Najlepsze samochody używane dla wysokich kierowców

Jeśli jesteś wysoką osobą, jesteś świadomy wszystkich różnych kompromisów, które musisz zrobić przez całe życie. Nawet jeśli czasami mogą być małe i nieistotne, jak nie jest w stanie siedzieć wygodnie w transporcie publicznym, lub nie jest w stanie rozciągnąć się na długim locie.

Inne mogą być bardziej znaczące, jak np. brak możliwości kupienia łóżka o odpowiednim rozmiarze, czy brak możliwości kupienia pewnych modeli samochodów. Podczas gdy większość nowoczesnych samochodów jest w stanie zmieścić nawet najwyższe osoby, niektóre po prostu nie mogą.

Powinieneś poszukać SUV-a, pickupa, sedana lub nawet minivana. Samochody takie jak Toyota Prius, VW Golf, lub Ford F-150 są najbardziej popularne samochody na świecie, a oni mogą wygodnie zmieścić większość wysokich ludzi.

Kupowanie świetnego używanego samochodu dla wysokich kierowców jest mniej więcej takie samo jak kupowanie samochodu w normalnych okolicznościach, ale zawsze warto przetestować samochód z wyprzedzeniem.

Najlepsze używane sedany dla wysokich kierowców

Powinieneś prawdopodobnie zdecydować się na średniej wielkości lub pełnowymiarowego sedana, ale liczne kompaktowe sedany są również bardziej niż przestronne dla wysokich ludzi. Świetny używany samochód dla wysokich kierowców to Hyundai Sonata, jest on dość przystępny cenowo, dość dobrze wyposażony z 40,4 cala przestrzeni nad głową i 45,5 cala przestrzeni na nogi.

Inne świetne używane opcje sedan dla wyższych kierowców są Subaru Legacy lub Nissan Altima. Oba z nich oferują 40 cali przestrzeni nad głową i 43 cale przestrzeni na nogi dla Subaru, lub 45 cali dla Altimy. Te dwa są również dość przystępne, a wspólne, części zamienne są łatwe do zdobycia, a oni są tanie, aby uruchomić.

  Jakie są najlepsze sedany pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, BMW serii 3 GT jest doskonałym rozwiązaniem dla wyższych kierowców, ponieważ oferuje 41,3 cali przestrzeni nad głową i 42 cali przestrzeni na nogi. Używana klasa S poprzedniej generacji to behemot, który również oferuje 42,1 cala przestrzeni nad głową i 41,4 cala przestrzeni na nogi.

Jeśli chcesz EV, Tesla Model S oferuje hojny 42,7 cali przestrzeni na nogi, ale headroom jest około 39 cali, co może stanowić problem dla najwyższych osób. Prawdopodobnie powinieneś je przetestować, aby dowiedzieć się, który z nich pasuje do Ciebie idealnie, ale wymiary są z pewnością odpowiednie.

Najlepsze używane SUV-y dla wysokich ludzi

Spójrzmy prawdzie w oczy, SUV jest prawdopodobnie typem samochodu, którego szukasz. Nawet jeśli sedany oferują więcej niż wystarczająco dużo miejsca, są one dość niskie, a to oznacza, że nie wszystkie są tak łatwe do wsiadania i wysiadania. Średniej wielkości lub pełnowymiarowy SUV spełni wszystkie te wymagania, a dodatkowo poczujesz się lepszy od reszty, tak jak na piechotę.

Jeśli chcesz eleganckiego SUV-a, Audi Q7 jest świetną opcją. Jest nieco droższy niż zwykły SUV japońskiej produkcji, ale ma wiele luksusowych i komfortowych funkcji. Q7 oferuje 40 cali przestrzeni nad głową i prawie 42 cale przestrzeni na nogi, a pudełkowaty kształt z pewnością ułatwia uzyskanie komfortu.

