować.

Jednak takie samochody są masywne bez względu na to, gdzie siedzisz, ale istnieje wiele minusów takich samochodów. Są one o wiele za duże dla zwykłych miejsc parkingowych i niewiarygodnie trudno jest poruszać się takimi behemotami po ciasnych centrach miast i garażach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z