Jeśli chcesz bardziej „zwykłego” SUV-a, GMC Yukon/Chevy Tahoe/Chevrolet Suburban oferuje 42,8 cala przestrzeni nad głową i około 45,3 cala przestrzeni na nogi. Ford Expedition również oferuje wystarczająco dużo miejsca – 42 cale przestrzeni nad głową i 43,9 cala przestrzeni na nogi.

  Jaki jest najszybszy samochód rodzinny?

Prawie wszystkie SUV-y oferują wystarczająco dużo miejsca wewnątrz i w ładowni, tylko jeśli zdecydujesz się na subkompaktowego lub kompaktowego SUV-a, możesz mieć problem z pomieszczeniem 4 większych dorosłych osób.

Najgorsze samochody dla wysokich kierowców

Jak wspomniano wcześniej, prawie wszystkie samochody są wystarczająco przestronne dla większości ludzi. Ale jest kilka opcji, których zdecydowanie powinieneś unikać, jeśli jesteś wysoki. Samochody takie jak Mazda MX-5 Miata czy Toyota Supra są zdecydowanie za małe dla wysokich osób, a jeśli planujesz przewieźć wielu pasażerów, jest to prawie niemożliwe.

Porsche Boxster jest również zbyt mały, to samo dotyczy Toyoty Tacoma lub Chevy Bolt. Hyundai Veloster jest również dość kompaktowy, BMW Z4 lub Mercedes SLC/SLK. Nawet jeśli będziesz w stanie zmieścić się w tych samochodach samemu, na pewno nie będą one wygodne.

Praktycznie każde Lamborghini nie wchodzi w grę. Nowa Corvette oferuje o wiele za mało miejsca na nogi, Toyota Yaris jest za mała pod każdym względem, a Lotus Exige jest prawdopodobnie najgorszą opcją używanego samochodu dla wysokich ludzi.

Sekcja FAQ

Jaki jest najlepszy typ samochodu dla wysokiej osoby?

Aby zawęzić obszar poszukiwań, powinieneś unikać wszystkich hatchbacków. Nawet jeśli są one w stanie pomieścić większą osobę, tylne siedzenia staną się bezużyteczne. To samo dotyczy kompaktowych samochodów sportowych, takich jak MX-5 czy Porsche Boxster.

Powinieneś poszukać SUV-a lub sedana, minivan też się nada, ale spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie chce minivana. Kombi oferuje dużo miejsca na ładunek, ale przestrzeń wewnątrz jest mniej więcej taka sama jak w sedanie. Crossover może być również ważną opcją, ale powinieneś go przetestować, aby się upewnić.

  Czy samochody hybrydowe mogą być napędzane wyłącznie energią elektryczną?

Czym różnią się samochody przeznaczone dla wysokich osób?

Cóż, głównym czynnikiem decydującym jest przestrzeń wewnątrz pojazdu. Powinieneś szukać przynajmniej 40” miejsca na nogi lub 38” miejsca na głowę, ale te wartości mogą się różnić w zależności od Twojego wzrostu. Ważne jest również, abyś czuł się komfortowo i znajdował się w bezpiecznej odległości od poduszek powietrznych.

Należy również wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, a wybór większego pojazdu, w ogóle, zapewnia więcej miejsca między tobą a resztą samochodu, a to może być ogromny czynnik różnicujący w niefortunnym zdarzeniu.

Dlaczego firmy samochodowe nie produkują samochodów specjalnie zaprojektowanych dla wyższych ludzi?

Jeśli obniżysz marżę produktu, objętość staje się kluczem do sukcesu. To po prostu nie byłoby wystarczająco opłacalne. Kompaktowe samochody nie są tworzone z myślą o małych ludziach, ale raczej po to, aby były bardziej zwrotne i łatwiejsze do życia w centrach miast.

Ale nie ma potrzeby, aby wysokie samochody specyficzne dla ludzi, ponieważ większość nowoczesnych marek samochodów oferuje samochody, które są rzeczywiście wystarczająco duże dla 98% ludzi. Tak samo jest w przypadku osób niższych, wystarczy tylko odpowiednio ustawić kierownicę i pozycję fotela, a prawdopodobnie będzie nam wygodnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z